Winamp Logo
Kolmas poolaeg Cover
Kolmas poolaeg Profile

Kolmas poolaeg

English, Sports, 1 season, 291 episodes, 2 days, 20 hours, 14 minutes
About
Kolmas poolaeg on ajalehe Õhtuleht jalgpallisaade. Erilise tähelepanu all on Eesti vutt ning kohalikud jalgpallurid. Tähelepanuta ei jää ka maailma tipptase.
Episode Artwork

289. osa: Mart Poom: teised riigid panevad kogu aeg juurde, meie jookseme peaga vastu seina

Nõmme Unitedi jalgpalliklubi looja ja juht Mart Poom vaatab tagasi esimesele hooajale koduses meistriliigas, tunnistab tehtud vigu, aga valutab südant ka laiemate hoiakute pärast. Väravavahina Inglismaa liigas särava karjääri teinud Eesti jalgpallilegend tunnistas: mängijana on isiklike eesmärkide poole püüelda märksa kergem kui Eestis klubi juhtides. „Mängijana sõltub su karjäär suuresti ikka sellest, palju sa ise eesmärkide poole püüeldes panustad ja ohverdad. Jalgpallikooli või -klubi vedades on kõrvalisi tegureid ja mõjutajaid märksa rohkem. Liiga palju,“ rääkis Poom. „Ma ei ütle, et need asjad mul masti maha võtavad, aga kui mõtlen suuremalt.... Jah, teeb ikka küll meele kurvaks, kui näen ja kuulen, kui palju on Eestis lahkhelisid ja kadedust. Viimati näiteks olümpiakomitee presidendi valimistel, kust kostus hoiak: jalgpalliklubid ja -treenerid on halvad, sest võtavad kõik lapsed endale. Mu küsimus on lihtne: millega teised spordialad tegelevad? Miks nemad ei käi koolides või lasteaedades? Teine asi: meil siin Eestis peetakse iseenesest mõistetavaks, et jalgpalliklubid peavad ise endale staadionid ja muud baasid ehitama. Mulle tõesti ei mahu see pähe! Spordirahastus on laiem teema, aga väga palju asju võiks olla teisiti. Kõige kurvemaks teeb see, et jääme suurematest jalgpalliriikidest aina enam maha. Jääme maha, sest teised panevad kogu aeg juurde. Mujal on jalgpall ühiskonnas väga kõrgel positsioonil ning igal tasandil – nii riigi, omavalituste kui mujal – saadakse aru, kui tähtis on jalgpalli investeerimine. Meie siin Eestis tegeleme samal ajal peaga vastu seina jooksmisega.“ Kaua sa jaksad, Mart? „Ei teagi. Sel aastal lõi juba 52 ette. Järgmisel aastal ootab veel üks uus roll – saan vanaisaks,“ naeris Poom ja lisas tõsinedes: „Jalgpall on mu armastus. Olen võtnud seda tõsiselt nii mängija, treeneri kui klubijuhina. Selge see, et meil kõigil on päevas ainult 24 tundi ja energiaressursid ei ole piiramatud. Aga praegu tunnen, et tahan ja jaksan veel panustada.“
10/23/202451 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

288. osa: Mattias Käit: tagantjärele targana oleks pidanud Inglismaale jääma

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit käis külas Õhtulehe taskuhäälingus „Kolmas poolaeg“, kus rääkis avameelselt enda vigastustest, karjääri planeerimisest, tehtud vigadest, ärajäänud üleminekutest, unistustest ja isadusega kaasnenud rõõmudest. Käit kirjeldas täpsemalt, milline trauma teda septembrikuistest koondisemängudest eemal ja kuidas ta vahetult koondiseakna eel oleks Bukaresti Rapidi kohtumise eel riietusruumis äärepealt minestanud. Ta pidanuks kuuluma Rapidi algkoosseisu ja soojendus oli juba tehtud. „Istusin riietusruumis, pea hakkas ringi käima ja ma ei saanud enam midagi aru. Olin näost valge ja tekkis tunne, et panen kohe pildi tasku,“ rääkis ta tekkinud allergilisest reaktsioonist. Nii jäigi kohtumine vahele. 26aastane poolkaitsja sõnas, et noore mängumehena esile kerkides unistas ta mõistagi kõrgemast lennust, aga esialgu rahuldub ka senisega. Siiski on tema suur eesmärk jõuda kunagi ühte Euroopa suurematest liigadest. „Iga jalgpalluri unistus on tippliigasse jõuda ja oleksin kindlasti pettunud, kui see ei õnnestuks. Töötan selle nimel iga päev, aga kui ei jõua, siis pole midagi teha. Ju siis nii on. Aga ma tõesti ja proovin ja tahan sinna jõuda.“ Tagantjärele targana tunnistas ta, et ta poleks omal ajal pidanud Fulhamist Sloveeniast Domžalesse siirduma. Tema üleminek sattus Brexiti perioodi ja nüüd on tal raskem Inglismaale tagasi murda. Sealne elu ja vutt talle aga meeldib. Lisaks räägib ta üleminekust, mis oleks ta viinud Šveitsi kõrgliigasse.
10/9/202454 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

287. osa: Suurimad talendid üles kasvatanud Viik läheb ühes asjas teiste treeneritega vastuollu

Patrik Kristali, Tony Varjundi ja paljud teised Eesti järgmise põlvkonna suurimad talendid üles kasvatanud Taavi Viik on üks perspektiivikamaid noori treenereid. Nüüdseks FC Flora esindusmeeskonna pingile istunud treener käis külas Õhtulehe taskuhäälingus „Kolmas poolaeg“. Põhimõttekindel Viik tunnistas, et tema usaldust on lihtne kuritarvitada, aga raske tagasi võita. Nii austab tema mängijaid, aga eeldab põhimõttekindla inimesena sama ka vastu. Tal on olemas helesinine unistus, millest ta kõva häälega ei räägi. Üldiselt ta oma karjääri pikalt ette ei planeeri, vaid liigub sammu kaupa. Kui ta on FC Flora esindusmeeskonda välja jõudnud, siis on järgmine samm olla seal edukas. Juuli alguses Flora seniselt peatreenerilt Norbert Hurdalt üle võtnud Viik sõnas, et muudatuste tegemine on hooaja keskel raske, aga ta püüab. Eeskätt on ta muutnud treeninguid intensiivsemaks. „Suhtlesime Norbertiga ka varasemalt, sest ta tegeles spordidirektorina duublite ja värbamisega. Jalgpallis oli meil maailmavaateliselt sarnasusi, aga ka erinevusi. Me oleme inimestena kaunis erinevad ja sealt hakkab pihta ka jalgpalliline poolt. Minu jaoks on alati treening kõige tähtsam. Kui treening pole intensiivne, siis seda ei saa ka mängus nõuda. Ma ei saa öelda, et Norberti trennid polnud intensiivsed, aga minu maitse jaoks mitte piisavalt,“ ütles ta. Kuivõrd suure osa oma karjäärist on Viik töötanud noortega, siis rääkisime ka noortetöö võlust ja valust. Ta tunnistas, et ühes asjas pole ta traditsiooniline treener – noorteklassis ei taha ta iga hinna eest võita. Näiteks Kristal, Varjund & co mängisid Eesti meistrivõistlustel endast pidevalt aasta või mitu vanematega ning pole kunagi tulnud meistriks. Ometi on nad jõudnud kaugemale kui enamik eakaaslaseid. „Kui sa kaotad väga palju, siis on midagi valesti ja sa mängid ilmselt vales liigas. Ja kui sa võidad väga-väga palju, siis on samamoodi midagi valesti. See on põhjus, miks me 2006. aasta pundiga mängisime kogu aeg 2005. aasta liigat – me ei jõudnud kunagi esiliigasse, vaid olime kogu aeg teises liigas,“ selgitas Viik.
9/20/20241 hour, 41 seconds
Episode Artwork

286. osa: Kevor Palumets: ma ei taha Belgiasse tagasi, pean HJKs läbi lööma

Viis korda Eesti jalgpallikoondist esindanud 21aastane Kevor Palumets on tänavu üks kahest eestlasest, kes mängib eurosarja alagrupiturniiril. Suvel Soome tippklubi HJKga siirdunud on seal koheselt põhimeeste sekka tõusnud ja nimetati ka kuu mängijaks. Kõigest sellest ja paljust muust rääkis Palumets lähemalt Õhtulehe taskuhäälingus „Kolmas poolaeg“. Palumetsa aasta esimene pool oli kohutav. Waregemi Zulte poolkaitsja soovis juba talvel klubi vahetada. Variante oli näiteks nii Leedust (Panevežys) kui Šveitsist (Schaffhausen), aga kas ei sobinud pakkumine talle endale või ei jõudnud klubid omavahel kokkuleppele. Nii tuli tal end kuidagi pool aastat töös hoida, kuni tuli päästev pakkumine Soomest. Ka HJK ja Zulte läbirääkimised ei kulgenud lihtsalt ja kestsid ligemale kuu aega, aga lõpuks said need tehtud. „Eelmisel aastal oli Belgias selline raidumine, et üldse naeratada, aga nüüd valiti mind meeskonna kõige positiivsemaks vennaks. Tunnen ise ka, et mentaalselt olen vabanenud,“ rõõmustas Palumets. Kuigi alguses läks eestlasel ka Helsingis aega, et end käima saada, siis nüüd on ta tõusnud kõige olulisemate lülide sekka. Äsja teatas HJK, et fännid valisid ta kuu mängijaks ning ta mängib suurimaid minuteid. "Soomlased vaatavad ikka läbi nalja eestlastele alla, et mis Eesti, sinna lähme ju ainult alkoholi järele. Aga ma olen suhtumisega, et löön siin läbi. Juba sellepärast, et ma ei taha Belgiasse tagasi minna, on mul vaja läbi lüüa!“ kuulutas ta. Nüüd on Palumetsa eesmärk mängida end HJKs nii oluliseks, et klubi kasutaks detsembris ostuvõimalust. Tabasalu kasvandiku abiga pääses HJK UEFA konverentsiliiga alagruppi. Näiteks Montenegro klubist FK Dečićist saadi jagu alles penaltiseeria abil ja otsustava löögi kõmmutas sisse just Palumets. Vaatamata oma noorele eale on ta löönud palju otsustavaid penalteid ja nende anatoomiast tuleb saates ka pikemalt juttu. Kümne aasta perspektiivis soovib Palumets karolmetsalikult järkjärgult end aina kõrgemale tasemele mängida ning lõpuks näiteks Bundesligasse jõuda.
9/3/202450 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

285. osa: Gert Kams Ivan Stojkovici emotsionaalsusest ja Patrik Kristali kõigi aegade talendist

Paide linnameeskonna jalgpalliklubi spordidirektor Gert Kams avas Õhtulehe jalgpallipodcastis „Kolmas poolaeg“ telgitaguseid, mida ses ametis teha tuleb ning kuivõrd erineb tema igapäevatöö välismaa ametivendade omast. Mängijana 60 korda Eesti jalgpallikoondist esindanud ning seejärel – ehk viimased viis aastat – Paide meeskonna spordidirektorina tegutsenud Kams tõmbas taskuhäälingus võrdlusjoone: „Meist suuremate välismaa klubide spordidirektorid käivad ringi lipsu ja ülikonnaga, mul tuleb aegajalt näiteks väljakut kasta. Meie siin Eesti jalgpallis peame kõike tegema, et asjad toimiks.“ Kui treeneritelt, arstidelt ja füsioterapeutidelt nõutakse erialaseid kutseoskusi ja neile korraldatakse koolitusi, siis spordidirektor saab põhimõtteliselt ametisse ühe telefonikõnega. „Ma täpselt ei tea, kas mujal kehtivad mingid nõuded või mitte. Näeme, et spordidirektoriks saavad sageli endised mängijad. Nõustun, et see on huvitav teema püstitus. Omalt poolt saan lisada, et olen alaliidu presidendile öelnud: kui avaneb võimalus end täiendada, olen sellest väga huvitatud.“ Eelmise hooajal keskel palkas Paide (ehk spordidirektor Kams) esindusmeeskonna peatreeneriks Ivan Stojkovici. Liigas jäädi medalita, neljandal kohal asutakse ka hetkeseisuga. Karikafinaali pääsemisega lunastati europääse, kus sel suvel korrati klubi ajaloo parimat tulemust. „Näeme maailma jalgpallis, kuidas treenereid vahetatakse nagu sokke. Minu jaoks on see lausa uskumatu. Meie oleme alati kõikidele oma treeneritele andnud aega ja olnud kannatlikud. Nii on ka Ivaniga,“ rääkis Kams. Serblase emotsionaalsuse kohta, mis väljendunud ka hoolealuste avalikkuse ees tümitamisega, lausus Kams: „Ivan on noor treener ja teeb alles esimesi samme. Teadsime teda palgates seda. Kooliraha tuleb kuskil maksta. Minu ja Veiko (Paide klubi president Veiko Veskimäe – toim) ülesanne on juhtida teda õigele teele. Ma ei ütle, et meil on sellega probleeme olnud, küll aga, et ma olen temaga neil teemadel rääkinud. Ta on tagasisidele väga vastuvõtlik treener ja suudab muutusi ka ellu viia.“ Anname hinnangu ka Paide tänavusele euroteekonnale, aga ka sellele, kuidas on spordidirektor Kams õnnestunud ning räägime, kuidas meeskonda üldse komplekteeritakse. „Arvan, et olen mängijate värbamisega teinud vigu suhteliselt vähe,“ sõnas Kams. Kui jutuks tuleb Patrik Kristali talvine Levadiast Paidesse ja hooaja järel Paidest Saksamaale Kölni kolimine, ütleb Kams: „Ma ei ole küll näinud Ragnar Klavanit või Konstantin Vassiljevit sellises vanuses mängimas, aga minu arvates pole Eesti jalgpallil sellist talenti nagu Patrik varem olnud. Juuni alguses oli mul telefon täiesti punane.“ Samuti vaatame otsa Eesti (klubi)jalgpalli olukorrale laiemalt, paljuräägitud välismaalaste reeglile ning Thomas Häberli – Jürgen Henn vangerdusele. Head kuulamist!
8/16/202455 minutes
Episode Artwork

284. osa: Mihkel Ainsalu: ema ütles, et kui lähen Ukrainasse, ta enam minuga ei suhtle

Eesti koondise ja Tallinna FCI Levadia jalgpallur Mihkel Ainsalu on karjääri jooksul üle elanud nii mõndagi. „Kui ma pärast poolt hooaega Ukrainast lahkusin, tuli väga-väga tugev mõõn,“ meenutab Mihkel Ainsalu Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ nelja aasta tagusele Lvivi-käigule järgnenut. „Oli raskusi ka väljaspool jalgpalli. Mõtted, et jalgpalliga lõpparve teha, olid väga tugevad. Olin sügavas mustas augus. Elu mängis nii kõvasti vingerpussi, et jalgpall ei olnud mu jaoks kindlasti esikohal. Minus valitses tunne, et olen kõigest ilma jäänud. Sattusin seisu, kus pidin otsustama, kas surun edasi või lasen käed alla. Mis siis täpselt peas toimub, seda on sõnadega võimatu edasi anda. Seda peab ise kogema.“ Ent ta töötas end uuesti üles ning sai „elu pakkumise“ Harkivi klubist. Paraku juhtus nii, et Ukrainasse lepingut allkirjastama läinud Ainsalut ootas hoopis sama kiire koju naasmine. Ta meenutab toimunut ning peas keerelnud mõtete virrvarri ja ütleb: „See päev on meeles nagu eilne.“ Samas lisab jalgpallur: „Pakkumised Ukrainast on siiani laual. Aga ema ütles: kui sa sinna lähed, siis ma enam sinuga ei suhtle. Olen seni valinud pere. Kuid pakkumisi on ka mujalt. Pall on Levadia käes – nende otsustada, kas lasevad mul minna või mitte.“ Ainsalu pajatab ka ränkrasketest treeningutest välismaal ning ühe treeneri teatest talle: selliste võimetega pead jõudma Bundesligasse! Ta teab, mida tähendab klubijalgpall välismaal ja oskab seda võrrelda kodusega. Millised on erinevused ja sarnasused? „Mujal on mängijad palju näljasemad. Meie liiga leegionäride piirang aitab sellele ainult kaasa. Sarnasused... Väga raske midagi välja tuua. Võib-olla ainult see, et mäng on sama,“ vastas kolmes välisriigis (Ukraina, Taani, Holland) mänginud poolkaitsja. „Eesti jalgpall on arenenud, aga muu maailm liigub lihtsalt palju kiiremini eest ära. Eriti näiteks infra – see on täiesti teine maailm!“ Ta meenutab ka nelja aasta tagust Florast lahkumist, kelle ridades on võitnud oma kolm ainsat meistritiitlit. „Ma olen Florale tänulik. Aga samamoodi tean liiga hästi, mis üleminekud katki jäid...“ meenutas Ainsalu. „Floras olid väga head treenerid, kui ma seal olin. Aga olid ka teatud persoonid, kellega mul päris nii hästi ei klappinud – aga see on jalgpalli osa. Tänaseks on see meeskond väga palju muutunud. Inimesed, kellega mul oli väga hea läbisaamine – Henn, Indermitte, Miller – ja kellega koos sai asju tehtud, on sealt lahkunud. Kui varem elasin nende pärast Florale mingil määral kaasa, siis nüüd on see etapp läbi saanud.“
8/5/202452 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

283. osa: Jürgen Henn: EMil käes tundsin: tahaksin Eesti koondisega ka siin olla!

Paari kuu eest Thomas Häberlilt Eesti koondise pealiku ameti üle võtnud ja seejärel Balti turniiri võitnud Jürgen Henni leping kätkeb ka eesmärki säilitada koht rahvuste liiga kolmandas tugevusgrupis ning seal on eraldi ära märgitud EM-finaalturniirile jõudmine. Kui jõukohane on tolle kõrgeima eesmärgi püüdmine? „Reaalsuses kindlasti väga-väga raske. Aga ma pean uskuma. Ma usun. Ma tahan uskuda. Kui meil õnnestub olulisteks kohtumisteks saada kokku parimad mängijad - nii et nad on terved, saanud klubides mänguaega ja kokku mänginud -, võib meie löögirusikas olla tugev. Minus kõnelevad lootus, unistus ja soov, mis annavad energiat selle meeskonnaga nende eesmärkide nimel töötada," rääkis Henn. Külastades äsja EM-finaalturniiri Saksamaal, ega ta tabanud end mõttelt: ma tahaks ise ka treenerina siin olla? „Jah, tabasin. Visualiseerisin isegi seda. Sellistest asjadest tuleb unistada,“ tunnistas Henn. Viimati eelmisel hooajal Tallinna FC Flora Eesti meistriks tüürinud Henn hindas enda eelmise tööandja 0 : 5 kaotust Sloveenia tšempionile Celjele ja sellele järgnenud treenerivahetust: „Üllatav, sest üldiselt ei toimu asjad Floras nii kiiresti ja tormiliselt. Nii suur tasemevahe ja lagunemine oli ootamatu, aga arvestades Eesti liigas näidatud mängupilti, siis olid korralikud ohu märgid õhus.“ Samuti tuli jutuks, mida arvab Henn Flora ainult eestlastele suunatud visioonist, millised on koondise peatreeneri päevad, kas ta kavatseb oma mängujoonises jääda sama ühehülbaliseks kui Häberli, kas ta väljendaks end teatud küsimustes samamoodi nagu eelkäija ning ka see, miks kipume eeldama, et välistreeneritel on meile rohkem pakkuda kui oma juhendajatel. Head kuulamist!
7/12/202455 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

282. osa: Poolas elu unistuse täitnud Märten Kuusk: tähistasime kolm päeva, raske oli sammu pidada

Koondisepausi eel käis „Kolmanda poolaja“ jalgpallisaate stuudios külas Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Märten Kuusk, kes tõusis Katowicega äsja uskumatu stsenaariumi läbi Poola esiliigast kõrgliigasse. Veel kaks vooru enne lõppu kaotas Katowice Gdynia Arkale kuue punktiga, ent lõpuks õnnestus see vahe tagasi mängida ja otsesest rivaalist ka tabelis mööda ronida. Otsustavad mängud oli aga justkui sõit Ameerika mägedel ning Kuusk jõudis mitu korda leppida tõdemusega, et otse kõrgliigasse tõusmisest tuleb suu puhtaks pühkida. Lõppes aga kõik hästi ning 28aastane koondislane sai kogeda ehedat vutipidu Poola moodi. „Tähistused kestsid kolm päeva. Oli äge näha Poola kultuuri ja Poola tähistamist, väga raske oli nendega sammu pidada. Nad ikka oskavad tähistada!“ sõnas nüüd Eestis koondisepausiks valmistuv Kuusk. „Esimene päev oli fännidega staadionil – esmakordselt nägin nii palju täiskasvanud mehi nutmas, see võttis endale ka korra pisara silma,“ ei teinud ta saladust. Kuusk avaldas, et täitis Katowices ühe elu unistustest ehk sai kahekordse bussi katusel rahvaga koos võitu tähistada. Lisaks Poolas kogetule rääkis Kuusk saates ka enda Ungari kogemustest, Eesti jalgpallikoondise minevikust ja tulevikust ning vennast Henrist, kes on Eesti meistriliiga kohtunik.
5/31/202458 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

281. osa: Aivar Pohlakuga huvide konfliktist, Kostjast ja Thomas Häberlilt enama soovimisest

Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak vastas Õhtulehe stuudios küsimusele, kas koondise peatreeneri Thomas Häberliga eelmisel aastal lepingu pikendamine oli viga, niimoodi: „Tagantjärele tark on maru lihtne olla. Kui vaadata selle nurga alt, kuidas läks, siis loomulikult oli. Aga kui vaadata teise nurga alt, siis (vastasel juhul) ei oleks me seda ju teada saanud. Ju oleks sel juhul jäänud midagi kripeldama.“ Šveitslase Eestisse toodu kohta lausus ta: „Saime kultuuri ja arusaamist teatud asjadest. Saime Balti turniiri võidu. Ta aitas meie treenereid koolitustele. Aga kas me saime seda silda? Pigem mitte. Selle jaoks oleks läinud vaja paremaid sportlikke õnnestumisi. Sammukese pigem astusime, aga ju oleks tahtnud suuremat.“ Pohlak sõnas, et Konstantin Vassiljevi ja Venemaa-skandaali ajel ei olnud alaliidu juhatus polariseerunud. Samas tunnistas ta:„Tõsi, kommunikeerimise nurga alt saab alati vigu leida. Kui mingi jama püsti on, ju oleks seda saanud mingil moel vältida. Oleks kasvõi Kostjale sõnad peale öelnud: et kui sa ei taha, siis ära räägi. Ära võta selliseid poolikuid seisukohti. Kas tõesti on praegune aeg selline, et peab käima käest kinni ja õpetama? Ma ei tea...“ Arutasime ka välise kriitika ja laiema negatiivse fooni mõjude teemadel, aga ka selle üle, kas ja mil moel on 17 aastat Eesti jalgpalli vedanud mehe juhtimisstiil selle aja jooksul muutunud. „Ma pole terve selle aja jooksu tegelenud jalgpalliliidu niiöelda tegevjuhtimisega. Minu ülesanne on olnud juhatuse tasandil visioonide, nägemuste, sportlike ja sellega seonduvate asjaoludega arvestamine. Organisatsiooni kui sellise juhtimisega pole ma kunagi tegelenud. Rohkem on see tõkete ületamine või midagi sarnast,“ rääkis Pohlak. Samuti avaldas Pohlak arvamust, kas näeb, et korraga alaliidu ja FC Flora juhtimise vahel peitub huvide konflikt ja eetiline probleem või mitte. Jutuks tuli ka liiga (kas kunstlik?) professionaalseks muutmine, Levadia nägemuse vastandumine teistele klubidele, välise teadmise kaasamine Eesti jalgpalli ja A. Le Coq Arena grandioosne tulevikuplaan.
5/15/20241 hour, 22 seconds
Episode Artwork

280. osa: Kristalid jäid suve osas salapäraseks: meil on järgmised viis aastat ära planeeritud

„Kolmanda poolaja“ jalgpallisaates käisid külas Marko ja Patrik Kristal. Kui esimese nime teab ilmselt iga Eesti jalgpallisõber, siis suurte sammudega tallab isa jälgede kõrval oma rada sisse ka 16aastane poeg Patrik. Patrik liitus Levadiaga tulede-vilede saatel juba 14aastase poisina, kui talle korraldati pressikonverents ja tehti sellest sündmus. Pärast kaht hooaega Levadias liikus ta tänavu edasi liigarivaali Paide Linnameeskonda, kus ta on mänginud juba rohkem kui Levadias kokku ja saanud kirja ka oma Premium liiga karjääri avavärava. Novembris 16. sünnipäeva tähistanud Kristal on end näitamas käinud muuhulgas Belgradi Crvena zvezdale, Müncheni Bayernile, Karlsruhele, Midtjyllandile ja Valenciale. Podcastis ei kinnitatud, ent ei lükatud ka ümber tõsiasja, et suvel võib olla kuulda uudiseid. „Ma arvan, et kui üldiselt võtta, siis teame Patriku karjääri ette viieks aastaks. See on loomulikult spekulatsioon, aga kõige rääkimiseks pole õige aeg,“ ütles Marko. „Olen saanud aru, et akadeemias trenni tehes annab nii suure eelise, et olen juba noore poisina teinud meeste vahel trenni,“ sõnas Patrik. „Ma pole seal niisama käinud aia taga piilumas ja olen inimestega suhelnud. Mulle öeldakse alati kohe ära, et on näha, kuidas ta on mänginud täiskasvanude jalgpalli,“ sekundeeris Marko. „See on Eesti jalgpallis väga suur mõttekoht. Näiteks Saksamaal on vaid mõned sellised, kes suudavad nii noorelt tippude vahel mängida. Eestis on olemas võimalus, et anda noortele mängijatele eelis, mida nad saaks välismaa akadeemiates kasutada. Seda on mulle igal pool räägitud.“ Lisaks tunnistas Patrik, et jalgpall on tema kirg, mille nimel toob hea meelega ohvreid. Näiteks pole ta kunagi käinud ühelgi peol. „Tuleb sõprade sünnipäevadest ja kokkusaamistest loobuda. Kui lähed ja saad sõpradega kokku, siis nemad joovad Cocat, aga mina vett.“ Mõistagi räägivad asjaosalised ka „skandaalsest“ üleminekust Levadiast Paidesse ja Patrik avaldab, mis tunne on olla mõne päeva jooksul Eesti kõige räägitum jalgpallur. Marko avaldab, millest on Eesti jalgpallis enim puudus.
5/3/202445 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

279. osa: Ragnar Klavan: kuni Eesti jalgpallis pole ühtsust, ongi meil väga raske

Ragnar Klavan teeb ja jõuab: Kalevi jalgpalliklubi juhib ta presidendina ja aitab mängijana väljakul, värskelt lisandus roll alaliidu juhatuses, igapäevaselt tuleb täita isakohustusi. Kõigest sellest – eriti aga Klavani mõtetest, mida Eesti jalgpall arenguks vajab – tuleb juttu Õhtulehe taskuhäälingus „Kolmas poolaeg“. Klavan ütleb muuhulgas: „Ma ei taha teha kriitikat inimeste suhtes, kes Eesti jalgpalli panustavad. Aga kui vaatame, kuidas mõni väike riik ükspuha millisel elualal on edu saavutanud, siis näeme: esimene eeldus on ühtsus. Minu selge tunnetus on, et meil kehtib see vana eestlaste ütlus: kõige parem toit on teine eestlane. Ma soovin, et saaksime sellest kompleksist ja suhtumisest vabaks ning mõistaksime, et ühtsetena oleme suutelised väga suurteks tegudeks. Nagu tegi näiteks Island, muutes kogu oma süsteemi üheaegselt. Kui meil seda ühtsust ei ole, siis ongi väga raske.“ Räägime ka Konstantin Vassiljevi juhtumist, Eesti jalgpalli juhtimismudelist ning mõistagi Klavani juba tehtust, teoksil olevast ja tulevast. Head kuulamist!
4/18/202457 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Konstantin Vassiljevi selgitused sõja kohta

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ külas käinud Konstantin Vassiljev rääkis seal muuhulgas ka eelmise aasta alguses aset leidnud pildiskandaalist, kus Eestit jalgpallilegendid olid samas õllelauas Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga. Pildi paiskas eetrisse Andrei Stepanov ning seal olid lisaks Vassiljevile, Karpinile ja Stepanovile ka praegune koondise mängija Sergei Zenjov, toonane abitreener Andres Oper ning veel ka endised koondislsaed Igor Morozov, Sergei Pareiko, Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitrijev ja Artur Kotenko. Pärast pildi avaldamist esinesid Vassiljev, Zenjov ja Oper ühisavaldusega, kus öeldi, et sõjale pole õigustust, aga ei valitud pooli.
4/5/20244 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

278. osa: Vassiljev keerulistest aegadest koondises ja Floras ning muidugi pildiskandaalist

Eesti jalgpalli legendide legend Konstantin Vassiljev käis "Kolmanda poolaja" taskuhäälingus külas ja rääkis kõige olulisematel teemadel. Kuidas on ikkagi nii, et Eesti koondise sisekliima on hea, aga tulemused kehvad? Mida arvab Vassiljev Poola käest saadud kaotuse järel toimunud kurikuulsast Oliver Jürgensi intervjuust? "Kindlasti oleme kõik kogu aeg pettunud ja siin pole midagi varjata. Aga see, mis kogu aeg õhus - kas treenerit vahetada? Kas keegi annab garantii, et see hakkaks toimima? See on kahe otsaga asi. Mängijad on ju samad," arutles Vassiljev. Räägime ka Floras toimuvast, kes on hooaega alustanud ühe võidu, kahe viigi ja ühe kaotusega. Vassiljev sõnas, et riietusruumis on asjad korras ka seal, ent ta pole sugugi rahul suurema osa noormängijatega, kes ei kasuta kätte kukkunud võimalust piisavalt hästi ära. UEFA Pro koolitust läbiv 157kordne Eesti koondise internatsionaal näeb end tulevikus kõrgel tasemel treenerina. Kuidas on ta selleks valmis ja kas on juba teada, milline on treener Vassiljevi käekiri? Mõistagi tuli teemaks ka eelmise aasta alguses Eesti jalgpalli raputanud pildiskandaal ja küsitud sai ka küsimus, millele Eesti jalgpallisõbrad Vassiljevilt kõige enam vastust ootavad. Head kuulamist!
4/4/202450 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

277. osa: kas Karl Jakob Hein jätkab Arsenalis või lahkub?

Karl Jakob Hein (21) on alles verinoor väravavaht, kuid jõudnud kuue Londoni Arsenalis veedetud aastaga nuusutada absoluutsel kõrgtasemel jalgpalli ja tõusnud Eesti koondise vaieldamatuks esikindaks. Nüüd on ta leping Arsenaliga lõppemas ja õige pea selgub, millise suuna Heina karjäär võtab. Mõistagi räägime Heinaga Õhtulehe jalgpalli-podcast'is „Kolmas poolaeg“ Eesti koondisest ning ka neljapäevaõhtusest suurest lahingust Varssavis. Aga keskendume ta teekonnale ja tulevikule Arsenalis. Heina intervjueerib Andres Vaher.
3/20/202455 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

276. osa: Tšehhi tippklubis testimas käinud Alex Matthias Tamm: vahepeal tundus, et rong on läinud

Premium liiga avanädalavahetuse kuumimaks meheks kerkinud Nõmme Kalju ründaja Alex Matthias Tamm on jalgpallur, kellest on juba aastaid oodetud ja loodetud. Kas nüüd on tema läbimurdehooaeg käes? 16aastaselt Premium liigas debüteerinud Tamm on tänaseks saanud 22aastaseks. Korra on ta proovinud kanda kinnitada Šveitsis Grasshopperis ehk samas klubis, kus praegu mängib Maksim Paskotši, aga tulutult. Tamm käis külas Õhtulehe jalgpalli-podcastis „Kolmas poolaeg“, kus rääkis avameelselt oma tegmistest ja mõtetest ja unistustest. Muuhulgas saime teada, et ta pole sugugi üllatunud või pettunud, et tema roll koondises on seni olnud võrdlemisi väike. „Ma lõin [eelmisel hooajal] terve hooaja peale mänguliselt kolm väravat, kui penaltid välja jätta. See on väga vähe. See tekitas minu sees viha, sest ma vedasin isennast alt. Siis tekibki küsimus treenerites, et kui ma Eesti liigas löön kolm, siis Rootsi ja [Victor] Lindelöfi vastu löön viis? Ei löö ju.“ Kuidas jäi ta rahule Plzeni Viktoria testimisega? Mida arvab ta Nõmme Kalju skandaalidest? Või KTM-reeglist? Kui kaua on Tamm veel Eestis mängiv jalgpallur? Millest ta unistab? „Kolmas poolaeg“ jõuab eetrisse kaks korda kuus.
3/7/20241 hour, 2 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

275. osa: Norbert Hurt: mu pidev rahutus mõjus nii enda tervisele, pereelule kui mängijatele

Kodune jalgpallihooaeg on ukse ees ja Õhtulehe jalgpallipodcast „Kolmas poolaeg“ pärast puhkust tagasi eetris. Seisusele kohaselt saab esimese sõna õiguse tiitlikaitsja FC Flora uus-vana peatreener Norbert Hurt. Viimati kaheksa aasta eest Florat tüürinud ning seejärel spordidirektori ja abitreeneri rolle täitnud Hurt avab saates tagamaid, kuidas suhtub nii personaalsesse kui klubile osaks saanud kriitikasse, mõtestab lahti võitmise kultuuri ning kuivõrd on peatreenerile vajalik usalduskrediit. Pikemalt peatume Hurda kui treeneri kasvamisel ja muutumisel. Samuti avab ta täpsemalt, mil moel on teda mõjutanud Arno Pijpers („Temast sai mulle eeskuju.“) ja Aivar Pohlak („Ta on inimene, kelle sügavus on niivõrd suur.“) ning kas ta näeb end tulevikus pigem treeneri või näiteks jalgpalliliidu presidendina. „Kolmas poolaeg“ jõuab edaspidi eetrisse kaks korda kuus. Käesoleva osa saatejuht on Andres Vaher. Head kuulamist!
2/22/202455 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

274. Osa: Miks eelistab Maarjamaal üles kasvanud Levadia ründaja Eestile Aserbaidžaani koondist?

20aastane talendikas ründaja Murad Velijev on hooaja edenedes FCI Levadia esindusmeeskonnas korralikult kanda kinnitanud ja kuulub stabiilselt algkoosseisu. Ometi ei pruugi me Eestis sündinud ja kasvanud noormeest enam kunagi näha Eesti koondises. „Kolmanda poolaja“ vutisaates külas käinud Velijev rääkis oma taustast lähemalt. Tema mõlemad vanemad on aserid ja nii avanes talle kevadel kutse Aserbaidžaani U21 koondisesse. Seal on kõik nii hästi õnnestunud, et isegi kui novembris peaks Velijevi vastu huvi tundma Eesti A-koondise peatreener Thomas Häberli, siis jääks noormees ikka oma esialgsele valikule truuks. Miks? Velijev võrdleb elu Aserbaidžaani koondises ja Eesti noortekoondisetega, räägib oma vutiteekonnast, kahest aastast Saksamaal ning tänavusest Levadia-hooajast. Head kuulamist!
10/11/202240 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

273. Osa: Miks lõpetab talendikas jalgpallur lubavalt alanud karjääri kõigest 21aastaselt?

Eesti jalgpallis tuntakse ikka muret järelkasvu pärast. Kui praegused legendid eest ära langevad, kas siis alt tuleb ikka piisavalt talenti peale? Sellega seoses kutsus Õhtuleht „Kolmanda poolaja“ taskuhäälingusse külla mehe, kes kõigest 21aastaselt oma vutikarjääri ära lõpetas ja oli nõus sellest avalikult rääkima. Selleks tegelaseks on Daaniel Maanas, kes esindas erinevaid noortekoondiseid 18 mängus. Oma vutikarjääri alustas ta Tallinnas, aga kolis siis Tartusse, et Tammeka esindusmeeskonnaga trenni teha. Kui Tammekas stipendiaadi staatus läbi sai, proovis ta õnne Narva Transis, kus mullu profisaapad varna riputas. Nüüd mängib ta Team Helmi ridades oma lõbuks kolmandat liigat. Mis selle otsuseni viis? Kas ja kui palju on ta seda kahetsenud? Kas sellist otsust on lihtsam teha noore või vana sportlasena? Milline on "elu pärast"? Kõigest sellest ja paljust muust me Maanasega räägimegi. Head kuulamist!
10/4/202241 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

272. Osa: Kunagine Eesti halvim klubi on vaatamisväärsus, millega liituvad ehk isegi vennad Anierid

Mis puudutab jalgpallilist poolt, siis pole FC Reaal kunagi olnud liiga edukas. On olnud hooaegu, mille on meeskond lõpetanud lausa Eesti liigapüramiidi viimasel kohal. Ometi mängitakse vutti lausa neljandat kümnendit järjest, kõigil on endiselt väga tore ja meeskonnast on läbi käinud suur hulk tuntud nägusid! „Kolmanda poolaja“ taskuhäälingus käis Reaali tegemistest rääkimas endine Õhtulehe sporditoimetuse juht Kaarel Täll, kes on meeskonnas alates 2005. aastast. Kuigi Täll polnud päris klubi tekkimise juures, siis oli ta sellele ikkagi piisavalt lähedal, et rääkida ka klubi sünnist. Seejärel liikusime kronoloogiliselt ajas edasi: kui klubi 2008. aastal kümnendat sünnipäeva tähistas, siis mängiti A. Le Coq Arenal FC Floraga ja kaotati 2 : 14. Eesti Jalgpalli Liidu (ja toonase FC Flora) presidendi Aivar Pohlakuga saadi üldse väga hästi läbi, sest - nagu Täll ütles - Aivarile meeldivad pikkade juustega tüübid ja nii on ta osalenud erinevates klubi tehtud üritustes. Näiteks on Pohlak käinud koos Arno Pijpersiga nende korraldatud turniiril autasustamas. Aastate jooksul on Reaalist läbi käinud ports tuntud näitlejaid, muusikud ja muid toredaid kultuuritegelasi. Ja Tälli sõnul on lootust, et kui vennad Anierid kõrgemal tasemel palliveeretamise lõpetavad, siis tõmbavad ka nemad selga just FC Reaali särgi.
9/21/202247 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

271. Osa: Kellabrändiga Eesti jalgpallur: olen saanud jumala puudutuse ja emakese looduse õnnistuse

Ei ole lihtne olla inimene, kellele meeldib hallist massist eristuda. Ka noore jalgpallurina oma brändiga lagedale tulnud Kevin Rääbisele on aastate jooksul korduvalt ja korduvalt kaikaid kodaratesse visatud, ent mehe vaim püsib tugev. Rääbis käis oma tegemistest lähemalt rääkimas Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“. Alustuseks Rääbise praegustest tegemistest. Alles juuli alguses sõlmis ta VfB Bachiga uue lepingu, aga praeguseks on ta püsivalt tagasi kodumaal. Ei, leping pole lõppenud ja Rääbis on endiselt Saksamaa klubi mängija. Kuidas nii? Sellest räägib mees ise lähemalt. Esmalt võtame kokku 28aastase tartlase Saksamaa-perioodi, mis osutus 2,5 aasta pikkuseks. Seejärel räägime lähemalt tema brändist. Kuidas on Eestis hallist massist eristuda? Rääbis ei tee saladust, et on selle eest ikka korduvalt ja väga palju puid alla saanud. Ja siis pikemalt Rääbise enda vutiteekonnast. Mees on veendunud, et noorena oli ta lausa Baltimaade suurimaid talente, ent asjad ei läinud soovitud kujul. Õigel hetkel polnud tema kõrval suunavat inimest ja nii tuli jalgpallist paus. Kuidas kõik edasi läks, räägib mees juba ise lähemalt. Head kuulamist!
8/30/202252 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

270. Osa: Miks kultuskangelaseks kerkinud Ats Purje Soomest ebaõiglaselt minema kupatati?

Vähesed eestlased saavad Ats Purje kõrval uhkustada sama pika väliskarjääriga - esimest korda läks ta Soome juba 2008. aastal ning ära tuli sealt alles 11 aastat hiljem. Vahepeal käis ta küll Küprosel ja korraks ka Eestis, ent peaasjalikult veetis ta oma karjääri just teisel pool Soome lahte, kus tuli ka kahekordseks meistriks. Sellest ja paljust muust käis Purje rääkimas Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“. Alustuseks arutasime teemal "Purje kui kogenud Tallinna Kalevi mängija". Selgub, et 37aastane ründaja valmistus karjäärilõpuks juba 30aastaselt, aga elu on talle kaardid kätte mänginud ja lubanud mängijakarjääri pikaks venitada. Siis pikemalt Purjest kui treenerist. Mida õppis Purje Aivar Tiiduselt ja mida proovib rakendada ka enda hoolealuste peal Kalevi U21 meeskonnas. Selgub, et üks mees on tema treeninggrupist lahkunud ja mitmel korral on ta pidanud oma hoolealuseid ka valjemalt noomima. Kuidas on lood tänapäeva ründetalentidega ja miks on Eestist kaitsjatel lihtsam välja saada kui edurivimeestel? Ja lõpetuseks Soomest. Kuidas õnnestus ühel Eesti poisil end Soomes kultusmängijaks vormida? Mis moodi sealmaal tiitlit tähistatakse? Ja lõpetuseks viskab Purje õhku ühe mõtte: äkki peaks ka ise … Mida? Kuula lähemalt juba saatest!
8/16/202247 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

269. Osa: Sergei Pareiko avaldas, mis erimeelsus Viktor Levadaga sundis teda klubist lahkuma

Pareiko nimi pole jalgpalliskeenes võõras mitte ühelegi eestlasele. Suur on aga meie rõõm, et Sergei kõrval on esile kerkinud ka tema poeg Daniil, kes lõi hiljuti käed Itaalia klubiga SPAL. Oma 17aastase poja toimetamistest ja paljust muust Sergei Pareiko „Kolmanda poolaja“ jalgpallisaates rääkiski. Saate alguses lõhkas Pareiko väiksemat sorti pommi, kui teatas, et talle on tekkinud jalgpallialaselt uusi väljakutseid. Siiski pole ta endiselt nõus tegema treeneritööd, vaid panustab muul moel. Tema seni viimane jalgpallialane ametipost oli FCI Levadia spordidirektor, kust ta lahkus umbes täpselt aasta eest. Sellest rääkis ta nüüd ka pikemalt. Loomulikult ei piirdunud me vaid kahe teemaga. Pareiko meenutas ka enda koondisekarjääri, vägevaid derbilahinguid FC Floraga ning seikasid, mille tõi kaasa tema emotsionaalne pale. Saate lõpule aitas kaasa rubriik „nagu kaks tilka vett“. Head kuulamist!
8/9/202255 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

268. Osa: Eduga kaasnenud 850 000 eurot Paide presidenti ei päästa, oma raha tuleb matta ka edaspidi

Väikselt suvepuhkuselt naasnud „Kolmas poolaeg” ei saa ju ometi kuidagi üle ega ümber vaadata Paide Linnameeskonna vägevast euroteekonnast, kus on seljatatud järjest Kaukaasia tipud: esmalt langes Gruusia suurklubi Tbilisi Dinamo, seejärel Armeenia hiid Ararat-Armenia. Selleks puhuks kutsusime stuudiosse külla Paide Linnameeskonna presidendi Veiko Veskimäe. Veskimäe rääkis alustuseks, kuidas ta tunneb euroedu üle siirast rõõmu, aga see tuleb ka tema unetundide arvelt. Kui muidu on tema jaoks hea uni väga oluline ja ta proovib öösel magada vähemalt seitse tundi, siis viimase kuu jooksul on unetunnid napimaks jäänud. Saates rääkisime nii Gruusia kui Armeenia reisidest, eesootavast Anderlechti mängust, aga ka paljudest olmeteemadest. Mille eest sai Paide hooajaeelsel litsentseerimisel hoiatada (järgmisel korral ootab ees lausa trahv)? Mitu mängijat proovitakse augustikuu jooksul välismaale müüa? Kui kaugel on Paide Paidesse kolimisest, oma staadionist ja hallist? Mõistagi räägime pikemalt Veskimäest endast, aga ka näiteks Karel Voolaidi ja Ragnar Klavani personaalküsimusest. Kas Klavanit ootab ees veel üks hooaeg või siiski mitte? Head kuulamist!
8/2/202251 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

267. Osa: Vassiljev paljastas, kus tehti lahkumisotsus ja miks ei suhelda Eesti vutiajakirjanikuga

„Kolmanda poolaja” vutisaates käis poole aasta jooksul teist korda külas Vladimir Vassiljev. Kui esimesel korral andis FCI Levadia peatreeneri küllakutsumiseks põhjust meistritiitli võitmine, siis seekord paraku natuke kurvem sündmus. Nimelt teatas Vassiljev reedel koos Marko Saviciga, et meeskonna eesotsast astutakse tagasi. Savic jätkab küll Levadias tööd, aga nüüd kutsub ta end treenerite mentoriks, Savic klubis enam ei jätka. See aga ei tähenda sugugi, et Vassiljevi ja Savici koostöö läbi on saanud. Miks? Täpsemalt juba saates. Peatusime pikemalt Levadia viimasel kolmel ja hooaega kõige enam määraval mängul. Esiteks muidugi reedesel kohtumisel Tallinna Kaleviga, pärast mida ametlik teade vastu tuli. Millised mängijad teadsid otsusest juba varem ning kuidas riietusruumis viimase kõne pidamine välja tuli? Seejärel lappasime veidi kalendrit, kuni jõudsime 21. juunisse, mil Eesti meisterklubi kaotas Islandil 1 : 6 kohalikule Vikingurile. Pärast seda prooviti küll FC Kuressaare vastu teha vigade parandus, aga ka seal tuli vastu võtta pettumustvalmistav viik. Just selle kohtumise järel võtsid treenerid üsna põnevas asukohas vastu otsuse amet maha panna ning tagasi enam ei vaadatud. Räägime ka paljust muust. Kust tuleneb Levadia hoiak „mängime kogu riigi vastu”, kes soovib neile enim halba ja miks boikoteeritakse üht kohalikku jalgpalliajakirjanikku? Head kuulamist!
7/5/202249 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

266. Osa: 20 aastaga Eesti spordi kõige tuntumaks brändiks

Ei ole jalgpallikultuuri ilma jalgpalliklubideta. Ja kogu jalgpallikultuur pole Premium liiga, vaid tugevaid, iseseisvaid ja ägedaid klubisid teeb tööd ka jalgpallipüramiidi alumistel astmetel. Jaanipäeva eel keskendus Õhtulehe vutisaade „Kolmas poolaeg” Tartu Welcole ehk ühele Eesti kõige omanäolisemale jalgpallipüramiidi osale. Welco sai alguse ligi 15 aasta eest Tartus. Esialgu toksisid sõbrad üheskood liigas vutti oma lõbuks, aga üsna kiirelt saadi aru, et sellest jääb väheks. Asjal võiks olla taga mingi laiem mõte ja nii pandi paika visioon, et 20 aastaga tuleb saada Eesti spordi kõige tuntumaks brändiks. Nüüd ollakse ca poolel teel. Terve aja klubi juures möllanud Mart Raamat tuli külla ja andis aru, kuidas on läinud ja kas ollakse kursil. Mõned aastad tagasi, vahetult koroonapandeemia eel, otsustas Welco hakata Eesti Rahva Muuseumi juurde ehitama iseenda staadionit. „Ainult lollid hakkavad enne maailmasõda staadionit ehitama,” teatas Raamat paari aasta eest. Toona pidas ta küll silmas pandeemiat, aga praegu maailmas toimuvat arvestades ... Staadion on nüüd vähemalt nii palju valmis, et juba ammu saavad seal lapsed teha trenni. Raamat räägib veel ka Welco legendaarsest fänlusest, mis viimastel aastatel ära on kippunud kaduma. Meenutame tippaegu ja arutleme üheskoos, kuidas seda tagasi saada. Kuivõrd Raamat on ka Eesti Õliühingu tegevjuht, siis saate alguses annab ta kiirkorras aru kütusehindade teemal. Head kuulamist!
6/22/202257 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

265. Osa: Hollandi kõrgliigasse jõudnud Shein: minult küsiti esimeses trennis, kuidas nii hea olen

Kui noortekoondiste tulemusi vaadata, siis on Eesti jalgpalli tulevik pigem tume. Siiski on meil õnneks alt peale tulemas noormängijaid, kes sisendavad optimismi. Üheks selliseks on Hollandi kõrgliigas platsil käinud Rocco Robert Shein, kes äsja ka Eesti koondises debüüdi tegi. Shein liitus Utrechtiga jaanuaris. Esialgu laenas Hollandi klubi mängija Floralt pooleks hooajaks, aga maikuus osteti tema mängijaõigused välja ning sõlmiti eestlasega kolmeaastane leping. Shein rääkis „Kolmanda poolaja” taskuhäälingus lähemalt, kuidas tema sisseelamine läks, kui kiirelt ta esiliigas mänginud duubelmeeskonnas põhimeheks kerkis ja kuidas ta esinduse juurde jõudis. Samuti rääkis Shein Eesti koondise debüüdist ja noortekoondiste kehvast käekäigust. Enesekindla ja sirgjoonelise noormehena käis ta lauda ka enda arvamuse, mis me seni valesti oleme teinud ning millele peaks rohkem rõhku pöörama. Lisaks saime teada, millist kuulsat Eesti räpplaulu ta koondisedebüüdi järel esitas ja millise pala järel Utrechti debüüdi järel jalga keerutas. Loomulikult räägime Sheiniga ka tema lapsepõlvest, läbinisti spordiperes kasvamisest ja paljust muust. Head kuulamist!
6/15/202236 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

264. Osa: Staarfännide hinnang: Eesti jalgpall on nagu oma s*tt - näed, et haiseb, aga vaatad ikka

Kes oleks õigemad inimesed Eesti jalgpallist rääkima, kui aastakümneid selle sees olnud ja sellega ühes kasvanud jalgpallifännid. Riigi kaitsmise tõttu vahepeal mitmenädalasel puhkusel olnud vutisaade „Kolmas poolaeg” on tagasi ning külas käisid legendaarsed fännid Papa ja Romario. FC Flora ja jalgpallikoondise fänn Papa ning Nõmme Kalju toetaja Romario võtsid Eesti jalgpalli pulkadeks lahti. Alguses Eesti – San Marino kohtumise kaudu. Mõlemad mehed olid nõus, et 2 : 0 polnud võit, mille üle peaks rõõmustama, vaid näitas meie kehva hetkeolukorda. Seejärel räägiti sellest, kuidas Premium liigast profiliiga tegemine oli viga ja sellega on tehtud perspektiivitutele jalgpalluritele karuteene. Mõistagi peatusid fännid ka viimasel ajal populaarsel valupunktil ehk treenerite koolitamisel. Papa tõi vigadest rääkides nimeliselt välja ühe Eesti koondise endise peatreeneri, kellele käis Papa hinnangul tema töö selgelt üle jõu. Saate teises pooles rääkisime lähemalt publikunumbritest ja fänniorganisatsioonidest. Sarnaselt platsiltoimuvale ei ela ka nemad praegu oma parimaid aegu. Põhjuseid on mitmeid - paremini saaks teha nii jalgpalliliit, klubid kui ka fännigrupid ise. Head kuulamist!
6/7/202258 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

263. Osa: Kristal Levadiaga liitunud pojast: tal on kasulik mõista, milline on profimängija elu

Kuigi Marko Kristal ei ole enam Premium liiga jälgijate jaoks iganädalaselt orbiidil, siis ei tähenda see sugugi seda, et Kristali nimi oleks jalgpallist kadunud. Kaugeltki mitte – aina tõsisemalt rühib tippseltskonna suunas tema poeg Patrik ja Marko ise on leidnud endale südamelähedase ja huvitava projekti Tabasalus. „Kolmanda poolaja“ saade algab nutirubriigiga, kus Kristal valgustab kõiki teemal „Me oleme oma telefonist liialt sõltuvad“. Väikse hilinemisega saime saatega pihta hakata ja esimese asjana räägib Kristal oma tööst Tabasalus. Võib-olla saame juba suvel kuulda uudiseid, kuidas järgmised Eesti noored piiri taha õnne otsima lähevad. Seejärel võtame fookuse Kristali 14aastasele pojale Patrikule, kes liitus selle aasta alguses valitseva meisterklubi FCI Levadiaga ja sai esimese asjana osaleda koos peatreeneri Marko Savici ja spordidirektori Tarmo Kingi kõrval pressikonverentsil. Kristal rääkis pikemalt, kuidas Patriku teekond jalgpalli sees välja on näinud ja kinnitas, et ta on praegu arenemiseks parimas kohas. Igapäevaselt väike Kristal noortega ei mängigi ja kogub oma minuteid Esiliigas. Järgmisena rääkisime, kuidas ka Marko on taas jalgpallisaapad välja ajanud ja pallib koos mitmete teiste endiste tippudega Tallinna Zeniti eest kolmandas liigas. Samas satsis on muideks ka endine suusahüppaja Kaarel Nurmsalu. Seejärel peatume pikemalt Eesti jalgpalliklubide noortetööl – mis on halvasti ja mida teha, et oleks hästi? Saate lõpus saab vastuse ka üks „Kolmanda poolaja” andunud kuulaja küsimus, et mis värk oli omal ajal Kristalil mulletiga? Head kuulamist!
5/10/202238 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

262. Osa: UEFA kohtunike juhi trikk: Eesti vilenaise aitas EMile ehe tüng

Eesti kõige kõrgemalennuliseks jalgpallitegelaseks saab praegu veendunult nimetada Karolin Kaivoja, kes esimese Eesti kohtunikuna EM-finaalturniirile nimetati. Kaivojat ootab juulikuus ees naiste EM, kus ta on ametis abikohtunikuna. Õnnesoovidele vastamise vahel leidis kohtunik aega astuda läbi ka „Kolmanda poolaja” jalgpallisaatest. Alustuseks rääkis Kaivoja, kuidas tema suurest otsusest teada sai. Kaivoja tunnistas, et oskas aimata, et millalgi ta EM-i kohtunikuks nimetatakse, aga viis, kuidas UEFA kohtunike komitee esimees Roberto Rosetti selle välja mängis, oli paras šokk. Seejärel kasutasime natuke ära koduväljakueelist ehk kuna Kaivoja on aastate eest käinud Õhtulehes praktikal, siis rääkisime ka tööst meie majas. Ja loomulikult kõikvõimalike nurkade alt Kaivoja kohtunikukarjäärist: perekonnast, aastast Portugalis, Premium liigast, erinevatest rituaalidest, naiste tippvutist, meistrite liiga veerandfinaalist ja eesootavast EM-finaalturniirist. Head kuulamist!
4/27/202245 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

261. Osa: Martin Kaalma legendaarsest Venemaa-võidust: nii head tunnet pole varem ega hiljem kogenud

Legendaarne Martin Kaalma, kes kaitses sajandi alguses Eesti väravat näiteks mälestusväärsetes kohtumistes Hollandi ja Venemaa vastu, tähistas eelmisel nädalal oma 45. sünnipäeva. Seoses sellega käis ta külas Õhtulehe vutisaates „Kolmas poolaeg“. Sünnipäeva sai Kaalma tähistada Eesti naiste koondise juures viibides ja koondislased tegid talle ööpäeva vahetudes ka sümpaatse üllatuse. Lisaks teame ju Kaalmat Tibu hüüdnime järgi ja seega rääkisime põgusalt ka tema nooruspõlvest ja hüüdnime taustast. Kaalma rääkis saates Viimsi tegemistest, oma karjääri algusaastatest, FC Flora (ja selle tütarklubide) perioodist, Teitur Thordarsoni Küprose laagritest, koondisemängudest, Narva Transist, FC Levadiast. Muidugi tulid nende teemade varjus mängu erinevad personaalküsimused - näiteks rääkis Kaalma Mart Poomi uskumatust tööeetikast, Andres Operi igavesti kõrgest klassist ja Narva Transi legendist Maksim Gruznovist, kes olla „minimaalse pingutusega maksimaalne tulemus“ tüüpi mees. Head kuulamist!
4/19/20221 hour, 40 seconds
Episode Artwork

260. Osa: Meelis Rooba rapib Aivar Pohlakut ja jalgpalliliitu

Nädal aega tagasi kaotas Eesti jalgpallikoondis võõrsil mannetu esituse tagajärjel 0 : 2 Küprosele ja suruti nägupidi mutta. Ees ootab rahvuste liiga D-divisjon ehk Eesti on ametlikult Euroopa seitsme kõige kehvema koondise seas. Aina rohkem on kerkinud üles küsimusi, et kas Eesti jalgpall liigub ikka õiges suunas ja mis täpsemalt on valesti? Eesti vuti kitsaskohtadele proovis „Kolmanda poolaja” stuudios näppu peale panna Meelis Rooba. Põline Järvamaa mees Rooba on Paide Linnameeskonnaga olnud seotud juba enam kui kümmekond aastat – alguses mängijana, siis esindusmeeskonna peatreenerina ja viimastel aastatel sirguvad tema käe alt noored jalgpallurid. Praegu töötab ta nii Paide U17 kui ka U21 meeskonna treenerina. Saate esimene lõik keskendubki Paide tegemistele ja sealsele noortetööle. Edasi aga vaatab Rooba otsa Eesti jalgpallile tervikuna ja on veendunud, et probleemid hakkavad pihta jalgpalliliidu eesotsast. Samuti pole ta rahul sellega, kuidas on Eestis organiseeritud noortetöö ja treenerite koolitused. Kõigel sellel peatubki 50 korda Eesti koondist esindanud poolkaitsja saates pikemalt. Aga kas Eestis üldse on inimest, kes oskaks ja tahaks Aivar Pohlaku järel Eesti Jalgpalli Liitu juhtida? Rooba on veendunud, et on. Head kuulamist!
4/5/202259 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

259. Osa: Kas Eesti vutis on nüüd kõik väga halvasti või leidub veel midagigi positiivset?

Eesti jalgpallikoondis kaotas teisipäeval rahvuste liigas 0 : 2 Küprosele ja see tähendab, et edaspidi saame kaasa oma pallivõluritele kaasa elada mudaliigas. „Kolmanda poolaja” stuudios aitas tragöödiat kokku võtta 11 korda Eesti koondist esindanud Markus Jürgenson. Jürgenson sõnas, et tahtmise puudumises ei ole mängijaid õiglane süüdistada. Kindlasti võis rolli mängida gripilaine, mis röövis Thomas Häberlilt mitu olulist malendit, aga kokkuvõttes mängisime ise lihtsalt liiga kehvasti. Mis saab edasi? Kui karm löök on see Eesti jalgpallile tervikuna ja kas klaas on hetkel täitsa tilgatu või äkki pigem ikka pooltühi? Jürgenson vähemalt proovib olukorda näha ka läbi positiivsema vaatenurga. Kuigi jalgpallis kehtib tõde, et sa oled nii hea kui on su viimane tulemus, siis vähemalt klubivutis näidati mullu suvel eurosarjades head tulemust. Lõpetuseks rääkisime põgusalt ka mängija enda tegemistest. Kuigi ETV on teda kutsunud koondisemänge kommenteerima ja ta kommenteerib meistrite liiga vutti ka Viaplays, siis seni teda Eesti koondise mängude kõrvale nautida ei saa kuniks on ta ise veel profimängija. Head kuulamist!
3/30/202245 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

258. Osa: Kalju treener mängija Ukraina käepaela skandaalist: oleme sel teemal klubi sees rääkinud

258. Osa: Kalju treener mängija Ukraina käepaela skandaalist: oleme sel teemal klubi sees rääkinud by Õhtuleht Kirjastus
3/22/202231 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

257. Osa: Hannes Anier: Liigne ambitsioonikus viis jalgpallurina läbikukkumiseni

Kümnekonna aasta eest oli Hannes Anier üks Eesti põnevamaid noormängijaid, kel pidi olema ees suur tulevik. Paraku tahtis ta liiga palju, segasid mitmed rasked vigastused ning täna tunnistab ta, et kukkus jalgpallurina läbi. „Kolmanda poolaja” saatesse külla tulnud Anier rääkis alustuseks põgusalt oma tööst, seejärel pikemalt töö-hariduse ning jalgpalli ühildamisest. Tema sõnul on see kõigile jõukohane ning annab karjääri lõpu eel vajaliku turvatunde. Seejärel vaatame tagasi Anieri karjäärile – noore poisina tuli läbilöök Floras, seejärel välislepingud Taanis ja Saksamaal, aga karm naasmine Florasse. Mõne aasta eest proovis ta veelkorra Taanis, aga on hiljem mänginud Tallinna Kalevis ja FCI Levadias. Lisaks vaatab Anier põgusalt ka ette elule, mis järgneb jalgpallurikarjääri lõpule. Treenerina ta end ei näe, aga sooviks lemmikalaga kuidagi ikkagi seotuks jääda. Head kuulamist!
3/16/202242 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

256. Osa: Südamelt ära! Zahovaiko avaldas, et tegi Paides kolm suurt viga

Õhtulehe jalgpallisaade „Kolmas poolaeg” võttis seekord luubi alla Vjatšeslav Zahovaiko. Viimasel viiel aastal juhendas Zahovaiko Paide Linnameeskonda, aga mullu sai see ajajärk läbi ja nüüd oli aeg kokkuvõteteks. Saate alguses rääkis Zahovaiko pikemalt sellest, kuidas ta praegu jalgpallist puhkab ja maja ehitab. Endalegi üllatuseks on see tema jaoks väga paeluv tegevus. Siis pikemalt Paide Linnameeskonnast – saame teada seda, kuidas alguses käis Paide treeningutelt läbi kümneid mängijaid. Teiste seas kutsuti trenni ka taksojuht, kes juttude kohaselt olevat olnud lihvimata teemant. Paraku oli ta lihtsalt lihvimata, teemantist oli asi kaugel. Lisaks avalikustab Zahovaiko kolm suurt viga, mida ta oma viimaseks jäänud hooajal tegi. Saate lõpus jagas endine Paide loots oma mõtteid ka alanud Premium liiga hooajast. Head kuulamist!
3/8/202256 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

255. Osa: Flora uus ründaja: mullu mängisin sel ajal lumes Elvaga, nüüd käisime Rootsis ja Taanis

Vana aasta eelviimasel päeval liitusid Tartu Tammeka põhimehed Tristan Koskor ja Mihkel Järviste üheskoos FC Floraga. Ametlikult teatas klubi esimesena Järviste tulekust, ent sisuliselt tõmmati Flora särk ikkagi esimest korda selga ühel ajal. Nüüd käisid mehed Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” oma elust lähemalt rääkimas. Kuivõrd Tammeka tegi mullu niivõrd kehva hooaja, siis pidid tartlased alguses andma aru, miks läks just nii mitte naa. Seejärel võrdlesid mehed Flora tingimusi Tammeka omadega ja ainuüksi neid taustajõude, kes igapäevaselt mängijatega tegeleb, on kolm korda rohkem. Kõvasti kriitikat sai mängijatelt hooaja lõpus Tammeka peatreeneriks olnud Dmitrijs Kalašnikovsi otsus kahel puhul saata Premium liiga mängule duubelkoosseis. Saate teises pooles teeme mängijate abiga teisipäeval algavale hooajale väikse eelvaate, kus käime läbi iga meeskonna täiendused, plussid ja miinused. Head kuulamist!
3/1/202243 minutes
Episode Artwork

254. Osa: Floras ja Viljandis end ribadeks tõmmanud vutijuht maandus nüüd Paides

Aastaid FC Floras ja Viljandi Tulevikus erinevatel ametikohtadel töötanud Marek Tiits on alates veebruarist ametis Paide Linnameeskonna kogukonnajuhina. Viljandi jalgpalli kõrgliigast langemisest ja enda isiklikest läbipõlemistest käis ta rääkimas Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg”. Tiits andis alustuseks aru, mistõttu ikkagi Tulevik Premium liiga kohast loobus ja kas Viljandi jalgpalli üle on vaja muret tunda. Ta meenutas Tuleviku perioodi kõige ägedamaid ja ka mustemaid aegu. Lisaks kinnitas Paide uus kogukonnajuht, et tema töövahetus pole esiliigasse langemisega otseselt seotud, vaid selle taga on Jaanus Pruuli, kes pidi teda päris mitu korda moosima. Mõistagi rääkis Tiits pikemalt ka endast jalgpalli sees ja tunnistas, et 40 töötunnist nädalas ühele jalgpalliametnikule ei piisa. Head kuulamist!
2/22/202252 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

253. Osa: Premium liigas jookseb väljakul ringi kuuekordne maailmameister

Eesti jalgpalluritel on üsna raske kunagi maailmameistriks tulla, aga ometi jooksis eelmisel hooajal Premium liigas ringi kuus korda maailma parimaks kroonitud jääpurjetaja Rasmus Maalinn. Seda siiski veel mitte täiskasvanude klassis, vaid juunioride ja noorte klassis. Lisaks on ta ka jalgpallikohtunik, kes mullu meistriliigas debüüdi tegi. 22aastane Maalinn käis „Kolmanda poolaja” stuudios külas ja rääkis oma elust lähemalt. Alustuseks saime tuttavaks jääpurjetamisega ja selgub, et „kelguks” kutsutava paadiga sõidetakse ka julgelt üle 100 kilomeetri tunnis. Muuseas pole Maalinn päevagi vutitrennis käinud ja jõudis ala juurde pigem juhuslikult. Pikas plaanis on mehe unistused seotud pigem kohtunikutööga, aga samas sihib Maalinn ka täiskasvanude MM-tiitlit ja võimalus selleks avaneb juba mõne nädala pärast. Head kuulamist!
2/8/202244 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

252. Osa: Kui Eestis tegutsenuks VAR, võtnuks Flora Levadialt meistritiitli

Seekord ei käinud „Kolmanda poolaja” stuudios külas mitte jalgpallurid ega treenerid, vaid kohtunikud. Vilemeeste elust andsid põhjaliku ülevaate kohtunike osakonna juht Hannes Kaasik ja Eesti edukaim kohtunik Kristo Tohver. Kaasik ja Tohver rääkisid kohtunike hooajaks ettevalmistamisest ja eestlaste välja töötatud RefPali keskkonnast. Mõistagi räägiti pikemalt videokohtunikest. „Millal tuleb VAR Eestisse?” küsimusele saab täna vastata ainult seda, et ilmselt mitte enne 2024. aastat. Ühtlasi selgus, et VAR oleks otsustanud Flora – Levadia tiitlimängus Brent Lepistu ja Rauno Alliku olukorras Florale penalti anda, mis oleks võinud vabalt tiitli saatuse ümber mängida. Saate lõpus avaldas Tohver põneva uudise kõigi eestlaste lemmiku Viktor Kassai kohta! Head kuulamist!
2/1/20221 hour, 8 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

251. Osa: Mida tunneb jalgpallur, kui tema meeskonnakaaslane christianeriksenlikult murule variseb?

Äsja Nõmme Kaljuga käed löönud Henri Järvelaiu esimene välismaa kogemus kestis poolteist aastat ja selle aja sisse mahtus nii mõndagi põnevat. Kõigest lähemalt käis ta rääkimas Õhtulehe taskuhäälingus „Kolmas poolaeg”. Järvelaid lahkus FC Florast 2020. aasta suvel Taani esiliigaklubisse Vendsyssel, kus esimesel sügisel mänguaega teenis, aga uute omanike ja treeneri käe all hakkas järjest viltu vedama. Peagi selgus, et omanike plaan oli klubist raha välja minna ja see pankrotti lasta, aga viimasel hetkel saadi pidurid peale. Mullu suvel siirdus Järvelaid Norra esiliigasse Sogndali, kus nägi pealt šokeerivat hetke, mil tema meeskonnakaaslane Emil Palsson christianeriksenilikult murule lebama jäi. Õnneks lõppes kõik, nagu Eriksenilgi hästi, aga tänaseks päevaks on Palsson mängijakarjääri lõpetanud. Kui Järvelaid lahkus Eestist Flora mängijana, siis tagasi tuli ta Nõmme Kaljusse. Miks nii? Lisaks saame teada, kuidas suhestuvad Taanis ja Norrad makstavad palgad Eesti omadega. Head kuulamist!
1/25/202251 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

250. Osa: Levadia legend pajatab lugusid Guinnessi rekordi väärilisest euromängust ja paljust muust

Ajal, mil Eesti jalgpallis ilmub praktiliselt igapäevaselt midagi põnevat – kes vahetab klubi Premium liiga siseselt, kes läheb piiri taha –, on üks uudis läinud mõneti radari alt. Nimelt teatas Levadias 20 aastat töötanud pressiesindaja Indrek Petersoo 3. jaanuaril, et aastavahetusega sai tema aeg klubis ümber. Nii kutsusimegi Petersoo „Kolmanda poolaja” stuudiosse, et rääkida lahkumisest ja loomulikult meenutada ajaloost värvikamaid lugusid.
1/11/202254 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

249. Osa: Eesti tulevikulootus ja tema isa Itaaliast: raskel ajal oleme rääkinud ka tagasitulemisest

„Kolmas poolaeg” lubas end jõulude eel minipuhkusele, aga on nüüd tagasi. Sel korral pöörame pilgu noorte jalgpallile – saates käisid külas Itaalias SPALis palliv 17aastane Andreas Vaher koos pikki aastaid vutiajakirjanikuna töötanud isa Andres Vaheriga.
12/28/202140 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

248. Osa: End Florale pühendanud Pohlak: loodetavasti ei tule klubisse enam ühtegi leegionäri

Selle aastaga sai Eestis läbi FC Flora valitsemisajastu, kuna kolmest kodumaal välja jagatud tiitlist on kaks suuremat jõudnud FCI Levadia kätte. „Kolmas poolaeg” kutsus seekord laua taha Flora presidendi Pelle Pohlaku. Saadet juhtis Rasmus Voolaid Pohlak rääkis, et vaatamata euroedule mõjus meistritiitlist ilma jäämine klubile väga valusalt. Flora president arvas, et kahe hooaja vahel lahkub meeskonnast kaks-kolm mängijat ning Rauno Sappineni välismaale siirdumine peaks olema üsna tõenäoline. Vastuse sai ka küsimus, kas Sappineni tuleb asendama Premium liiga parim väravakütt Henri Anier. Pohlak rääkis ka endast kui Flora presidendist lähemalt ning ta usub, et sel positsioonil näeb teda sisuliselt terve elu. Viis aastat tagasi ametit alustades tegi ta enda sõnul vigu ning välja vahetus pea kogu kontori koosseis. Kui esmalt võeti teda kui Aivar Pohlaku poega, siis tänaseks päevaks on ta välja võidelnud positsiooni olla Pelle Pohlak, mitte oma isa poeg. Kuivõrd Flora suhtub noortetöösse aina tõsisemalt, siis avaldas Pohlak ühtlasi lootust, et enam klubis välismaalaste abi kasutama ei pea.
12/14/202154 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

247. Osa: Levadia meistriretseptis olid jalgpallioskused teisejärgulised

Pühapäeval selgus erakordselt põneval moel Eesti meister, kui kahest mängust koosnenud finaalis tõmbas FC Flora ees pikema kõrre FCI Levadia. See oli klubi ajaloo kümnendaks meistritiitliks ning otseloomulikult ei saanud Levadia vägiteost mööda vaadata ka „Kolmas poolaeg”. Nii olid Õhtulehe stuudios ümarlaua taga saatejuht Rasmus Voolaid, Paide Linnameeskonna jalgpallur Karl Mööl ning Levadia peatreener Vladimir Vassiljev. Alustuseks puudutasime põgusalt värskeid uudiseid Paidest, kus teatati, et uueks peatreeneriks saab Karel Voolaid. Seejärel läksime juba kogu täiega üle Levadia ja tiitlimängude teemadele. Vassiljev rääkis lähemalt meeskonna fenomenaalsest sisekliimast, mentaalsest poolest, Marko Savicist, mängijatest ja paljust muust. Olgu lisatud, et saade salvestati esmaspäeval ehk ajal, mil Levadia tiitlivõidust oli möödas vaevalt 24 tundi. Head kuulamist!
12/7/20211 hour, 14 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

246. Osa: Miks lahkub Vapruse treener jalgpallist? Kuidas reageeris Paide Zahovaiko vallandamisele?

Premium liigas on käima läinud viimane ja kõige otsustavam nädal ning loomulikult jätkab ka „Kolmas poolaeg“ koduse meistriliiga lainel. Seekord on saates külas kaks meest, kelle hooajad on juba läbi saanud – endine Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt ning Paide Linnameeskonna poolkaitsja Joseph Saliste.
11/30/202155 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

245. Osa: Vallandatud treener räägib suu puhtaks: „See tuli ikka üllatusena."

Pärast koondisepausi lõppu keskendub „Kolmanda poolaja“ vutisaade Premium liigale, kus esimestel meeskondadel hooaeg läbi saanud, aga tippudel jõuavad kätte kõige olulisemad kohtumised. Külas käisid FC Kuressaare poolkaitsja Karl Mööl ning hooaega Viljandi Tuleviku peatreenerina alustanud Jaanus Reitel. Mõlemal mehel oli rääkida nii mõndagi. Mööl pidi põhjendama Kuressaare oivalist hooaja teist poolt, Reitel rääkima aga sellest, et mis läks Tulevikus nihu ja viis tema vallandamiseni.
11/23/20211 hour, 11 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

244. Osa: Kas jooksutossud või maailmameistrid oleks Eestile Belgia vastu midagi juurde andnud?

Õhtulehe jalgpallisaade „Kolmas poolaeg“ naaseb pikalt pausilt ja proovib anda enda brändile uue näo. Eesmärk on edaspidi eetrisse jõuda iganädalaselt ja arutleda ekspertidega Eesti jalgpalli päevakajalisematel teemadel. Kuivõrd käimas on koondisepaus, siis oli seekord fookus Eesti rahvuskoondisel. Belgia – Eesti kohtumist analüüsisid ühise laua taga saatejuht Rasmus Voolaid, jalgpallitreener Marko Pärnpuu ning FCI Levadia ääremängija Frank Liivak. Eesti 1 : 3 kaotusega lõppenud mängus olid kaks väga eriilmelist poolaega. Avapoolaeg oli hirmus ning eestlastel oleks kasulikum olnud jalgpallisaabaste asemel kanda jooksutosse. Ilmselt poleks suurt kasu olnud ka sellest, kui keskkaitses oleks olnud praeguste koondislaste asemel maailmameistrid, sest probleemid peitusid mujal. Nagu ikka, siis kippusid jutud teemast natuke kaugemale liikuma ja nii saime teada, kuidas kogenud Pepe Reina Liivaku suguse noore naga omal ajal Napoli trennis paika pani. Lisaks peatusid osalejad pikemalt Eesti koondise ründajate, Matvei Igoneni, Vladislav Kreida ja Markus Poomi personaalküsimuste juures. Head kuulamist!
11/16/20211 hour, 2 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

243. Osa: Pärnu Poseidon katsetab, kas Eestis on jalgpallikultuur või veel mitte

Ühise laua taha istusid saatejuht Mart Treial, Pärnu jalgpalliklubi Poseidoni tegevjuht Martin Kuldmägi ning turundus- ja kommunikatsioonispetsialist ja esindusmeeskonna juhendaja Ivar Lepik, kes on vutisõpradele tuttav jalgpalliportaali Soccernet.ee pikaaegse kirjutajana. Kuivõrd käimasolevat EMi olnuks veider eirata, alustasime jutuajamist sellest. Lepik räägib, kui mõnus on üle pika aja vaadata suurturniiri nii, et ei pea sellest ridagi kirjutama, Kuldmägi avab EMi noortetreeneri perspektiivist – kas ja mida õpetlikku on sealt kõrva taha panna? Kes on neile seni parima mulje jätnud? Loomulikult ei jäänud küsimata ka tähtsaim küsimus: kes võidab? Poseidon on Eesti jalgpallimaastikul isemoodi klubi, sest esindusmeeskond mängib kõigest III liigas, ent kontoris on tööl nii noortetöö juht kui ka alates sellest aastast Lepiku näol turundus- ja kommunikatsiooniinimene. Miks nii? Kuidas sai Tartus Illegaardi pubis õllelaua taga tekkinud ideest reaalselt tegutsev klubi, kus on tänaseks umbes 250 noormängijat ja kaks täiskasvanute meeskonda? Kas Pärnus on üldse ruumi veel ühele ambitsioonikale klubile? Kuidas konkurendid neid vastu võtsid? Millised on ühe jalgpallliklubi argimured? Kõigest sellest – ja nii mõnestki muust teemast – tulebki saates juttu. Hüva kuulamist!
6/21/20211 hour, 1 minute, 36 seconds
Episode Artwork

242. Osa: Miks Eesti parim jalgpallur ei pääse välismaale?

„Kolmanda poolaja“ saates võtsid Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll ette Eesti tippklubide talvise üleminekuakna. Talvekuudel on mitmed Eesti koondislased naasnud kodumaale, kuid Flora noored võtmemängijad Vlasi Sinjavski, Märten Kuusk ja Rauno Sappinen pole sammu välismaale teinud. Miks? Samuti arutletakse, kas lausa tosin uut jalgpallurit hankinud Levadia suudab Florale vastu hakata, kes võiks tõusta uuel hooajal liiga parimaks väravakütiks ning mida arvata Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju üsna vaiksest talvest. Viivuks vaadatakse esineliku seljataha ja leitakse vastus küsimusele, kas mõne tippsatsi põrumisel võiks Tallinna Legion või Tartu Tammeka reaalselt unistada Euroopa kohale jõudmisest. Head kuulamist!
2/5/202155 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

241. Osa: Kas Eesti vutikoondis on liialt Flora nägu?

„Kolmanda poolaja“ aasta avasaates võtsid Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll ette Eesti koondise uue peatreeneri ja tema valikud. Eesti rahvusmeeskond sai möödunud nädalal uueks peatreeneriks šveitlase Thomas Häberli, kelle esimene koondise nimekiri tekitas küsimusi, sest lõviosa mängijatest valiti Eesti meistri FC Flora ridadest. Kas Flora mängijaid oli kaasas liiga palju või on see põhjendatud ja mis signaali andis see Eesti vutiringkonnale? Lisaks räägitakse teemadel, kas Eesti ajakirjandus on jalgpalliliiduga liiga kriitiline ja proovitakse aru saada, et kuidas näeb välja Saksa jalgpallikultuuri poole liikumine? Põgusalt peatutakse ka koondise sõpruskohtumisel Ferencvarosega ja vaadatakse tulevikku. Head kuulamist!
1/14/202150 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

240. Osa: Aivar Pohlak avameelselt: kuidas töötab jalgpalliliit ja kuhu kadus Flora võlg?

„Kolmanda poolaja“ stuudios oli Kaarel Tälli vestluspartneriks jalgpalliliidu juht Aivar Pohlak. 58aastane Eesti jalgpalli legend selgitas, kuidas toimub alaliidu juhtimine. Miks talle ei meeldi, et inimesi lahterdatakse koalitsiooniks ja opositsiooniks. Miks tal pole alaliidu juhiks pürgides kunagi ühtegi vastaskandidaati? Kuidas jõutakse kõigil üldkogudel konsensusele või sellele väga lähedase tulemuseni? Kas meeste koondise käekäigu põhjal saab anda hinnangu ka alaliidu tööle? Kuhu kadus Flora võlg Tallinna linna ees? Miks kuulub jalgpalliliidu liikmete hulka kolm FC Florat ja viis FC Kuressaaret? Milline näeb välja Eesti jalgpall pärast Aivar Pohlakut? Kas järgmine alaliidu juht saab oma töö eest palka? Millega täpselt tegeleb Sport&Net Grupp OÜ? Milline on seal ettevõttes Aivari roll? Kas ta näeb huvide konflikti Flora, enda ja alaliidu töös? Kas Karel Voolaid tegi oma tööd koondise peatreenerina hästi? Miks on nii, et endiselt räägivad kogenud treenerid, et Eestis teevad noored liiga vähe trenni? Kas alaliit on jäänud mõne otsuse või reformiga hiljaks? Miks ei avalda jalgpalliliit juhatuse koosolekute protokolle? Ja nii edasi. Lühikokkuvõte: juttu jätkus kauemaks! Hüva kuulamist.
11/26/20201 hour, 29 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

239. Osa: Jürgen Henn koondise peatreeneri kohast: minuga pole räägitud

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ oli seekord külas Eesti meisterklubi Flora peatreener Jürgen Henn. Jürgen Henn on viinud Flora viimasel kahel aastal Eesti meistriks ja klubi on näidanud sümpaatseid esitusi euromängudes. Kuigi paljud fännid näeksid 33aastast juhendajat järgmise Eesti koondise peatreenerina, siis mehe enda sõnul pole temaga sellest räägitud ja Henn pole kindel, kas ta oleks selleks valmis. „See tahaks kindlasti kaalumist. Ma ei saa öelda, et olen 100% valmis, sest koondise jalgpall on teistmoodi. Tõenäoliselt oleks vaja kogemust noortekoondistes või kasvõi koondise abitreenerina, et see hüpe oleks sujuvam. Ma ei saa öelda, et praegu tunnen, et olen valmis,“ tõdes ta. Saates tuleb juttu mehe senisest karjäärist, Eesti jalgpalliliiga tasemest ja muredest, koondise seisust, Flora edu saladustest ja paljust muust. Head kuulamist!
11/20/20201 hour, 1 minute, 29 seconds
Episode Artwork

238.Osa:Jalkatreener Jaanus Reitel:Miks üldse arvame,et peaksime olema paremad,kui me praegu oleme?

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ oli seekord külas Rwanda (kõrgliiga)klubi FC Heroes peatreener Jaanus Reitel. Kuna Reitel on pikalt töötanud noortetreenerina Eestis, Hollandis, USAs, Norras ja Soomes, kõneles mees saate esimeses pooles, mida tehakse mujal maailmas teisiti, et lõhe meie ja Euroopa noormängijate vahel näib üha süvenevat, ning lõpuks näeme selle vilju ka A-koondise esitustes. „Aga miks me üldse arvame, et peaksime olema paremad, kui me praegu oleme?“ viskas Reitel õhku otsekohese küsimuse. Saate teises pooles pajatas jaanuaris Rwanda kõrgliigas tööle asunud Reitel jutte müstilisest Aafrikast. Muu hulgas selgub, et kuigi Reitel on jätkuvalt FC Heroes’i loots, pole sugugi selge, millal ta üldse Rwandasse naaseb ning veelgi enam, millisel liigatasandil Heroes uuel hooajal üldse jätkab. Kuigi Aafrikas toimivad asjad eurooplase vaatevinklist vaadatuna tihti teistsuguste seaduspärasuste alusel, on Reitel oma Rwanda seiklusega siiski rahul ning ta ei välista, et jääb Mustale Mandrile treenerileiba maitsma pikemaks ajaks. Head kuulamist!
9/17/202058 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

237. saade: Paide Linnameeskonna president: eesmärk on tõusta oma noortega Eesti tippklubiks

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ külastas Eigo Kaljuranda sellel nädalal Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe. Tänavu esmakordselt euromängudele jõudnud Paide tiimi presidendiga käiakse läbi meeskonna senine lähiajalugu. „Kolmanda poolaja“ ajaloo pikimas saates saab muuhulga vastuse järgnevatele küsimustele: Miks läks Veskimäe Paide Linnameeskonda juhtima? Kui keeruline on väikeses kohas ehitada isemajandavat klubi? Miks on meeskonnas nii palju noori leegionäre ja kust nad leitakse? Miks treenivad mängijad Tallinnas? Kui raske oli ühendada Järvamaa klubid ühe mütsi alla? Samuti vaadatakse laiemalt otsa kohalikule jalgpallile. Juttu tuleb Eesti noortetööst, riigi vähesest panusest regionaalpoliitikasse, koostööst omavalitsustega, kohalikus jalgpallis liikuvast rahast, Euroopas mängimisest ja paljust muust. Head kuulamist!
9/11/20201 hour, 25 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

236. osa: Kas Eesti klubijalgpalli seis on masendav ja mida oodata rahvuskoondiselt?

Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Mart Treial vaatasid tagasi möödunud kaootilisele nädalale, kui koroonaviiruse pärast jäi ära Nõmme Kalju euromäng, Levadia kaotas trilleri Fääri saarte meeskonnale B36 ja selgus Eesti koondise koosseis eelseisvateks mängudeks. Saates võeti lahti Nõmme Kalju koroonajuhtum, kui neil ei lubatud pidada euromängu Sloveenia klubi NŠ Muraga. Küll said platsile Paide Linnameeskond ja Tallinna Levadia, kes pidid mõlemad leppima kaotusega, mis tähendab, et Eesti klubid on nüüdseks kaotanud kõik kolm tänavust eurokohtumist. Samuti vaadati otsa Eesti koondise koosseisule, kus on lõpuks omati esindatud Karl Jakob Hein ja Georgi Tunjov. Mida oodata mängudest Armeenia ja Gruusiaga? Head kuulamist!
8/31/202032 minutes, 1 second
Episode Artwork

235. osa: Eesti rannajalgpalli juht: millalgi MM Pärnus toimub, see on selge

Saatejuhil Eigo Kaljurannal oli stuudios külas pea 20 aastat Eesti rannajalgpalliliigat juhtinud Kari-Andri Kask, kes meenutas ala algusaastaid, Pärnus suurturniiri korraldamist ja vaatas lootusrikkalt tulevikku. Seekordsest saatest saame teada, kuidas „rannajalgpalli Aivar Pohlak“ ala juurde jõudis ja meenutatakse koduse liiga tormilisi esimesi aastaid. Saab teada, milline Eesti jalgpallikoondise täht mängis liigat varjunime all Miki Hiir, miks kohalikud tippmängijad soovisid salaja liivale tulla ja miks nad pidid Saku Suurhallile maksma 30 000 krooni trahvi. Loomulikult peatutakse ka Euroliiga Superfinaali korraldamisel, kui eestlased pidid ürituse korraldamiseks rahvusvahelise rannajalgpalliliidu ametnikele lume alt Pärnu rannaliiva välja kaevama ja kuidas ilm ürituse planeerimise nässu keeras. Mees vaatab ka lootusrikkalt tulevikku ja ta sõnul on üsna selge, et millalgi tuuakse Eestisse rannajalgpalli maailmameistrivõistlused. Head kuulamist!
8/18/202046 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

234. osa: Kes suudaks püüda Florat ja mis on lahti tema suurimate konkurentidega?

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ vaatasid viimasele paarile kuule tagasi Eigo Kaljurand, Mart Treial ja Kaarel Täll. Trio lahkas eelkõige Eestis kõrgliigas toimuvat. Kas keegi suudab püüda Florat? Miks on Kalju ja Levadia hooajad lappes? Kes on suurim pettumus? Lisaks saab teada, mis ajab Kaljuranda tänavu kohalikus vutis närvi. Loomulikult tehakse kõrvalpõige välismaa jalgpalliliigadesse ja vastati küsimusele, et mis jäi koroonapausi järgsest vutist näppude vahele. Head kuulamist!
8/6/202050 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

233. osa: Pareiko liigsest emotsionaalsusest: praegu saan aru, et mu käitumine polnud parim

Õhtulehe jalgpalli-podcastis „Kolmas poolaeg“ käis külas 43aastane Levadia spordidirektor Sergei Pareiko. Alles 12aastaselt ründest väravapostide vahele siirdunud Pareiko meenutab oma värvikat karjääri. Jututeemaks on nii Itaalias madalamas liigas mängimine, kunstlikust abielust loobumine, kohtumine Putiniga, 20 000 dollariga Eesti-Vene piiri ületamine, ootamatu ja paaniline koondisedebüüt valikmängus ning hilisem tüli peale 1 : 5 kaotust Leedule. Samuti võetakse läbi vuti tänane päev. Miks Eesti klubid Euroopas läbi põlevad, milline on Levadia rahaline seis ja miks ei anta noortele avansina mänguaega, kuidas suudavad kohalikud satsid meelitada liigasse kõva CVga Ukraina leegionäre ja palju muud. Head kuulamist!
5/28/20201 hour, 7 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

232. osa: Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik: kriisi kogu mõju saab selgeks ehk aasta jooksul

Õhtulehe jalgpalli-podcasti„Kolmas poolaeg“esimeseks eriolukorra järgseks külaliseks oli Tartu jalgpalli suurkuju ja JK Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik, kes rääkis, kuidas Tammeka koroonariisi üle elas. Samuti tuli jutuks Tartu jalgpalli olukord laiemalt ning Tiirik avaldas, millise hinde annaks Taaralinna vutiklubide omavahelisele läbisaamisele. Tiirik tunnistas, et eriolukord tuli nii kiiresti peale, et mingit kriisiplaani neil esimese hooga ei olnudki. Oma tegemistes lähtuti valitsuse, jalgpalliliidu ja kohaliku omavalitsuse suunistest ning mindi üle distantsõppele. „Praegu võib öelda, et kui vaadata suurel ajaskaalal, siis õnneks pole paus liiga pikk olnud. Kui seal sees olime, siis tundus küll, et venib ja venib,” tõdes Tiirik. Kriis on mõistagi löönud Tammekat ka rahaliselt, kuid kui suures ulatuses täpselt, on tegevjuhi sõnul veel vara hinnata. „On liikmeid, kes on lepingu lõpetanud, samuti neid, kellele oleme kriisi ajaks teinud soodustusi. On mõned toetajad, kes on pidanud oma toetusest loobuma. Vaatame kuu korraga. On ka ettevõtteid, kes meid praegu toetavad, kuid ega keegi ei oska öelda, milline see täpne mõju majandusele saab olema,” nentis Tiirik. Esindusmeeskonna mängijad said tema sõnul kriisiga kenasti hakkama, ning keegi talle ei helistanud, et kurta, kui üksik ta on. „Arvestades võimalusi sotsiaalmeedias ja virtuaalmaailmas, siis päris üksi ei pidanud keegi olema,” usub Tiirik.
5/21/202041 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

231. osa: Jalgpalliliit kirjeldab trennide taastamise plaani ja siinse vuti rahalist seisu

Õhtulehe jalgpalli-podcast „Kolmas poolaeg“ võttis ühendust Eesti jalgpalliliidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehega, kellelt uuriti täpsemalt, kuidas kohalik vutt planeerib mängude juurde naasta ning milline on siinse jalgpalli rahaline seis. Jalgpalliliit tuli hiljuti välja põhjaliku plaaniga treeningtöö taastamiseks. Õhtulehe ajakirjanik Eigo Kaljurand võttis päevakajalise teema ette ja uuris, et mis samme ette võetakse ja mida kava ette näeb. Saame teada, mis liiga on võetud eeskujuks, kuidas korraldatakse testimine ja kuidas peaks toimuma ühel hetkel mängude juurde naasmine. Samuti saame teada, milline on hetkel kohaliku jalgpalli finantstervis, milliseid tagasilööke on vutt tänu koroonaviirusele saanud ja millises seisus on liit ning klubid. Head kuulamist!
4/24/202035 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

230. osa: Ärajäänud U17 EMi peakorraldaja: pettumus oli päris suur

Õhtulehe jalgpallipodcast „Kolmas poolaeg“ võttis ühendust U17 EMi projektijuhi Kadri Jägeliga, kellega arutleti ära jäänud suurturniiri teemadel. Saates läbiti kogu U17 EMi korralduse ajatelg. Millal algas suurem töö ja miks sooviti turniiri korraldada seitsmes erinevas Eesti linnas. Samuti saame teada, millised ootamatud tagasilöögid Eesti jalgpalliliitu tabasid ja millised rahalised kulutused juba tehti. Läbi käiakse ka teemad, et palju oli võistlusele oodata ametlikke külalisi, kuidas käis võistluspaikade ettevalmistamine ja hotellide broneerimine. Samuti saame teada, millised emotsioonid valdasid Jägelit, kui selgus, et tema paari aasta töö on minemas luhta ning millised on võimalused, et Eesti saab lähiaastatel korraldada uue suurturniiri. Head kuulamist!
4/15/202043 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

229. osa: Segased ajad jalgpallis. Mis saab edasi?

Õhtulehe jalgpallipodcastis „Kolmas poolaeg“ vaatasid vuti segastele aegadele otsa ajakirjanikud Kaarel Täll ja Eigo Kaljurand. Koos lahati läbi, et kuidas koroonaviiruse põhjustatud vutipaus on meestele personaalselt mõjunud. Samuti käidi läbi välismaa jalgpallis toimuv ja mõeldi, kas praegune samm tagasi võib olla tulevikuvaates positiivne. Kiirelt põigati ka Eestisse ja tõdeti, et U17 koondise poistest on kahju ning visati üles ennustused, kas ja millal võiks vutimängijad väljakule naasta. Head kuulamist!
4/3/202047 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

228. osa: Aivar Pohlak selgitab, mis toimub koroonaviirusest räsitud jalgpallimaailmas

Õhtulehe jalgpallipodcast „Kolmas poolaeg“ võttis segastel aegadel ühendust Eesti jalgpalli liidu presidendi Aivar Pohlakuga, kes selgitas Euroopa ja Eesti vutis toimuvat. Pohlak selgitab, miks lükati Euroopa meistrivõitlused järgmisesse aastasse ja milline on seis suuremate liigadega. Samuti käiakse koos Eigo Kaljurannaga läbi, millised optsioonid on U17 EMi toimumiseks. Siis tehakse hüpe kohalikku vutti. Saame teada, mis kokkulepe tehti Läti ja Leedu jalgpalliliiduga Balti turniiri osas ning millised optsioonid on kohaliku meistriliiga läbiviimiseks. Samuti vaagitakse, kas koroonaviiruse puhangul võib pikas perspektiivis olla positiivne mõju. Head kuulamist!
3/18/202049 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

227. osa: Kuno Tehva: Eesti jalgpalli suurim probleem on egode põrkumine

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ külastas Eigo Kaljuranda sellel nädalal Nõmme Kalju president Kuno Tehva. Tehva räägib oma tegevusest Euroopa klubide Liidu juhatuses, kus ta saab laua taga istuda Juventuse, Real Madridi ja Manchester Unitedi juhtidega ning mees selgitab, mis tuuled Euroopa klubijalgpallis puhuvad. Samuti saame teada, kuhu plaanib Kalju ehitada oma suure jalgpallikompleksi, käime läbi Nõmme Kalju arengu praegusesse päeva ja tema aastatepikkuse väänamise Aivar Pohlakuga, räägime meeskonna tänavustest plaanidest ja paljust muust. Head kuulamist!
3/6/20201 hour, 2 minutes
Episode Artwork

226. osa: Premium liiga arendusjuht Veiko Soo: eesmärk on publikuarvu kahekordistamine

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ külastas Eigo Kaljuranda sellel nädalal Eesti liigade arendusosakonna juht Veiko Soo. Saatest saame teada, mis tööd tehakse klubides, et eestlased staadionile saada. Veiko Soo selgitab, kes on klubide juurde palgatud kogukonnajuhid, mis on nende ülesanded ja millised on suurimad väljakutsed. Samuti saame teada, millised on numbrilised eesmärgid, mis riik võtab Eesti riigi eeskujul üle kogukonnajuhtide süsteemi ja kuidas näeb Soo kohaliku jalgpalli hetkesisu. Head kuulamist!
2/26/20201 hour, 41 seconds
Episode Artwork

225. osa: Aavo Sarap põhjanaabritest: sain esimese kuuga aru, et soomlased on tundlikud

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ käis sel nädalal külas jalgpallitreener Aavo Sarap. Sarapiga keerles jutt peamiselt põhjanaabrite jalgpalli ümber. Mis toimub Soome noortevutis, mis on Eestis parem ja kuidas muutuvas maailmas peatreenerina hakkama saada. Lisaks saame teada, mida peaksid noored jalgpallurid tippvutti jõudmiseks tegema, kuidas sai Sarap kirja kaks mängu Eesti koondise peatreenerina ja palju muud. Head kuulamist!
2/22/202045 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

224. osa: Karel Voolaid selgitas palju kõmu tekitanud Tunjovi-teemalist sõnavõttu

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ külastas Eigo Kaljuranda sellel nädalal Eest jalgpallikoondise peatreener Karel Voolaid. 42aastase peatreeneriga vaadati otsa eesolevale koondiseaastale. Saame teada, et tänavu minnakse sõprusmängudes tulemust tegema ja sestap noortele mänguvõimalust avansina ei anta. Lisaks saame teada, et kuidas toimub mängijate skautimine, mis toimub suurte kaotuste ajal riietusruumis, räägime lahti meediamöllu tekitanud Tunjovi saatuse ja palju muud. Head kuulamist!
2/12/20201 hour, 3 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

223. osa: Kommunikatsioon Eesti jalgpallis peab paranema!

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ võeti arutluse alla Eesti jalgpalli kommunikatsiooniprobleemid. Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll võtsid vaatluse alla viimasel nädalal jalgpallifänne šokeerinud Madis Vihmanni ootamatu karjääri lõpetamise. Lisaks vaadati otsa Eesti koondise peatreeneri Karel Voolaidi väitele, et Itaalia kõrgliigas platsile saanud Georgi Tunjov peaks veel mängima noortekoondistes. Kiire ring tehti peale ka Euroopa jalgpalli üsna igavale talvisele üleminekuaknale. Head kuulamist!
2/8/202044 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

222. osa: Eesti meisterklubi FC Flora president Pelle Pohlak selgitab, mis on klubi edu taga

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ käis Eigo Kaljurannal sellel nädalal külas Eesti valitseva meistri FC Flora president Pelle Pohlak. 31aastase klubijuhiga olid jututeemaks talvised Erik Sorga ja Joonas Tamme siirdumised välismaale, Flora uued ostud ja noortetöö. Lisaks saame teada, miks peab Flora sõprusmänge Kesk-Euroopas, käime läbi mõned meeskonda ümbritsevad vandenõuteooriad ja saame teada millised on klubi tulevikuplaanid. Head kuulamist!
1/31/202052 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

221. osa: Eesti edukaima kasvatajaklubi peatreener räägib ausalt, mis seisus on kohalik noortevutt

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ käis sel nädalal külas Eesti ühe parima noorteklubi Nõmme Unitedi ja Eesti U19 koondise peatreener Martin Klasen. Saadet juhtis Õhtulehe ajakirjanik Eigo Kaljurand. 29aastase peatreeneriga keerles jutt peamiselt kohaliku noortejalgpalli ümber. Miks tuleb Nõmme Unitedist üks talent teise järel, mis jääb Eesti noortejalgpallis vajaka ning kuidas jõudsid Eesti jalgpallitulevikulootused Karl Jakob Hein ja Oliver Jürgens Männiku mändide vahelt Arsenali ja AS Romasse. Lisaks saame teada, mida peaksid noored jalgpallurid tippvutti jõudmiseks tegema, mida suurklubide akadeemiatest nähtut tooks ta Eesti jalgpalli ja millised on Nõmme Unitedi ambitsioonid. Head kuulamist!
1/24/202058 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

220. osa: Itaalia vutiekspert selgitab, mis toimub Klavani, Tunjovi ja Jürgensiga

Jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ oli luubi all Erik Sorga kolimine ookeani taha ning läbi hekseldati ka Itaalia jalgpalliliigas toimuv. Stuudios olid Kaarel Täll ja Eigo Kaljurand. Pikemalt pakkus kõneainet just Saapamaa, sest üsna ootamatult hakkas Ragnar Klavani kõrval seal tegusid tegema Georgi Tunjov. Mida kujutab endast SPALi nime kandev meeskond ja kas Tunjov sai lõplikult jala tippliiga ukse vahele? Lisaks on tugevalt pildile kerkimas kõigest 16aastane Oliver Jürgens, kellest väidetavalt huvitub Itaalia üks tugevamaid noorteakadeemiaid ehk AS Roma. Hüva kuulamist!
1/17/202043 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

219. osa: Siim Luts avameelselt: kui jõuan tippvormi, saan tavaliselt vigastada

Jalgpallisaadet „Kolmas poolaeg“ väisas särav vasakujalgne koondislane Siim Luts, kelle elu ja karjääri kohta küsis ajakirjanik Kaarel Täll. Jutuks tulid kõik 30aastase Lutsu vutiteed saatnud tõusud ja mõõnad. Saab teada, kuidas Karel Voolaid aastate eest tema karjääri võis päästa. Lisaks selgitab ründav poolkaitsja, milliste raskustega seistakse silmitsi välismaa klubide juures. Kuidas aga juhtus, et parimas eas jalgpallur ikkagi kodupaiga ehk Paide tiimi naasis ja nendega niivõrd pika lepingu sõlmis. Luts tunnistab, et unistab endiselt suurelt, ning usub, et kui Paidega Eesti meistriks tulla, on hulk uksi taas avatud. Põnevat kuulamist!
1/9/202049 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

218. osa: jalgpalli-Pauksonid ennustavad, mis vutiaastal juhtuma hakkab

Õhtulehe jalgpallisaade „Kolmas poolaeg“ avas uue aasta ennustustest tulvil aruteluga. Vuti-Pauksoniteks kehastusid ajakirjanikud Kaarel Täll, Mart Treial ja meie tiimi uusim liige Eigo Kaljurand. Küsimused olid lihtsad. Kes võidab suvise EMi? Kes Meistrite liiga? Kas Eesti jalgpallikoondis hakkab Karel Voolaidi käe all edusamme tegema? Kes valitakse Eestis, kes maailmas aasta parimaks jalgpalluriks? Kes triumfeerib Eesti, kes Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel? Aeg annab vastused, kelle karjäär jätkub „Selgeltnägijate tuleproovis“ ning kes peab veel ennustamiskunsti õppima. Hüva kuulamist!
1/3/202053 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

217. osa: Kalendriaasta kokkuvõte – mis sündmus läks tänavu meile enim hinge?

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ vaatasid ajakirjanikud Karl Juhkami ja Kaarel Täll tagasi lõppevale vutiaastale ja tõid välja enim meelde jäänud sündmusi. Mis kõnetas meid rohkem, kas Liverpooli Meistrite liiga triumf või naiste jalgpalli MM? Kumb oli koduse liiga kontekstis võimsam sündmus, kas Erik Sorga esiletõus või Konstantin Vassiljevi naasmine? Kas aasta lõikes jäi domineerima positiivne või negatiivne? Kuula, et edetabeliga tutvust teha ja saate lõpus kostuvad ka Coolbeti panustussoovitused. Hüva kuulamist!
12/19/201956 minutes, 1 second
Episode Artwork

216. osa: Joseph Saliste räägib ausalt, miks ta Florast pahasena Narvasse läks

Õhtulehe jalgpalliraadiosaates „Kolmas poolaeg“ käis sel nädalal külas Paide linnameeskonna poolkaitsja Joseph Saliste (24), kes veetis möödunud hooaja Narva Transis. Floras jalgpallihariduse saanud mees ütles keerutamata, et hinge jäi kasvatajaklubi vastu vimm, kui ta aasta alguses sealt laenulepinguga Narvasse siirdus. Miks? Seda lahkab Saliste saates ausalt ja põhjalikult. Lisaks uurisid ajakirjanikud Karl Juhkami ja Mart Treial, mis Transis ikkagi toimus, et seal hooaja jooksul lausa neli peatreenerit oli. Kas Saliste kolis Narvasse mingisuguste eelarvamustega? Miks ta Aivar Pohlakuga 2015. aastal pärast Eesti meistriks tulekuks pisut tülli läks? Kui palju Transi president Nikolai Burdakov, kellele paljud heidavad ette mängude ajal varumeestepingil istumist, tegelikult meeskonna treeninguprotsessi sekkub? Millega Paide ta endale meelitas? Vastused saavad need ja paljud muud põnevad küsimused! Boonusena selgub saates, miks Salistel Narvas kella 5-6 paiku hommikul korduvalt uksele koputati. Saate lõpetab traditsiooniline Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
12/11/20191 hour, 8 seconds
Episode Artwork

215. osa: Karl-Eerik Luigend: Eestis oled jalgpallurina mitmeid kordi odavam variant kui päris mehed

Õhtulehe jalgpallipodcastis „Kolmas poolaeg“ oli saatejuhtidel Karl Juhkamil ja Mart Treialil külas endine Tallinna Flora mängija ja praegune kokk Karl-Eerik Luigend. Mis juhuste kokkulangemisel 2015. aastal 22aastaselt putsad varna riputanud Luigend taas Florasse jõudis? Mis teda söögitegemise juures paelub? Kas köögis saab olla vabam kui jalgpalliväljakul? Saate teises pooles keskenduti Luigendi karjäärile ning Eesti jalgpalli murekohtadele. Miks on keskpoolkaitsja kõige keerulisem amet väljakul? Miks tõmbuvad eestlased 80000pealisel staadionil enamasti krampi? Kas see, et meil läheb jalgpallis kehvasti, on tegelikult hoopis Eesti riigile kasulik? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
12/6/201957 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

214. osa: Kuidas leida Meistrite liigast puuduv särts? Reform, reform, reform!

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ arutlesid Karl Juhkami, Mart Treial ja Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar teemal – kas Meistrite liiga algrupiturniir on muutunud igavaks ja ennast ammendanud? Millise reformiga annaks eurosarja päästa: karikaformaat, superliiga? Lisaks lahati Madridi Reali ja Pariisi Saint-Germaini matšis palju kõneainet pakkunud VARi. Kui säärane tagasikerimine on uus normaalsus, siis miks ei rakendata seda kõikide sääraste situatsioonide puhul? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
11/28/201952 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

213. osa: Voolaidiga või Voolaidita? Kas see on üldse kõige tähtsam küsimus?

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ võeti arutluse alla Eesti jalgpalli käekäik. Nii mõnelgi filosoofilisemal teemal arutlesid Kaarel Täll, Mart Treial ja Karl Juhkami. Kas Eesti jalgpallikoondise mängud tekitavad elevust ja emotsiooni? Kas Karel Voolaid tõi meeskonda mingi muutuse? Kes peaks olema koondise treener järgmisel aastal? Kas peatreeneri isik on üldse meie jalgpalli võtmeküsimus? Miks kutsuti koondisesse karjääri lõpetanud Gert Kams? Kas Eesti jalgpall vajaks välismaa ekspertide abi? Coolbeti rubriigis selgub, et panustada tasub Ragnar Klavani ja Jose Mourinho peale.
11/21/201952 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

212. osa: Tammeka ja Paide lõpuks medalil – ulme või horisondil helendav reaalsus?

Õhtulehe jalgpallitaskuhääling „Kolmas poolaeg“ keskendus sel nädalal Premium liiga hooajale, mis kulmineerus Tallinna Flora tiitlivõiduga. Saatejuht Karl Juhkami uuris Kaarel Tällilt ning Soccernet.ee kirjatsuralt Rasmus Voolaidilt koduliiga ülemise otsa satside kohta. Kas Tammeka suur plaan jõuda 2020. aastaks medalile on kustunud unistus? Kas Transist võib tulevikus üldse asja saada? Mis on Paide suurimaks väljakutseks, et samasuguse hooga jätkata? Kui hirmus on Kalju Roman Kožuhhovski käe all? Mida peab Martin Reim tegema, et olla Aleksandar Rogicist edukam? Mis oli Flora edu võti? Vastused said need ja paljud teised küsimused ning mõistagi ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
11/13/201951 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

211. osa: Luubi all on Müncheni Bayern – miks on Saksamaa suurklubi omadega keerulises seisus?

Õhtulehe jalgpallitaskuhääling „Kolmas poolaeg“ keskendus sel nädalal 29kordsele Saksamaa meistrile Müncheni Bayernile. Saatejuhid Karl Juhkami ja Henry Lääne uurisid jalgpalliajakirjanikult Andres Mustalt täpsemalt Baierimaa suurklubi ajaloo ning juhtimisstiili kohta. Mis sai nädalavahetusel peatreenerikohast ilma jäänud Niko Kovacile ikkagi saatuslikuks? Mis uksi võib sulle avada „Bayerni perekonda“ kuulumine? Kas Müncheni klubi puhul saab üldse rääkida kriisist ning kes võiks olla nende uus juhendaja? Hüva kuulamist!
11/7/201951 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

210. osa: Konstantin Vassiljev: 15 aastat tagasi olid Eesti liigas targemad jalgpallurid

Õhtulehe jalgpallitaskuhääling „Kolmas poolaeg“ kutsus sel nädalal külla äsja FC Floraga Eesti meistriks tulnud keskpoolkaitsja Konstantin Vassiljevi (35), kellega räägiti Flora hooajast, siseelust ja Eesti klubijalgpallist laiemalt. Ajakirjanikud Karl Juhkami ja Mart Treial uurisid muuhulgas, kas 11aastase pausi järel koduliigasse naasnud Vassiljevil oli Eestis üldse põnev mängida. Kas Eestis maksab ainult kuld ja ülejäänud medalitega võib lutsu visata, nagu Tarmo Kink paar aastat tagasi ütles? Kuidas on võimalik, et meeskond, kus on Konstantin Vassiljev, pole Eesti liigas favoriit? Mis teeb Jürgen Hennist hea treeneri? Kui palju Henn Kostjaga nõu pidas? Kes on Flora suurim trennitegija? Lisaks küsisime Vassiljevi arvamust KTM-reegli, järgmisel aastal Premium liigas rakenduva kompensatsioonimehhanismi ja praeguse liigasüsteemi kohta. Samuti võrdles keskväljamaestro praegust ja 11-15 aasta tagust Eesti liigat. Loomulikult uurisime ka Vassiljevi tuleviku ja veel paljude asjade kohta. Saate lõpetas traditsiooniline Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
10/31/201953 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

209. osa: Kohtunik Kristo Tohver: VAR lisab kohtunikule enesekindlust

Õhtulehe jalgpallitaskuhääling „Kolmas poolaeg“ kutsus sel nädalal külla Eesti tippkohtuniku Kristo Tohveri, kellega rääkisime sellest teinekord tagasiside poolest tänamatust, ent tegelikkuses väga tänuväärsest tööst. Saatejuht Oliver Lomp uuris, kuidas videokorduste kasutuselevõtt on jalgpalli muutnud, milline on VARi ja kohtuniku suhe ja kas äärekohtuniku amet on tehnoloogia pealetulekuga ohtu sattumas? Lisaks rääkisime Eesti kohtunike tasemest nii tipp- kui amatöörjalgpallis. Kuidas kohtunikud teinekord väga pingelistele olukordadega hakkama saavad? Milline on selleks ametiks sobiv inimtüüp? Kuidas kohtunikuks saada ja kas ka kohtunikuna võib vägevat karjääri teha? Vastuse said need ja paljud muud põnevad küsimused. Hüva kuulamist!
10/25/201953 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

208. osa: Gert Kams: Saksamaa vastu ei saa väga lendama hakata, muidu on kohe tuba lund täis

Õhtulehe jalgpallitaskuhääling „Kolmas poolaeg“ kutsus sel nädalal külla Eesti koondise ja FC Flora paremkaitsja Gert Kamsi, kellega räägiti nii koondise- kui ka klubijutte. Saatejuht Mart Treial uuris Kamsilt muuhulgas, mis tujuga ta koondiselaagrist pärast 0:0 viiki Valgevenega ja 0:3 kaotust Saksamaale koju läks. Miks kaks mängu Saksamaaga niivõrd erinevad olid? Kuidas selgitada kindlat allajäämist ühemehelises vähemuses Saksamaale? Kas Eesti koondis on võimeline palli valdama nagu Karel Voolaid soovib? Miks meie rünnakud tulemust ei too? Mis on mängueelsete videoanalüüside kasutegur? Kas Voolaid peaks teenima uue lepingu? Kui Flora võidab pühapäeval Hiiu staadionil Nõmme Kaljut, on meistritiitel nende. Kas šampus on juba külmas? Mis on eduka hooaja põhjused? Kuidas Konstantin Vassiljev Floras noori kasvatab? Kas jalgpall tipptasemel on üldse lõbus? Kas Kams vaatab vahel kodus oma ilusamaid väravaid üle kah? Miks ta pidevalt Andres Sõpra tsiteerib? Vastuse saavad need ja paljud muud põnevad küsimused. Hüva kuulamist!
10/17/201939 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

207. osa: Valgevene – Eesti 0:0. Mis rõõmustas, mis kurvastas?

Õhtulehe jalgpallisaade „Kolmas poolaeg“ keskendus seekord Minksis toimunud Valgevene ja Eesti EM-valikmängule. Ajakirjanikud Kaarel Täll, Mart Treial ja Henry Lääne jälgisid 0:0 viigiga lõppenud matši ülesandega tuua saates välja kaks positiivset ja kaks negatiivset aspekti. Jututeemade sisu avavate märksõnadena võib välja tuua näiteks pallivaldamise, tsenderduste kaitsmise, füüsilise vormi, otsuste langetamise ja taktikavaliku. Hüva kuulamist!
10/11/201933 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

206. osa: Levadia värske juhendaja Vassiljev: Rogic muutis mu arusaamu treeneriametist täielikult

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ oli ajakirjanikel Karl Juhkamil ja Mart Treialil külas septembri keskel Tallinna FCI Levadia peatreeneriks saanud Vladimir Vassiljev (31), kes töötab paralleelselt ka Eesti koondise abitreenerina. Kuidas jõudis Eestist 6000 km kaugusel ilmavalgust näinud Vassiljev jalgpalli juurde? Miks jäi tema enda vutikarjäär poolikuks? Millist rahuldust pakub jalgpall võrreldes IT-ga? Mis võis Aleksandar Rogicile Levadia tüüri juures saatuslikuks saada ning millise pärandi jättis serblane endast maha? Heidame valgust ka Vassiljevi videoanalüütiku rollile Eesti koondise juures. Ühtlasi saab saatest teada, miks on Eestis (jalgpallurina) kasulik omada perekonnanime Vassiljev! Hüva kuulamist!
10/4/201950 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

205. osa: Mis paganama asi on The Best? Kas mudaliigast pääsemine on Eesti koondise jaoks kasulik?

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ oli ajakirjanik Karl Juhkami vestluspartneriks Soccernet.ee erikorrespondent Ott Järvela. Üheskoos lahati FIFA parima jalgpalluri ehk The Best valimisi. Miks säärane auhind üldse eksisteerib? Kas Lionel Messi vääris seda? Miks kaitsjatele parima valimistel alatasa liiga tehakse? Saate teises pooles võeti luubi alla reformi läbinud UEFA Rahvuste liiga, mille tulemusena pääses Eesti mudaliigast ehk D-divisjonist. On tugevamatega madistamine meile ikka kasulik või süstiksid mõned San Marino üle saadud võidud meestesse rohkem enesekindlust ja -usku, mille tulemusena hakataks ka ise paremini mängima? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
9/27/201948 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

204. osa: Kas Eesti meistritiitli saatus otsustati juba enne hooaja algust?

Õhtulehe spordisaates „Kolmas poolaeg“ võõrustasid ajakirjanikud Kaarel Täll ja Mart Treial vabariigi suurima jalgpalliportaali ehk Soccernet.ee peatoimetajat Kasper Elissaart. Luubi alla võeti Eesti meistriliiga. Flora sai eile 2:1 jagu Levadiast ning on tiitlile väga lähedal. Levadia omakorda vallandas vahetult enne suurt matši peatreeneri Aleksandar Rogici. Kas see oli kõike arvesse võttes ikkagi tark otsus? Muuhulgas tuleb arutluse alla Konstantin Vassiljevi efekt. Hooaja eel püüdsid teda oma ridadesse värvata ka Levadia ja Nõmme Kalju, kuid legend liitus Floraga. Kas Kostja on aasta jooksul osutunud tiitliheitluse võtmetegelaseks? Üle ega ümber ei saa ka Paidest, kes on tõusnud igati teenitult suure neliku liikmeks! Coolbeti panustamisrubriigis selgub, et nädalavahetuse kullaauguks võib osutuda Liverpool.
9/19/201934 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

203. osa: Voolaid sai esimesed triibulised, kuid tema ei vastuta Eesti vuti käekäigu eest

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" võtsid ajakirjanikud Kaarel Täll, Henry Lääne ja Mart Treial luubi alla Eesti jalgpallikoondise EM-valikmängud Valgevene ja Hollandiga. Muuhulgas arutleti, millise mulje jättis Eesti Karel Voolaidi käe all ning kuidas võiks koosseisu muuta, et tulemused paraneksid. Mõistagi oli saates ka Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
9/12/201956 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

202. osa: Saatejuhtide suur kihlvedu: Leicester City lõpetab esikolmikus! Või siis ikkagi mitte?

Jalgpallisaade „Kolmas poolaeg“ vaatas koondisepausi ajal tagasi Inglimaa kõrgliiga avakuule. Karl Juhkami ning Dannar Leitmaa andsid oma hinnangu Teemu Pukki imelisele hoole ning analüüsisid tiitlipretendetide ehk Manchester City ning Liverpooli mängu. Kumb kange jääb ikkagi peale? Tänavu ei saa Premier League’is rääkida enam suurest kuuikust, mistõttu on kolmas koht soovijatele täiesti saadaval. Esimese kuu põhjal näitab lihtsurelikest kõige tormilisemat minekut nelja aasta tagune üllatustšempion Leicester City ning stuudioeksperdid sõlmisid rebaste hooaega silmas pidades ka kihlveo. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
9/6/201939 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

201. osa: Ühe õnnetus võib olla teise õnn! Kas rannajalgpallikoondis pääseb tõesti finaalturniirile?

Jalgpallisaade „Kolmas poolaeg“ keskendus soojade suveilmade puhul rannavutile ning stuudios oli Eesti rannajalgpallikoondise kapten Rasmus Munskind. Saatejuht Karl Juhkami uuris, kuidas nii muru-, saali- kui ka rannajalgpalli meistriliigas mänginud Munskind üldse vuti juurde jõudis ning milline jalgpalli alaliikidest on mehele kõige südamelähedasem? Uurisime, kuidas Eesti koondis tänavuseks suveks, mis hõlmas endas nii MM-valikmänge kui ka traditsioonilist Euroliigat, valmistus, ning andsime mõlemale turniirile hinnangu. Kui esialgu jäi Eesti mõlemal turniiril esimesena järgmise ringi ukse taha, siis nagu saates selgub, võib Euroliiga finaalturniiri uks meile veel avaneda! Lisaks sai arutatud koduse rannavuti hetkeseisu üle ning esile toodud mängu parimaid omadusi. Saate lõpust ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
8/29/201944 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

200. osa: Karel Voolaid: olen uhke, et pole rajalt kõrvale astunud

Jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" pidas suurt juubelit! 200. episoodi puhul tuli külla Eesti jalgpallikoondise peatreeneri kohusetäitja ehk Karel Voolaid. Küsis Kaarel Täll. Teemade ring oli lai. Millised nooruspõlve seigad Voolaidi treenerina mõjutasid? Miks temast ei saanud tipptasemel jalg- ega korvpallurit? Kas Ragnar Klavan tuleb septembris koondisele appi? Millist raamatut Voolaid viimati luges? Kas Eesti treenerid unistavad piisavalt julgelt ja suurelt? Saate lõpust ei puudu ja Coolbeti panustamisrubriik, kust saab teada, et siniste särkidega tiimid hakkavad ilmselt võõralt väljakult võite noppima.
8/22/201953 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

199. osa: Ukraina saalijalgpallur ei tule Eestisse palga või taseme, vaid parema elu tõttu

Jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ käis seekord külas Viimsi SMSraha esindaja Andrei Golovin ning üheskoos saatejuht Karl Juhkami peatuti saalijalgpallil. Kuidas on sujunud valitseva Eesti meistri ettevalmistus koduseks Meistrite liiga alagrupiturniiriks ning kuidas neelasid mehed alla mõru pilli, kui eurosarja tõttu tuli suvisest puhkusest sisuliselt loobuda? Kui keeruline on amatöörsatsi, kus mängivad tarkvaraarendajad, müürsepad, autode iluhooldajad ning politseinikud, hallata? Palju jäävad meie mehed alla aastaid tippvutis keerelnud leegionäridele ning mis imenipiga professionaale Ukrainast siia üldse meelitatakse? Mis oli võtmesõna, et saada euromängudeks enda ridadesse Venemaa saalijalgpallikoondise endine kapten ning kas saalijalgpall on venekeelne spordiala, kuhu eestlastel asja pole? Vastuse said need ja paljud teised küsimused. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik Hüva kuulamist!
8/16/201944 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

198. osa: Kuidas angiin andeka jalgpalluri näitlejaks muutis

Jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ käis seekord külas Vanemuise teatri näitleja ja muusik Priit Strandberg. Vestlust suunas Kaarel Täll. Kahekõnes võrreldi omavahel kaht sõud, mida publikule esitatakse – jalgpallimängu ja näitemängu. Millised on kahe kultuurivaldkonna ühised jooned ja erinevused? Kas sporti ja jalgpalli peaks üldse lugema kultuuri osaks? Arutleda võeti nii mõnedki sügavamad teemad, mis jalgpalli sisu ja olemust veidi teise nurga alt avavad. Lisaks rääkis Priit oma isiklikust seosest jalgpallimängu ja fänlusega. Selgub, et nii tema jalgpalluri- kui ka näitlejakarjääri puhul mängis suurt rolli angiin. Fänniks muutus ta aga eelmise sajandi lõpus isaga teleka ees istudes. Coolbeti panustamisrubriigis võeti lahata Inglismaa kõrgliiga algus ja ees ootav Meistrite liiga hooaeg.
8/9/201945 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

197. osa: Hannes Anier: rasketel perioodidel oli venna toetus väga oluline

Jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis seekord külas Tallinna Kalevi ründaja Hannes Anier. Küsimusi esitas Kaarel Täll. Henri Anieri noorema venna karjäär on kulgenud üsna omapärast rada. Päris noore mehena murdis ta Flora põhikoosseisu ja kolis peagi Taani kõrgliigas mängivasse Odensesse. Pärast seda on Hannes mänginud veel Aue Erzgebirges, jälle Floras, Thistedis ja Tallinna Kalevis. Kogu Anieri karjääri on saatnud erinevad vigastused ja tagasilöögid, kuid ründaja jätkab endiselt suure motivatsiooniga end tõestada. Pikas ja põhjalikus intervjuus tunnistas Hannes, et rasketel perioodidel oli venna toetus tema jaoks väga oluline. "Henri on samad asjad läbi teinud ja adub kõige paremini vigastusega kaasnevat valu. Saame neist asjadest rääkida ja teineteisele toetust pakkuda," ütles ta. Lisaks arutles noorem Anier selle üle, kas noorena tehtud suured otsused olid õiged või oleks pidanud rohkem vanemaid ja kogenumaid nõuandjaid kuulama. Kokkuvõttes ei kahetse jaanuaris 26. sünnipäeva pidanud ründaja midagi. Jalgpallurikarjääri kõrvalt on ta lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuseõppe ning soovitab õpingutele mõelda ka teistel Eesti meistriliiga mängijatel. Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik, kus saab teada, mil viisil Manchester Unitedi, Chelsea või Nõmme Kalju abil rikastuda.
8/2/201951 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

196. osa: Marko Kristal: Valencia laseb meiesuguseid oma tegemistele harukordselt lähedale

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ oli sel nädalal külas Valencia noortetreenerite „maaletooja“ Marko Kristal. Ajakirjanikud Karl Juhkami ja Mart Treial uurisid, kuidas selline võimalus üldse tekkis ning kui kerge oli Hispaania tippklubi noorteakadeemia treenereid Eestisse meelitada. Kui erinevad on kahe riigi treeningmetoodikad ning kas Lõuna-Euroopas ringlevat filosoofiat on võimalik ka Eestis rakendada? Tuleb välja, et lasteaiavanuses ei olegi meie vutitalendid hispaanlastest kehvemad, kuid miks need käärid vanuse lisandudes aina suurenevad? Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
7/25/201947 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

195. osa: Kuhu peaks kulutama euroeduga kaasneva raha?

Iganädalases jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" võeti luubi alla Eesti jalgpalliklubide senine eurohooaeg. Kolleegiumisse kuulusid Kaarel Täll (Õhtuleht), Karl Juhkami (Õhtuleht) ja Kristjan Jaak Kangur (Socernet.ee). Vastuseid otsiti paljudele küsimustele. Millest jäi Levadial puudu islandlaste vastu ja mis saab Aleksandar Rogicist? Kumb pakkus suuremat emotsiooni: kas Kalju võit Põhja-Makedoonia tšempioni üle või Flora võit Serbia hõbeda vastu? Lisaks püüdsime välja nuputada, kuidas oleks näiteks Nõmme Kaljul kõige mõttekam võidetud eurosid kulutada. Coolbeti rubriigis selgub, et tasub kaaluda Viljandi Tulevikule panustamist. Hüva kuulamist!
7/19/201958 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

194. osa: Milliste väljakutsetega peab naiste jalgpall pärast üliedukat MMi silmitsi seisma?

Õhtulehe jalgpallisaade „Kolmas poolaeg” keskendus sel nädalal naiste jalgpallile, mistõttu oli saatejuht Karl Juhkami külla kutsunud UEFA naiste jalgpalli komisjoni juhi Anne Rei. Millised on naiste jalgpalli suurimad väljakutsed pärast telerekordeid purustanud MMi? Kas naiste mängu üldse tohib ja tasub meeste omaga võrrelda? Kas meeste jalgpallist tulnud rahade toel kasvama hakanud naistevutil on üldse õigust nõuda suuremaid auhinnarahasid, arvestades et võrreldes näiteks meeste võrkpalliga teenivad nad niigi kolossaalseid summasid? Kas Eestil tasuks naiste jalgpalli rohkem raha suunata ning hoopis seeläbi finaalturniirile jõuda? Millal tekib Eestisse esimene naiste profiklubi ning kas tüdrukud üldse teadvustavad sportlaskarjääri kui potentsiaalselt elukutset? Vastused said need ja paljud teised küsimused ning saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
7/9/201951 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

193. osa: Suur arupärimine: kuidas panustab Eesti Jalgpalli Liit noorte arengusse?

Õhtulehe vutipodcasti „Kolmas poolaeg” külastas sel nädalal Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) tehniline direktor Janno Kivisild, et selgitada huvilistele meie jalgpallipüramiidi alumist otsa ehk noortetööd. Saatejuht Karl Juhkami uuris, mis riikide kogemustele Eesti oma süsteeme rajab ning kui palju EJL noorte arengusse panusta? Kes meie talendid välja valivad? Kas põhitõdesid peaks noortele õpetama varasemalt? Kuidas tõsta klubides tehtava töö kvaliteeti? Kas jalgpall on tõesti nii lihtne, et piirduda tuleks niisama palli taga ajamisega või tuleks treeningutel siiski süvitsi läheneda ning varakult juba spetsialiseeruda? Kas 80ndatel vutiharidust omandanud koondislased olid vingemad sellid kui praegune lumehelbekeste põlvkond? Vastuse said need ja paljud teised küsimused. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
7/3/201953 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

192. osa: Kaimar Saag elust Fääridel: lambaid oli tõesti palju

Õhtulehe vutipodcast „Kolmas poolaeg” sõitis sel nädalal maalilisse Viljandisse, et rääkida pikemalt 46 korral Eesti jalgpallikoondist esindanud Kaimar Saagiga (30). Saatejuht Karl Juhkami rändas kolmel korral sinisärgis ka väravavõrku sahistanud ründajaga mälestusteradadele, kus teemadeks olid nii Viljandis sirgumine, teismelisena üksinda pealinna kolimine, koondisemängud kui ka Skandinaavia aastad. Mis hoiab jalgpallurit Norra teises liigas, kus platsi kõrval on sääski rohkem kui inimesi. Kui keeruline on pärast raskest vigastust platsile naasta? Saate teises osas peatuti pikemalt elul Fääri saartel. Kas tõesti tuleb 50 000 elanikuga paigas palli taga ajada lammaste vahel? Mis ameteid pidasid Saagi meeskonnakaaslased, kuidas mekib vaalaliha ning milline eufooria puhkes Fääridel pärast eestlase koduklubi euroedu? Vastuse said need ja paljud teised küsimused! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
6/28/201949 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

191. osa: Andres Oper: Kui peame koondises mängijatele harjutusi seletama, on meil probleem

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” oli sel korral külas nädala alguses koos peatreener Martin Reimiga Eesti koondise tüüri juurest taandunud Andres Oper (41). Saatejuht Karl Juhkami uuris, mis treeneritebrigaadi tagasiastumisele ajendas. Kas tõesti puresid ajakirjanikud koondise nii läbi, et muud varianti lauale ei jäänud? Miks võivad isegi konstruktiivsed artiklid teinekord negatiivselt mõjuda? Mis moel mõjutab kaheksa aasta tagune EM play-off’i jõudmine koondist siiani? Milliste riikidega tuleks meil tegelikult ennast võrrelda? Kust algavad Eesti jalgpalli hädad ning kas nende parandamiseks on üldse imerohtu? Mis põhjusel olid koondise treenerid valmis kahe käega treeningutel peast kinni haarama? Mispärast jäävad eestlased vastastele alla ka füüsilises plaanis ning mida tuleb pallurite mõttemaailmas muuta, et nad Maarjamaalt üldse kusagile jõuaks? Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
6/21/201948 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

190. osa: Eesti jalgpalli nõiaring – ilusad kaotused, äkilised optimismisüstid ja valusad koslepid

Saatejuht Karl Juhkamil olid „Kolmanda poolaja” stuudios külas Mainizi hävitustööd oma silmaga näinud Kaarel Täll ja Mihkel Annus, kellega koos üritati mõistatada, miks ikkagi nõnda läks. Peatreener Martin Reim sõnas mängueelsel pressikonverentsil, et Eesti koondisel on plaan. Kui lihtsasti mõistetav see fännide jaoks oli? Miks ei suutnud meie pallurid vastastega sammu pidada juba avavilest peale? Kelle jaoks võis too 0:8 kaotus olla koondise lahkusmimänguks? Milliseid noori tuleks edaspidi rahvusesinduse töösse kaasata? Kas Martin Reim üldse peaks veel peatreenerina jätkama? Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik
6/13/201956 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

189. osa: Meistrite liiga finaal – kullamatš, mille päästmiseks läks tarvis konjakit

Õhtulehe ajakirjanikud Karl Juhkami, Mart Treial ja Kaarel Täll lahkasid „Kolmanda poolaja” stuudios laupäevast Meistrite liiga finaali. Kui põnevad need 90 minutit vutisõbra jaoks olid? Kas finaal rikuti ära juba 22. sekundil? Kui väga mõjutas kolmenädalane paus maailma tippmeeskondi ning millest platsil nähtud metsik praak tulenes? Kas Pochetino lõikas Harry Kane’i algkoosseisu lülitamisega näppu? Aga üleminekute vältimisega? Võitis Liverpool tiitli suurest tänu maailmarekordimeestest väravavahile ja keskkaitsjale. Millistest deemonitest vabanes Jürgen Klopp? Kas siit hakkab Inglismaa vutiklubide tõus või oli tänavu tegemist heas mõttes õnnetusega? Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
6/3/201951 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

188. osa: Aivar Anniste pajatab kohvikuärist, jalgpallist ning Valgevene kaakide eest põgenemisest

Õhtulehe jalgpalliteemalises taskuhäälingus „Kolmas poolaeg” oli seekord ajakirjanik Karl Juhkamil külas 45kordne Eesti koondise internatsionaal Aivar Anniste. Vahepeal aastaid kohvikuäris õnne proovinud endine poolkaitsja on praeguseks tagasi vana armastuse ehk jalgpalli juures, töötades igapäevaselt Tallinna Kalevi noortega. Kuidas oli vahepeal spordidressid seljast visata ning ärimaailmas hakkama saada? Kuidas jõudis Põltsamaalt pärit Anniste jalgpalli juurde, kui ainus sealne „vutitreener” oli tegelikkuses kergejõustiku taustaga. Pärast millise raamatu lugemist nakatus ta vutipisikusse ja millistel mudaplatsidel sai lapsepõlves igapäevaselt oma oskusi lihvitud? Tallinnast 8955 kilomeetri kaugusel oma koondisedebüüdi teinud pallur meenutab eredaimaid hetki sinisärgis. Kas pidevad kaotused koondise eest motivatsioonile ei hakanud ning millise vastase peale vajus tal platsil oma ajal suu täiesti lahti? Klubikarjäärist rääkides meenutab Anniste põgusalt oma Skandinaavia perioodi ning selgitab, miks ta pärast Minskis testimisel käimist teatud riigid oma soovitud sihtkohtade seast kustutas. Palju ta karjääri jooksul välisklubidele CV-sid laiali saatis ning kui edukaks too lähenemine reaalsuses osutus? Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
5/31/201949 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

187. osa: Liivo Leetma: Müürsepal on õigus, abitreeneri roll on oluliselt lihtsam

Õhtulehe jalgpalliraadiosaate „Kolmas poolaeg” stuudiot külastas sel nädalal Tallinna Kalevi abitreener Liivo Leetma (42), kes meenutas pisut vanu aegu ning rääkis tööst Kalevis. Karl Juhkami ja Mart Treial uurisid näiteks, kas ja miks jalgpalluri amet omal ajal äge tundus. Kuidas oli olla eestlasena venekeelses meeskonnas? Miks jäi ära testimine Hiinas? Kuidas poolenisti koolipoistest koosneval Kalevil õnnestuvad mängud tiitlikaitsja Nõmme Kalju vastu nii hästi? Mille poolest erineb töö Aleksandr Dmitrijevi ja Argo Arbeiteri kõrval? Kas Kalev algatab suvel niinimetatud päästeoperatsiooni ehk investeerib raha uutesse mängijatesse, et kindlustada liigasse püsimajäämine? Vastuse saavad need ja paljud muud huvitavad küsimused. Hüva kuulamist!
5/23/201942 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

186. osa: Premier League’i kokkuvõte: Liverpooli ees müts maha, aga City on favoriit ka uuel hooajal

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” vaatasid ajakirjanikud Karl Juhkami ja Dannar Leitmaa, kes hooaja keskel täpselt tulevikku ennustas, tagasi Inglismaa kõrgliiga hooajale. Kas City hooaega saab tänu meistritiitli võitmisele kordaläinuks nimetada või vajutas Meistrite liigas põrumine sellele liiga suure pitseri? Punased tegi tänavusest hooajast hooaja, kuid ihaldatud Premiership’i ei suutnud nad ikkagi Liverpooli tuua. Millest jäi puudu ning kas see oleks sõrmenipsuga parandatav? Miks on Tottenham kõige sümpaatsem tiim Inglismaal ning kumma hädad on hullemad kas Arsenali või Chelsea? Milline meeskond jooksis täiega lati alt läbi ning kes oli aasta suurim üllataja? Coolbeti panustamisrubriigis vaatame ette nädalavahetusel toimuvale Inglismaa karikafinaalile ning Meistrite liiga finaalile.
5/14/201951 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

185. osa: Hull jalgpallinädal tegi ajakirjanikud katki

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ püüdsid Kaarel Täll, Mart Treial ja Henry Lääne lahata sel nädalal Meistrite liigas toimunut. Kumb sai hakkama suurema šoki või imega, kas Tottenham või Liverpool? Mis võisid olla Ajaxi ja Barcelona huku põhjused? Selgub, et pöörased jalgpallimatšid lõid rivist välja nii mõnegi ajakirjaniku. Lisaks vaatame ette juuni alguses toimuvale finaalile ning jagame ka paar Coolbeti panustamissoovitust!
5/9/201944 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

184. osa: „Laisk” Messi sõi Liverpooli hommikusöögiks, aga ajalugu on varemgi vimkasid visanud

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” arutlesid ajakirjanikud Karl Juhkami, Kaarel Täll ja Henry Lääne sel nädalal Meistrite liiga teemadel. Kas Barcelona meeskond on koha finaalis juba lunastanud võib meeldib ajalool ikkagi korduda ning katalaanid suudavad teist aastat järjest kolmeväravalise edu maha mängida? Kas Jürgen Klopp lõikas taktikaliste muudatustega endale ise näppu või polnud õnn lihtsalt tol õhtul tema poolel? Kas lõbusat jalgpalli pakkuval Ajaxil tuleks kordusmänguks tagataskust välja tõmmata kaart, mida keegi neilt ei ootaks? Ning kas Tottenhami jokker osutub piisavalt võimsaks, et noortel hollandlastel jalad sõlme ajada? Jan Verthongeni hirmsa peatrauma valguses tõstatatakse ka küsimus – kuidas tuleks sellistes olukordades ikkagi käituda? On ütelus, et parem karta, kui kahetseda, kuid kui jutt käib juba elumuutvatest vigastustest, siis äkki ei tasuks selliseid riske ikkagi võtta. Lisaks saame teada, milliseid Tarmo Rüütli õpetussõnu Lionel Messi endaga alati kaasas kannab. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
5/2/201952 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

183. osa: Sander Laht: Eesti alumistes satsides tuleb heas mõttes naiivne olla ja kogu aeg uskuda

Õhtulehe vutisaates „Kolmas poolaeg” käis ajakirjanikel Karl Juhkamil ja Mart Treialil külas FC Kuressaare väravamasin Sander Laht. Kodusaare kantsi esindav Laht on endale koduliigas nime teinud karistuslöögispetsialistina. Imeilusate väravate taga on aga meeletu töö, mida sai omal ajal alustatud koduaias. Saame teada, milline saatuse keerdkäik mehe üldse jalgpalli juurde tõi ning millised unistused tal esiti olid. Millal ja miks kadus ambitsioon saada profiks? Miks oli FC Florasse kuulumine igav? Kas sinna pole peidetud huvide konflikt, et ta mängib Kuressaares, kuid treenib samaaegselt Floras noori? Mis lõbu pakuvad mängud, kus ta saab 90 minuti jooksul vaid 10-15 korda palli puutuda? Kuidas end motiveerida, kui 20 minuti järel särab tablool 0:3 kaotusseis? Kuidas ta reageeris, kui tagantjärele selgus, et pooled tema FC Viljandi meeskonnakaaslased osutusid kihvleopetturiteks? Vastuse saavad need ja väga paljud muud küsimused ning mõistagi ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
4/25/201956 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

182. osa: Kas videokohtunikud röövivad jalgpallist emotsioone või annavad juurde?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" peatusid ajakirjanikud Henry Lääne, Karl Juhkami ja Kaarel Täll Meistrite liiga teemadel. Saate alguses üritati jõuda selgusele, kas videokohtunikud on jalgpallis ikka teretulnud nähtus või tapavad nad hoopis mängu ehedaid emotsioone? Hiljem võeti pikemalt arutuse alla Pep Guardiola metoodika treenerina. Omad minutid teenis ka teine Manchesteri klubi, kes sedapuhku konkurentsist langes. Kas seal ongi asjad nii lootusetud või võib peagi ees terendada Unitedi uus tõus? Mõistagi laulsime kiidulaulu ka Amsterdami Ajaxi noorpalluritele, kes Cristiano Ronaldo ja Juventuse teelt pühkisid. Lisaks saab teada, miks Tottenham neile poolfinaalis eriline vastane ei tohiks olla. Coolbeti panustamistrubriigis pakume välja suurepärase kombopanuse. Head kuulamist!
4/18/201950 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

181. osa: Kalluste ja Remmel lahkavad Unitedi lähitulevikku ja ennustavad Meistrite liiga võitjat

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ käisid Kaarel Tällil külas muusikud, vutikommentaatorid ja jalgpallurid Joel-Rasmus Remmel ning Kaspar Kalluste. Mõlemad saatekülalised valiti omal ajal vabariigi aasta parimaks nooreks jazzmuusikuks. Saate peateemaks oli Meistrite liiga. Kas Manchester United südi vastupanu võimsale Barcelonale tuli üllatusena? Pikemalt võeti arutluse alla ka Unitedi lähitulevik ning kas meeskond vajaks järgmise sammu astumiseks suurpuhastust. Miks Pep Guardiola juhendatav Manchester City avamängus Tottenhami vastu läbi põles? Kas Portol on Liverpooli vastu üldse mingit lootust? Loomulikult tekitab endiselt elevust Amsterdami Ajaxi hiilgav vorm. Coolbeti panustamisrubriigis saab teada, kas Jordan Hendersonist saab väravakütt.
4/11/201945 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

180. osa: Kas tiitli kaitsmine on tõesti nii raske? Rimo Hunt püüab selgitada

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikul Kaarel Tällil külas kahekordne Eesti meister Rimo Hunt. Selgub, et Hundi karjäär pole läbi, vaid ta on avatud uutele pakkumistele ka Eesti meistriliigast. Saate peamine teema oli aga tiitli kaitsmine ja sellega kaasnevad raskused. Sügisel Eesti tšempioniks kroonitud Nõmme Kalju on tänavu nelja vooruga kogunud vaid neli punkti. Äsja Kaljus mänginud Hunt arutleb oma kogemusele tuginedes, mis ikkagi valesti võis minna. Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
4/5/201938 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

179. osa: Marko Lelov: Eesti koondist enam ei alahinnata, oleme kasvanud arvestatavaks vutiriigiks

Õhtulehe vutisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Siim Keral ja Kaarel Tällil külas jalgpallitreener Marko Lelov. Koos arutati Eesti koondise kahe viimase kohtumise üle. Kas 0:2 kaotus Põhja-Iirimaale ning 1:0 võit Gibraltari üle tekitab rahulolu? Kas Eesti poolehoidjad loodavad koondisest liiga palju? Kas meedia tekitab hüsteeriat? Lisaks peatusime jalgpalliliidu akadeemia juhatajaga Eesti noortevutil. Lelov meenutas ka oma karjääri, mil ta esindas Eesti koondist ning teenis leiba Rootsi madalamates liigades. Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik.
3/28/201953 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

178. osa: Eestlased värisesid kui haavalehekesed, kas Belgia saunaõhtu kummitab?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid Eesti vutikoondise teemadel Siim Kera, Mart Treial ja Soccerneti peatoimetaja Kasper Elissaar. Eesti rahvusesindus alustas uut EM-valiktsüklit 0:2 kaotusega võõrsil Põhja-Iirimaale. Tulemus tulemuseks, mängupilt midagi rõõmustavat ei pakkunud. Kas meil on sellest kohtumisest üldse midagi positiivset kaasa võtta? Miks me niivõrd krobelised olime? Kas meie probleemid algavad peast? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
3/22/201948 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

177. osa: Paide ründaja Kevin Kauber: oleme meistritiitlile 3 punkti lähemal kui Nõmme Kalju

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Siim Keral ja Kaarel Tällil külas Paide Linnameeskonna ründaja Kevin Kauber. Kõigest 23aastane sportlane on praeguseks mänginud juba kuues erinevas välisklubis. Mullu Walesi meistriks kroonitud Kauber on nüüd tagasi Eestisse jõudnud. Millega Paide ta ära võlus ning kuidas ta oma senise karjääriga rahul on? Miks ta on pidanud niivõrd tihti klubisid vahetama? Miks pole ta veel A-koondises platsile saanud? Samuti tuli juttu Läti jalgpallist, Bogdan Vaštšukist ning ... valuutaturgudest! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik
3/13/201947 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

176. osa: Kes tuleb Eesti meistriks ja kas Õhtulehe ajakirjanikel on üleloomulikke võimeid?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" võeti seekord luubi alla reedel algav Eesti jalgpalli meistriliiga. Kaarel Täll, Siim Kera ja Karl Juhkami panid proovile oma võimed selgeltnägijana ja ennustasid iga klubi kohta hooaja lõpus. Kas Maardu Linnameeskond üllatab kõiki ja kerkib esikuuikusse, kas Kuressaare leiab sisemise Saaremaa võluväe ja kas tiitlit kaitsta on tõesti nii raske kui räägitakse. Vastuse saavad veel kümned küsimused! Coolbeti panustamisrubriigist saab vihjeid, kuidas natukene taskuraha võiks teenida.
3/7/201948 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

175. osa: Kuno Tehva: ennast tiitli kaitsmiseks kokku võtta on väga keeruline

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Nõmme Kalju president Kuno Tehva. Algava vutiaasta eel rääkis mulluse meistri boss, kuidas kahe hooaja vaheline aeg möödus ja kui kerge või raske oli klubisse meelitada Sander Puri? Milline on mulluse eduka väravaküti Liliu tulevik? Jutustati ka lõunaameeriklaste suurest soovist Euroopasse pääseda ning Tehva tööst Euroopa klubide assotsatsioonis. Muuhulgas avaldas Tehva, miks ta hiljuti Hiiu staadionil Londoni Arsenali tarbeks video filmis. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
2/27/201951 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

174. osa: Jalgpallirevolutsioon: kaotame ära käega audid ja mängime 60 minutit!

Õhtulehe jalgpallipodcastis "Kolmas poolaeg" kogunes kolleegium koosseisus Kaarel Täll, Karl Juhkami ja Dannar Leitmaa. Üheskoos prooviti mõelda, mida jalgpallireeglites tulevikus muutma peaks. Laualt käisid läbi kõikvõimalikud eriskummalised plaanid, millest mõnda on aegade jooksul ka tõsiselt arutletud. Kas mäng võiks kesta kaks korda 30 minutit? Kas ära tuleks kaotada lisaaeg või penaltid, või hoopis mõlemad? Käega audi viskamine on ajast ja arust, arvab näiteks Gary Lineker. Kas Õhtuleht nõustub? Või keelaks hoopis ära väravavahile söötmise... Coolbeti panustamisrubriigis saab võib-olla teada, kes võidab tänavuse Meistrite liiga ja kuidas oma raha 145-kordistada!
2/22/201941 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

173. osa: Kas Solskjäri esimene häving üllatas? Miks VARi pihta palju mõttetut vahtu pritsitakse?

Jalgpallipodcastis „Kolmas poolaeg“ arutlesid Karl Juhkami (Õhtuleht), Kasper Elissaar (Soccernet.ee) ja Kaarel Täll (Õhtuleht) Meistrite liiga teemadel. Kuigi sel nädalal peeti vaid neli mängu, jagus jutuainet kõvasti. Manchester Unitedi ja Ole Gunnar Solskjäri imeline seeria lõppes Pariisi Saint-Germaini vastu. Kas see oli üllatav tulemus või loogiline asjade käik? Miks räägitakse nii palju VARist, kuigi VAR tegi kõik õigesti? Kust AS Roma pidevalt nii häid noori leiab? Mis peitus Tottenhami imelise ümbersünni taga? Coolbeti panustamisrubriigis saab teada, mis juhtub Meistrite liigas järgmisel nädalal!
2/15/201948 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

172. osa: Esimeses trennis ise väravasse läinud Artur Kotenko: seal sai ainsana tiimi päästa

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” oli sel nädalal ajakirjanikel Siim Keral ning Karl Juhkamil võimalus juttu vesta 27 korral Eesti jalgpallikoondist esindanud Artur Kotenkoga, kes on praeguseks väravavahina tegutsenud juba 30 aastat. Miks ikkagi otsustas mees ise vabatahtlikult 7aastaselt väravapostide vahele asuda? Lisaks saab teada, et kollkipper sai esimesed tuleristsed välismaal juba enne Levadiaga liitumist, kus hiljem alles tõeliselt õitsema lõi. Kui karjääri edukaimad aastad veetis puurilukk Norras ning Valgevenes, siis vahepeale jäid ka nukramad perioodid Küprosel ja Aserbaidžaanis, mil regulaarsest palgast ning mänguajast võis vaid und näha. Küll võinuks mehe karjäär hoopis teistsuguseks kujuneda, kui Inglismaa esiliigasse kuulunud Nottingham Forest üksteist aastat tagasi teisel jõulupühal kaotusepilli poleks pidanud alla neelama. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik!
2/6/201954 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

171. osa: Nõmme Kaljust Austraalia veinitehasesse: vahel mõtlesin, et kurat, mida ma siin teen?

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas endine Nõmme Kalju jalgpallur Erik Listmann (23). 21aastaselt karjääri lõpetanud poolkaitsja rääkis ajakirjanikele Siim Kerale ja Mart Treialile oma põlvevigastusest, jalgpalliga tekkivast masendusest ning nõudlikest (ning solvavatest) vutifännidest. Samuti kirjeldas ta värvikalt oma aega Austraalias, kus ta 23 kuud elas. Muuhulgas teenis 2015. aastal Eesti karikavõitjaks tulnud põlvalane leiba nii jõulukuuskede putitajana kui ka veinitehases. Liinitööl tikkus pähe ka mõte: "miks ma siin olen?" Vastuse saab küsimus: Mitu korda teenis ta Austraalias lihttöölisena rohkem kui Eestis jalgpallurina? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
2/1/201946 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

170. osa: 10 põletavat küsimust, mis kriibivad iga Inglismaa kõrgliiga vutifänni hinge

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" keskendus uue aasta neljandas saates Premier League'ile. Ajakirjanik Karl Juhkamil oli külas iganädalaselt Inglismaa kõrgliigat kommenteeriv Dannar Leitmaa. Näiteks uuriti saates vastuseid küsimustele: Kes tuleb tänavu Inglismaa meistriks? Kas Unitedit mudast välja aitav Solskjär võiks selles ametis olla ka uuel hooajal? Kas Tottenham suudab teised Londoni gigandid enda selja taga hoida? Kes võidab lihtsurelike liiga ning milline trio peab tänavuse hooaja lõppedes üüratutest telerahadest suud puhtaks pühkima? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik
1/23/201954 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

169. osa: Spordiarst Gunnar Männik: noortespordi olukord peaks olema tunduvalt parem

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas veebruaris 60. sünnipäeva tähistav spordiarst Gunnar Männik, kes aastatel 1995-2014 oli Eesti jalgpallikoondise doktor. Ajakirjanike Siim Kera ja Karl Juhkami palvel meenutas Männik toonast jalgpallielu. Kas arstil 1990ndatel ikka ravimeid jagus? Kuidas erinesid üksteisest koondise peatreenerid? Mida metsikut mäletab ta rahvusesinduse pikkadest ja kaugetest lennureisidest. Aga peatusime ka noorte jalgpallil, treeneritel ning maailma nutihullusel. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik
1/17/201952 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

168. osa: Kas Vaštšuk teenitult koondisest eemal? Kas Eesti esindus poleks pidanud Katari sõitma?

Jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas Õhtulehe ajakirjanikke Siim Kera ja Mart Treialit Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar. Lähemalt arutati Sofia Levski jalgpalluri Bogdan Vaštšuki ning Eesti koondise segadust. Kas 23aastane ründav poolkaitsja peaks Eesti koondist esindama ning kas ta üldse võiks pärast oma viimaseid väljaütlemisi kunagi koondisse pääseda? Samuti peatuti Soome jalgpalluril Riku Riskil, kes ei sõitnud eetilistel põhjustel Katari. Nimelt jääb ta kohtumistest Eesti ja Rootsiga eemale, sest teda häirivad naftariigis olevad inimõiguste probleemid. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
1/10/201955 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

167. episood: Mida võiks kuldkalake vutiaastale tuua?

Aasta esimeses "Kolmanda poolaja" saates vaatasid Õhtulehe ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ja Karl Juhkami ette alanud vutiaastale ning esitasid igaüks soove, mida fiktiivne kuldkala võiks tänavu täita. Teemade ring ulatus Zakaria Beglarišvilist ja koondise heitlustest Saksamaa ning Hollandiga kogukonnajuhtide ja naiste jalgpallini. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
1/3/201935 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

166. osa: Endine Eesti jalgpallur õpib sporditeaduste mekas koos olümpiasangaritega

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas ajakirjanikke Siim Kera ning Karl Juhkamit endine jalgpallur Bert Klemmer. 2012. aasta suvel U19 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Eestit esindanud Klemmer jutustas oma elust Inglismaal. Nimelt omandab ta doktorikraadi mainekas Loughborough'i ülikoolis, kus õpivad nii mitmedki olümpiavõitjad. Leicesteri lähedal asuvat kooli hinnatakse sporditeaduste osas üheks maailma parimaks. (Harrastus)spordi ja vaimse tervise seoseid uuriv mees rääkis ka Inglismaa jalgpallikultuurist ning Eesti vuti hetkeseisust. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
12/27/201857 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

165. osa: TOP 10 – Jalgpallisündmused, mis sel aastal enim hinge pugesid

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" sättisid ajakirjanikud Siim Kera, Karl Juhkami ning Mart Treial järjekorda tänavuse aasta vingeimad vutisündmused: viis Eestist, ülejäänud viis laiast maailmast. Kuhu platseerus Ronaldo tormiline aasta? Aga Tallinnas peetud UEFA superkarikafinaal, kus võtsid mõõtu Madridi suurklubid Real ja Atletico? Kui kõrgele jõudis Meistrite liiga finaali jõudnud Ragnar Klavan või Horvaatia imelugu MMil? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
12/20/201856 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

164. osa: Katrin Loo: naiste sport saab rohkem negatiivset tähelepanu kui meeste sport

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" oli ajakirjanikel Siim Keral ja Kaarel Tällil külas Eesti aasta parimaks naisjalgpalluriks valitud Katrin Loo. 27aastane ründaja rääkis entusiastlikult USAs õppimisest ning Aasias reisimisest. Ülikoolis antropoloogiat ning kommunikatsiooni õppinud Looga tuli teemaks ka naistejalgpalli staatus ühiskonnas. Mida arvab ta maailma parima jalgpalluri ehk Ballon d'Or'i valimisel lahvatanud seksismiskandaalist? Kas naisjalgpallur Soomes teenib rohkem kui Eesti ehitaja Soomes? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
12/13/20181 hour, 2 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

163. osa: 200 relvastatud politseiniku ja Real – milline on tippmängudel tegutseva Uno Tutki töö?

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Eesti jalgpalliliidu peakohtunik Uno Tutk. Ka UEFA kohtunike vaatlejana töötav mees jälgis möödunud nädalal Torino Juventuse ja Valencia Meistrite liiga kohtumise õigusmõistjaid. Samuti on ta analüüsinud näiteks Madridi Reali ja Barcelona matšide arbiitreid. Ajakirjanikele Siim Kerale ja Karl Juhkamile rääkis ta, kuidas see töö välja näeb, mida ta hindama peab ning kui lähedalt ta Ronaldot nägi!? Kas mees lendab tähtsale tööle esimeses klassis ning ööbib vaid viietärnihotellides? Palju sellise ameti eest palka makstakse? Küsimusi oli palju. Vastuseid ka. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
12/4/201851 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

162. osa: Eesti paremad jalgpallurid aastal 2018: kas Vassiljev väärib kohta esikümnes?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" meisterdasid ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ja Karl Juhkami tänavuse aasta Eesti jalgpallurite esikümne. Arvesse võeti nii koondise- kui ka klubimänge ning oma rolli mängis emotsioon. Mitmendale kohale platseerus Euroopa liigas häid mänge näitav Joonas Tamm? Kas keegi suutis esikohalt lükata mullu aasta parimaks valitud Ragnar Klavani? Kas Poola madalamatesse liigadesse pagendatud Konstantin Vassiljev avaldas Õhtulehele piisavalt muljet? Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik.
11/29/201849 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

161. osa: Martin Reim koondiseaastast: läksime endale seatud lati alt läbi

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" võttis vutiaasta kokku Eesti koondise peatreener Martin Reim. Arutleti Rahvuste liiga tulemuste üle, räägiti Eesti jalgpalli järelkasvust ning noormängijate mentaliteedist. Samuti mõtiskles Reim Frank Liivaku, Marko Kristali, Janar Toometi, Tarmo Kingi ning Marek Niidu tsitaatide üle. Teemaks tulid ka internetikommentaatoritest eksperdid ning peatreeneri puhkusepäevad. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
11/23/20181 hour, 3 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

160.osa: Trevor Elhi: rääkisime riietusruumis juba aasta alguses, et see hooaeg lihtsalt tuleb võita

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas ajakirjanikke Siim Kera ja Mart Treialit Nõmme Kalju meistriks aidanud kaitsemängija Trevor Elhi. 25aastane Elhi mängis tänavu meistriliigas rohkem kui ükski teine Kalju pallur. Saates jutustas ta pikast hooajast ning selle raskustest, meeskonna ühtsusest, peatreener Sergei Frantsevi karmusest ning oma tulevikuplaanidest. Lisaks saab teada, mis kummalisel põhjusel Elhi nooruspõlves ujumistrennist ära tuli. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
11/15/201848 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

159. osa: Laupäeval selgub Eesti meister: kas Kalju peab pingele vastu?

Jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastasid Õhtulehe ajakirjanikku Siim Kera kolleegid Soccernetist ehk Kasper Elissaar ja Ivar Lepik. Põhiliseks jututeemaks oli Eesti tänavune klubijalgpallihooaeg. Vaadati ette laupäevale, mil selgub, kas Eesti meistriks tuleb Nõmme Kalju, Tallinna Flora või Tallinna Levadia. Lisaks meenutati hooaja säravamaid sündmusi ning teravamaid skandaale. Kes on tänavuse hooaja parim mängija? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
11/8/201848 minutes
Episode Artwork

158. osa: Ats Purje kirev karjäär: maffiapealikud, maksmata palgad ja perest eemalolek

Õhtulehe vutisaadet "Kolmas poolaeg" külastas möödunud hooajal Soome meistrivõistlustel pronksi võitnud Ats Purje. Teemadespekter oli lai - maffiapealikud, maksmata palgad, perest eemalolek, mehe tulevik, Aivar Tiiduse käe all kasvamine, Tarmo Kingi potentsiaal, Tarmo Rüütli fenomen jne. Nii Soomes kui ka Küprosel leiba teeninud ründemängija rääkis paljugi põnevat. Head kuulamist! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
11/2/201847 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

157. osa: Tagurpidi karjääriga Liivak leidis taas mängurõõmu

Õhtulehe ajakirjanikel Siim Keral ja Kaarel Tällil käis külas FC Flora väravakütt Frank Liivak, kes on vaatamata noorele eale üsna kogenud jalgpalluriks sirgunud. Selja taga on karjäär Hollandis, Itaalias, Hispaanias ja Bosnias, kuid tänavu liitus ta esmakordselt Eesti kõrgliigas mängiva meeskonnaga. Kui tavaliselt minnakse samas eas Eestist ära, siis Liivaku karjäär kulgeb mingis mõttes tagupridi. Flora eest on ta teinud stabiilse hooaja ja uuesti jalgpallist rõõmu hakanud tundma. Lisaks lahati saates pikemalt Eesti noortekoondiste teemat. Liivak on üks kõigi aegade kogenumaid U21 vanuseklassi koondise mängijaid, kuid tema CVs on vaid üks võit, mis tuli debüütmatšis Andorra vastu. Pärast seda käis ta järjepanu U21 koondise eest väljakul 28 korda ja jäi alati võiduta. Kas Eesti noortel jääb puudu nahaalsusest või millestki muust? Väljamaa jalgpalli lähedalt näinud Liivak jagab omi mõtteid! Coolbeti panustamisrubriigis tuleb juttu Soome ja Inglismaa jalgpallist!
10/26/201854 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

156. osa: Eesti koondis ikkagi oskab rünnata! Mis meil varem viga oli?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ja Karl Juhkami Eesti vutikoondise kahe viimase mängu üle. Kas me peaksime esmaspäevasest 3:3 viigimängust Ungari õppust võtma ning mängimagi veidi julgemalt ja ründavamalt? Mida oodata kahest novembrikuisest mängust? Kas potentsiaalne mudaliigasse langemine peaks meid morjendama või ei? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
10/16/201847 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

155. osa: Euroopa suurklubide hädad: kehvad peatreenerid või vaimselt nõrgukesed mängijad?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Siim Keral ja Karl Juhkamil külas Soccerneti peatoimetaja Kasper Elissaar. Seekord keskenduti Euroopa klubijalgpalli intriigidele ning võeti ette Madridi Reali, Barcelona, Müncheni Bayerni ja Manchester Unitedi hingeelu. Miks pole suurte vutitiimide hooaeg kõige paremini alanud ning mis klubi peatreener võiks esimesena kinga saada? Saate lõpus peatuti põgusalt ka Eesti koondise tulevastel mängudel Soome ja Ungari vastu. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
10/11/201849 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

154. osa: Kes on Flora saaga kõige suurem jalgpallijobu?

Jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" oli seekord kaks põhilist jututeemat: Mait Toomi lahkumine Tallinna Florast ning peatselt kogunev Eesti koondis. Arutlejateks Õhtulehe ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ning Karl Juhkami. Mis siis Toomiga ikkagi juhtus ning keda süüdistada? Kellelt võiks Eesti koondis mängudes Soome ja Ungari vastu väravaid loota? Muidugi räägiti saates ka black metal'ist ja tutvustati tähtsamaid ungarikeelseid väljendeid. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
10/4/201842 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

153. osa: Agent selgitab, miks Vassiljev mitte kunagi tippliigasse ei pääsenud

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis külas Eesti jalgpallikoondise legend ja praegune jalgpalliagent Andrei Stepanov. Endine keskkaitsja selgitas agenditöö igapäeva, mis sisaldab tohutul hulgal reisimist ja stressi, kuid ometi pakub Stepanovile naudingut. Pikemalt lahkasime Konstantin Vassiljevi olukorda, jutuks tulid ka teiste Eesti jalgpallurite väljavaated mängijateturul. Stepanovi suurim tehing on tehtud aga Sloveenia tippmängijaga, kes mullu Peterburi Zeniiti kolis. Vaatame tagasi ka Stepanovi mängijakarjääri kõige vingemale neljale kuule Inglismaal. Coolbeti panustamisriigis arutleme Ragnar Klavani koduklubi ehk Cagliari teemadel.
9/27/20181 hour, 1 minute, 48 seconds
Episode Artwork

152. osa: Marko Kaljuveer: Klavani koduklubi Cagliari teleõigused on Hispaania kõrgliigast kallimad

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis Siim Keral külas Eesti Meedia peaprodutsent Marko Kaljuveer, kellega räägiti põhiliselt spordiülekannetest. Kaljuveer selgitas, kui lihtne või keeruline oli Kanal 12 saada Ragnar Klavani koduklubi Cagliari mängude teleõigusi. Kuidas õiguste omandamise protsess välja näeb? Miks ei näita Kanal 12 enam Hispaania kõrgliigat? Kas telemaastikule on oodata vähem või rohkem spordiülekandeid? Milline on spordiülekannete tulevik? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
9/20/201844 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

151. osa: Tuline arutelu: Eesti jalgpallis on ilmselgelt midagi valesti

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ja Karl Juhkami nii Eesti koondise kui ka kogu Eesti jalgpalli üle üldisemalt. Kas Kreekale ja Soomele kaotamine on täielik krahh? Kas me peaks pelgama nn mudaliigasse langemist? Miks pagana pärast me väravaid ei suuda lüüa, kes selles süüdi on ning mida muutma peaks? Kas meil on üldse kunagi häid ründemängijaid olnud? Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
9/13/201857 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

150. osa: Kas üksainuke punkt Rahvuste liigast võrduks koondisele kordaminekuga?

Õhtulehe ajakirjanikud Kaarel Täll ja Mart Treial arutlevad jalgpallitaskuhäälingu "Kolmas poolaeg" 150. osas Rahvuste liiga kui turniiri plusside ja miinuste ning Eesti koondise väljavaadete üle. Muuhulgas kerkivad küsimused, kas iga teenitud punkt võrdub Eestile eneseületusega? Kas EMile ikka peaks pääsema tagaukse kaudu? Hüva kuulamist!
9/7/201846 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

149. osa: Marko Kristal noortest: tullakse Lexusest välja ja öeldakse, treener, treeni mind

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Siim Keral ja Karl Juhkamil külas praegune jalgpallitreener, Eesti koondises koguni 143 mängu pallinud legendaarne poolkaitsja Marko Kristal. Aastat meistriliiga klubi Viljandi Tuleviku juhendajana alustanud Kristal tüürib nüüd tugevuselt neljandas liigas pallivat JK Tabasalu. Mehega tulid jutuks nii tema treeneriaastad kui ka mängijakarjäär. Muuhulgas nimetas ta Eesti jalgpalli suuremaid nõrkusi ja koondisest saadud võimsamaid emotsioone. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
8/30/201854 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

148. osa: Jah, Klavan astus sammu tagasi, aga sama tegi ka Ronaldo

Õhtulehe jalgpallisaates võtsid ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ja Karl Juhkami ette Ragnar Klavani ülemineku Liverpoolist Cagliarisse. Kas see oli samm tagasi? Õige või vale otsus? Kuidas hinnata mehe Inglismaa-aega, oli see pelgalt okei või tuleks rääkida ülevõrretega? Põgusalt puudutati ka Inglismaa liiga hetkeseisu. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
8/22/201849 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

147. osa: Superkarika põhjalik järelkaja: õllehind, muruhaigus ja 100 rekatäit nodi

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" keskendus kolmapäeval Tallinnas mängitud superkarikale. Kõigepealt muljetasid ajakirjanikud Siim Kera ja Karl Juhkami oma muljetest: mida nähti, mida tehti, mida söödi, mida joodi? Seejärel rääkisid Eesti jalgpalliliidu peasekretär Anne Rei ja infrastruktuuri eest vastutav Targo Kaldoja suurmängu korraldamisest. Miks maksis õlu kuus eurot? Miks oli staadioni katust toetavate postide taga istekohad? Mis hirmutas paar nädalat enne matši Lilleküla staadioni muru? Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Meeleolukat kuulamist!
8/17/201854 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

146. osa: Karjäärile punkti pannud Janar Toomet: ainus nauding oli siis, kui seljas oli sinine särk

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Eesti koondist viiel korral esindanud Janar Toomet, kes palus saatejuhtidel Siim Keral ning Mart Treialil end hetkel endiseks jalgpalluriks nimetada. Mullu juunis vigastuse saanud Toomet pärast seda palliplatsidele ei naasnudki, kuigi põhjuseks polnud saadud trauma. EBSis ettevõtlust ja ärijuhtimist õppiv põneva mõttemaailmaga Toomet rääkis pikalt oma karjäärist, Eesti jalgpalli(kultuuri)st ja õpingutest. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik. Meeleolukat kuulamist!
8/8/201853 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

145. osa: Paidet treeniv sprindistaar Marek Niit: minu jaoks on Eesti jalgpall liiga aeglane

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Paide Linnameeskonna fitness-treener, Eesti 100, 200 ja 400 meetri jooksu rekordiomanik Marek Niit! Alates jaanuarist jalgpalluritega tegelev sprindiäss rääkis, kuidas ta on teisse spordialasse sisse sulandanud ning mis on Eesti jalgpallurite suurimad füüsilised puudused. Kas jalgpallurid oskavad joosta? Kas eestlased on liiga aeglased, et jalgpallis läbi lüüa? Juttu tuli ka vutikarjäärist unistavast Usain Boltist. Muidugi oli saates ka Coolbeti panustamisrubriik. Meeleolukat kuulamist!
8/3/201852 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

144. osa: Taanist naasnud Karl Mööl: Eestis saan samamoodi jalkanaudingu, aga ei ohverda lähedasi

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas äsja Tallinna Kaleviga liitunud Eesti koondislane Karl Mööl. Miks valis mullu Nõmme Kaljus pallinud äärekaitsja uueks leivaisaks Eesti meistriliiga seitsmenda, Kalevi? Kuidas möödus tal poolaasta elu esimeses välisklubis, Taani esiliiga tiimis Köge? Millised olid rõõmud ja mured ning kuidas taanlased eestlasesse suhtusid? Muidugi ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
7/25/201855 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

143. osa: Eesti klubid eurosarjades: 8 mängu, 1 võit - reaalne tase või lati alt läbi jooksmine?

Õhtulehe vutisaates "Kolmas poolaeg" analüüsisid ajakirjanikud Siim Kera, Henry Rull ja Mart Treial Eesti jalgpalliklubide tänavust eurosuve. Kaheksast mängust võeti üks võit, väravate vaheks jäi 5:18. Iisraeli klubile Be'er Sheva Hapoel kaotanud Flora jätkab küll Euroopa liigas, kuid Levadia, Kalju ja Transi kontinentaalkohtumised on selleks suveks peetud. Kas tegemist on ebaõnnestumisega või pallisid meie klubid oma taseme välja? Kuidas mõjutas tiimide mängu suvepuhkus? Mis peaks Eesti jalgpallis muutuma, et klubid Euroopas paremat mängu suudaks näidata? Head kuulamist!
7/20/201846 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

142. osa: Finaali järelkajad: Kas horvaatidele tehti otsustavas matšis liiga?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" analüüsisid MM-finaali ajakirjanikud Siim Kera, Henry Rull ja Karl Juhkami. Mis tõi prantslastele ihaldatud võidu ja ajaloo teise maailmameistritiitli? Kas horvaatidel jäi tõesti õnnest vajaka ning kas prantslaste esimene värav poleks pidanud lugema? Lisaks arutleti selle üle, mis meeskondadest edasi saab - kas Prantsusmaa hakkab maailma vutti valitsema, kas horvaatide verevahetus lööb nad rivist välja? Samuti võeti ette individuaalsete auhindade saajad. Head kuulamist!
7/15/201828 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

141. osa: Suure mängu eel: Kas Prantsusmaa hävitab Horvaatia punavalge ime?

Õhtulehe jalgpallipodcast "Kolmas poolaeg" jätkab jalgpalli MMi lainel. Ajakirjanikud Siim Kera, Karl Juhkami ning Kaarel Täll võtsid luubi alla poolfinaalid ning laupäeval peetava esikohamatši. Kolmekesi arutleti, mis imerohuga võiks Horvaatia finaalis Prantsusmaad võita? Valem on üsna lihtne! Juttu tuleb ka Prantsusmaa kõvast kaitsest, Inglismaa suurepärasest turniirist ja tulevikust ning Belgia heast mängust. Head kuulamist!
7/12/201844 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

140. osa: Neli tiimi alles: Mis sai Brasiiliale saatuslikuks? Kes on turniiri suurim favoriit?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ja Henry Rull veerandfinaalide üle ning vaatasid otsa poolfinaalidele. Kas Belgia saab Prantsusmaale vastu? Aga Horvaatia Inglismaale? Kas maailmameistrite napp nimekiri saab uue lisanduse? Mida arvata juttudest, et Venemaa koondise hea mäng tulenes dopingust? Muidugi saab saatest teada, kuidas kõlab "jalgpall tuleb koju" Horvaatia keeles! Head kuulamist!
7/9/201852 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

139. osa: Toomas Vara: kardetakse, et Venemaal on karud, pätid ja pussnoad, aga MMil oli kõik korras

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas äsja Kaliningradis MMi nautinud vutikommentaator Toomas Vara. Siim Kerale ja Kaarel Tällile jutustas mees oma Venemaa-muljeid, aga teemadeks tulid ka Kasekese kommid ning Diego Maradona. Muuseas saab teada Vara nooruspõlve hüüdnime. Hoiatus: see on päris võimas! Analüüsiti veerandfinaalpaare ning räägiti pikalt Vara lemmiktiimi Inglismaa võimalustest.
7/6/201853 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

138. osa: Häbiväärne Neymar väärib kohta Panso kooli õppetoolis

Jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" pilluti täna tuld ja tõrva. Ajakirjanikud Siim Kera, Henry Rull ja Mart Treial kritiseerisid Brasiilia pallivõlurit Neymari, kelle maas püherdamine ajab pehmelt öeldes sisikonna keema. Ent mõistagi ei peatunud me veidi enam kui tunnike vaid näitlemise teemal. Õhtulehe vutitrio vaatas tagasi kõikidele kaheksandikfinaalidele ning viskas pilgu ka mõnele veerandfinaalile. Head kuulamist!
7/4/20181 hour, 3 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

137. osa: Kogu tõde MMi kohamängudest ehk ees ootavad tulised play-offid!

Õhtulehe jalgpallipodcast "Kolmas poolaeg" jätkab MMi lainel. Ajakirjanikud Siim Kera, Karl Juhkami ja Henry Rull võtsid kokku alagrupimängud ning analüüsisid kaheksandikfinaale. Kes lähevad edasi kaheksa parema hulka? Kes on hetkeseisuga kogu turniiri suurimad favoriidid? Muuhulgas leiti, et FIFA võiks kaaluda play-off'i paarides üht põhimõttelist muudatust. Lisaks saab teada, millisest kehaosast on Henry Rull Kolumbia võidu nimel valmis loobuma? Head kuulamist!
6/29/201853 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

136. osa: Andres Must: pane belglastele Saksamaa särgid selga ja nad tuleksid maailmameistriks

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" oli taas MMi-teemaline. Õhtulehe ajakirjanikel Siim Keral ja Mart Treialil käis külas vutižurnalist Andres Must. Teemadering ulatus Saksamaast ja Belgiast kuni kurikuulsa VARini. Samuti peatuti pikemalt jalgpalli MMi fenomenil. Mis imevägi paneb ka jalgpall- ja spordivõõraid inimesi vutirütmis hingama? Miks see meile kõigile nii suurelt korda läheb?
6/26/201847 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

135. osa: MM TÄIES HOOS! Suurte äpardustest, vintsketest väikestest ning videokohtuniku paradoksist

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ja Kaarel Täll MMi avanädala teemadel. Analüüsiti favoriitide tegemisi ning meenutati eredamaid seiku. Kas avaringis üllatuslikult punkte kaotanud Brasiilial, Argentinal ja Saksamaal on vesi ahjus? Tuliselt jutustati ka videokohtuniku teemadel.
6/20/201849 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

134. osa: Milline suurriik põrub MMil kõige tõenäolisemalt?

Õhtulehe jalgpallitaskuhääling "Kolmas poolaeg" pühendas seekordse saate äsja alanud jalgpalli maailmameistrivõistlustele. Ajakirjanikud Mart Treial, Kaarel Täll ja Karl Juhkami arutlevad, kas treenerivahetus saab Hispaaniale saatuslikuks ja hekseldavad läbi kõikide suursoosikute plussid-miinused. Lisaks tõstatuvad stuudios küsimused, kes lööb rohkem väravaid, kas Neymar, Lionel Messi või Cristiano Ronaldo? Kas aafriklastel ja asiaatidel on asja kaheksa sekka? Kes teeb Venemaal Costa Ricat anno 2014? Ja lõpetuseks pühendame paar nukrat minutit MMi suurenemisele. Hüva kuulamist!
6/14/201853 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

133. osa: Nädal MMini! Põhjalik alagruppide ülevaade: kas Inglismaa jalgpall on tõesti mudas?

14. juunil avab Venemaa ning Saudi-Araabia vastasseis järjekordsed jalgpalli maailmameistrivõistlused. Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" vaatas nädal enne suurturniiri algust otsa alagruppidele. Ajakirjanikud Siim Kera, Karl Juhkami ning Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar võtsid kaheksa kvartetti ette ning arutlesid, mida neist oodata ning kes pääsevad play-off'i. Kas sakslaste kehvad sõprusmängud on ohumärk? Mida suudab Inglismaa? Aga Argentina või Portugal?
6/7/201846 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

132. osa: Ajuvaba Meistrite liiga finaali järelkajad, Käidi tulevik ning Balti turniiri mõttekus

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ja Mart Treial Meistrite liiga, Fulhami ja Mattias Käidi ning Eesti koondise teemadel. Laupäevane Meistrite liiga finaal võeti pulkadeks - Kariuse prohmakad, Bale'i imekoll, Ramose judovõte ning Salah pisarad! Lisaks rääkis Kaarel Täll Inglismaa esiliiga play-off'i otsustavast matšist, mida ta vaatamas käis, ning kus Mattias Käidi koduklubi Fulham teenis endale tulevaks hooajaks kõrgliigakoha. Millised on Käidi võimalused tuleval hooajal Premier League's platsile saada? Pikemalt peatuti ka Balti turniiril, mille Eesti võitis viimati 1938. aastal.
5/30/201842 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

131. osa: Diana Klavan: Liverpool pole Ragnarit muutnud, oma lolle nalju teeb ta ikka

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas laupäevase Meistrite liiga finaali eel Ragnar Klavani õde Diana. Ajakirjanikele Siim Kerale ning Mart Treialile rääkis ta Anfieldil valitsevatest meeleoludest, Ragnari ajast Liverpoolist, laupäevasest suurmängust, aga ka enda jalgpalluri- ning saalihokikarjäärist. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik!
5/24/201857 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

130. osa: Kas legendaarne Evald Tipner on Eesti aegade parim väravavaht?

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas jalgpalliajaloolane Indrek Schwede, kes vestles ajakirjanike Siim Kera ning Karl Juhkamiga legendaarsest puurilukust Evald Tipnerist, kellenimeline jalgpallikarikas mängitakse laupäeval välja A. Le Coq Arenal. Aastatel 1924-1939 Eesti koondist 67 korral esindanud Tipner jäi kogu karjääri jooksul truuks Tallinna Spordile ning lükkas tagasi arvukad pakkumised välismaalt. Miks? Ka Eesti jääpalli ja jäähoki koondist esindanud mees oli omal ajal üks Eesti populaarsemaid sportlasi, tehes silmad ette mitmetele maailmameistritele. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
5/17/201852 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

129. osa: Jarmo Ahjupera kergitas saladuseloori, miks ja millal tema profikarjäär lõppes

„Kolmanda poolaja“ stuudiot külastas sel korral endine koondise ründaja Jarmo Ahjupera (34), kes rääkis muuhulgas, miks ja millal täpselt tema profikarjäär lõppes. Lisaks uurisid Kaarel Täll ja Mart Treial Ahjuperalt viieaastase Ungari-perioodi ning raskete vigastuste kohta. Loomulikult ei saanud üle ega ümber kohvikupidamisest ja sellest, kuidas 16aastane Võhma poiss omal ajal Tallinnasse kolis ning mis raskused teda Flora süsteemis ootasid. Saate lõpetas traditsiooniliselt Coolbeti panustamisrubriik.
5/10/201859 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

128. osa: Kalev Kruus Ragnar Klavani edust: võtab natukene hääle värisema küll

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas hinnatud spordikommentaator Kalev Kruus. Ajakirjanike Siim Kera ning Kaarel Tälliga jagus tal jututeemasid küllalt - Ragnar Klavan Meistrite liiga finaalis, Madridi Real, Viasat Sport Balticu telekanali hingeelu, kalastamine, triatlon ja palju muud. Otseloomulikult ei puudunud saatest Coolbeti panustamisrubriik.
5/3/201857 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

127. osa: Meistrite liiga: võimalik, et Liverpool võidab Klavani viimase sekundi väravast tiitli

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ning Kaarel Täll Meistrite liiga poolfinaalide esimeste kohtumiste üle. Kas Liverpool on finaalis? Kas Salah väärib aasta lõpus maailma parima jalgpalluri tiitlit? Teemaks tuli ka esimese eestlasena nii kõrgel tasemel platsil käinud Ragnar Klavani saavutuse suurus ja tähtsus. Oskame me seda ikka õigesti hinnata või mitte? Muidugi peatuti ka Reali ning Bayerni vastasseisul. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
4/26/201848 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

126. osa: Pärnu Vapruse jalgpallur Rauno Tutk: suurte kaotuste juures on kõige kehvem asi häbi

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas ajakirjanikke Siim Kera ning Mart Treialit Vapruse mitmekülgne vutimees Rauno Tutk. Hetkel meistriliigas 29 mängu järjest võiduta olev Pärnu pallur kirjeldas, missugused meeleolud klubis valitsevad ning kuidas kaotuslaines positiivset meelt säilitada. Teemaks tuli ka amatöörjalgpalluri elu Eestis laiemalt. Otseloomulikult ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik.
4/19/201857 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

125. osa: Eneli Kutter meeste ja naiste vuti palgavahest: ei oskagi igatseda seda, mida pole olnud

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" jutustas FC Flora pallur, treener ning Eesti koondislane Eneli Kutter nii oma karjäärist kui ka Eesti naistevuti eluolust üldisemalt. Teemaderingi mahtusid näiteks Põlvast pärit naise meistritiitel karates, ränk kokkupõrge väravavahiga, mistõttu ta kahest kohast reieluu murdis, ning naiste ja meeste jalgpalli üüratu palgavahe. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
4/12/201857 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

124. osa: Nooruspõlves kogetud karm õppetund aitas Viikmäe 115 koondisemänguni

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ käis külas endine jalgpallikoondise ründaja Kristen Viikmäe. Avameelses intervjuus rääkis ta sellest, kuidas mees kogu karjääri vältel Andres Operi ja Indrek Zelinski varju jäi, kuid ometi suutis ründaja jõuda 115 koondisemängu ja 15 väravani. Lisaks meenutab Viikmäe õpetlikku vahejuhtumit, mis tema karjääri täielikult nässu ähvardas keerata. Täna töötab endine ründaja Nõmme Kalju noortetöö juhina ning treenerina on tema ambitsioonid kõrged. „Miks mitte jõuda Premium liiga meeskonna peatreeneriks,“ tunnistas ta. Lisaks saab häid soovitusi Coolbeti panustamisrubriigis! Head kuulamist!
4/6/201846 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

123. osa: Andre Frolov: jalgpallis on eesti-vene segu suurepärane

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Paide Linnameeskonna poolkaitsja Andre Frolov, kes rääkis ajakirjanikele Siim Kerale ning Kaarel Tällile paljugi põnevat. Valus lahkuminek Floraga, kirgi küttev Eesti meistriliiga kalender, mehe suur ketsiarmastus, põgus koondisekarjäär, Magnus Pehrsson - teemadering oli lai! Muuhulgas saab teada, kes ütles Frolovile, et ta on igav mängija. Otseloomulikult ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik.
3/29/201856 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

122. osa: Mida kujutab endast suure jalgpalli romantiline väikevend?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Kaarel Tällil ja Mart Treialil külas Eesti saalijalgpallikoondise peatreener Dmitri Skiperski. Maailmas saavutab saalijalgpalli üha suuremat poplaarsust, kuid kuidas läheb Eestis? Miks leiab nii Eesti koondisest kui meistriliigast peamiselt vene nimedega mängijaid? Skiperski räägib saalijalgpalli ilust ja valust, nimetades seda suure jalgpalli romantiliseks väikevennaks. Coolbeti panustamisriigis uurime, kas eelseisvate suure jalgpalli koondisemängude eel tasub tõesti panustada Eesti vastu?
3/22/201858 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

121. osa: Dilemma: kas Klavan ja Liverpool said hea või hoopis väga halva loosi

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Kaarel Täll ja Henry Rull Meistrite liiga veerandfinaalide teemal. Kas Ragnar Klavanil ja Liverpoolil vedas, kui loosirattast tuli vastu Manchester City? Kas Madridi Reali ja Juventuse paaris on keegi üldse soosik? Kas Sevilla ja Roma võimalused võib tõesti juba täielikult maha kanda? Loomulikult ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik.
3/16/201838 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

120. osa: Ohverdatud lambad ja "lähme välismaale, mis selleks tegema peab?" ehk Rimo Hundi karjäär

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Nõmme Kalju ründeäss Rimo Hunt, kes rääkis saatejuhtidele Siim Kerale ning Karl Juhkamile kamaluga põnevaid jutte. Teemadeks tulid näiteks mehe pöörane teekond madalamatest liigadest Eesti koondisse, mida saatis pidev "lähme proovime" suhtumine ning elu Kasahstanis, kust ei puudunud lamba ohverdamine. Saate lõpetab otseloomulikult Coolbeti panustamisrubriik. Meeleolukat kuulamist!
3/9/201856 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

119. osa: Pelle Pohlak: lapsena üritasin kõigi isa põhimõtete vastu protesteerida

Nädalavahetusel algava jalgpallihooaja eel külastas Õhtulehe vutisaates "Kolmas poolaeg" ajakirjanikke Siim Kera ning Karl Juhkamit valitseva meistri FC Flora president Pelle Pohlak, kellega räägiti nii rohevalgete seisust, algavast hooajast kui ka lapsepõlvest. Mis on mehe esimesed vutimälestused? Mille eest on ta jalgpalliplatsidel küünarnukihoope saanud? Miks ei hakka ta Flora presidendina Kuressaare eest Premium liigas pallima? Otseloomulikult ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik.
3/1/201847 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

118. osa: Kas veebruaris ikka peab jalgpalli mängima? Kes tuleb Eesti meistriks?

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ käis külas ajakirjanikel Kaarel Tällil ja Karl Juhkamil külas jalgpallitreener Marko Pärnpuu. Juttu jätkus kauemaks ja ilmselt püstitas meie podcast ka omalaadse ajarekordi. Rääkisime veebruaris algavast hooajast ja otsisime vastust küsimusele: kas külm ilm tuli tõesti üllatusena? Põhiteemane võtsime ette kõik Eesti meistritiitlile mängivad kümme meeskonda ja püüdsime tiimid järjekorda panna. Loomulikult ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
2/22/20181 hour, 17 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

117. osa: Lemsalu meenutas tiimikaaslast: Klopp oli ka mängijana väga karismaatiline

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastajas Õhtulehe ajakirjanikku Siim Kera endine Eesti koondise tugitala Marek Lemsalu. Pikalt Norras mänginud mees jutustas taliolümpia taustal, kas fjordidemaal on tähtsam vutt või suusatamine? Samuti pajatas ta Liverpooli peatreenerist Jürgen Klopist, kellega Lemsalu omal ajal Saksamaa teise liiga klubis Mainz koos mängis. Jutuks tulid ka Lemsalu enda testimised Liverpooli juures 1990ndatel. Lisaks saab teada, kuidas toetab Marek oma superstaarist tütart Liisi! Otseloomulikut ei puudunud saatest Coolbeti panustamisrubriik.
2/14/201846 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

116. osa: Endine koondislane Martin Kaalma: väravavahid ei ole päris normaalsed inimesed

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" said kokku ajakirjanikud Siim Kera ja Kaarel Täll ning seitsmekordne Eesti meister Martin Kaalma. Jututeemasid jagus ning muuhulgas lahatakse väravavahi olemust, legendaarset Eesti-Hollandi 2:4 kohtumist ning seda, miks 35kordne internatsionaal kunagi välismaale ei jõudnud. Otseloomulikult ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik.
2/8/201850 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

115. osa: Kui keeruline on häid leegionäre Eestisse meelitada? Sergei Pareiko selgitab!

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas endine vutikoondislane ja praegune FCI Levadia spordidirektor Sergei Pareiko, kes vestles ajakirjanike Siim Kera ning Karl Juhkamiga erisugustel teemadel. Jutuks tuli tema praegune töö - kuidas käib mängijate valimine Eesti tippklubisse? Milliste raskustega tuleb ta vastamisi seista? Aga puudutamata ei jäänud tema karjäär, pikad (ja mõnikord ohtlikud) lennusõidud Venemaal, suvine MM ning Bitcoin! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
2/1/201851 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

114. osa: Pavel Marin: vanemad helistavad pärast halba mängu ja ütlevad, et ma ei oska jalgpalli

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Tallinna Levadia ning Eesti koondise 22aastane pallur Pavel Marin, kes jutustas ajakirjanikele Siim Kerale ja Henry Rullile avameelselt, kuidas ta vutimeheks kujunes. Terava ääreründajaga tuli juttu vanemate 100%-lisest toetusest poja karjäärile, lõpututest individuaaltrennidest, uue näoga FCI Levadiast ning peatreener Aleksandar Rogicist ja paljust muust. Meeleolukat kuulamist! Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
1/26/201853 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

113. osa: Alo Bärengrub: Tundmatud agendid tulevad ustest-akendest ja ütlevad, et mine Hiinasse

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas endine Eesti koondislane Alo Bärengrub, kes jutustas ajakirjaniku Siim Keraga maast ja ilmast. Jutuks tulid kahtlased agendid ning mehe testimised USAs, Inglismaal ja Islandil. Kuidas möödus tema karjäär polaarjoone taga asuvas Norra linnas Bodö? Miks fjordidemaa jalgpall eestlastele niivõrd hästi sobib? Mida ta arvab sellest, et Eesti vutiliiga algab tänavu juba 25. veebruaril? Otseloomulikult ei puudu saatest ka Coolbeti panustamisrubriik.
1/18/201846 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

112. osa: Kevin Rääbis rängast vigastusest: valuvaigisteid pidi alla kugistama, unest võis und näha

Õhtulehe jalgpallisaadet „Kolmas poolaeg” külastas Tartu Tammekas sirgunud mängumees Kevin Rääbis. Eesti oma Cristiano Ronaldoks tituleeritud pallur rääkis ajakirjanikele Siim Kerale ja Karl Juhkamile nooruspõlves tehtud valikutest ja välisklubide pakkumistest, millele omal ajal sai ära öeldud. Lisaks peatuti pikalt tema jalgpallurikarjääri seganud vigastustest, millest pikim hoidis meest platsi kõrval lausa aasta. Loomulikult tehakse juttu käekelladest, palluri näitlejaandest ja 630hobujõulisest kiisust ehk Bentley Continental GT Supersportsist. Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
1/12/201840 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

111. osa: Mida võiks kuldkalake vutiaastale tuua?

Aasta esimese "Kolmanda poolaja" saates vaatasid Õhtulehe ajakirjanikud Siim Kera, Kaarel Täll ja Mart Treial ette alanud vutiaastale ning esitasid igaüks kolm soovi, mida fiktiivne kuldkala võiks tänavu täita. Otseloomulikult ei puudunud saatest Coolbeti panustamisrubriik. Hüva kuulamist!
1/5/201853 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

110. osa: Kümme vutisündmust, mis 2017. aastal hinge pugesid

Detsembrikuu viimane "Kolmas poolaeg" vaatas 2017. aastale tagasi ja reastas kümme sündmust, mis mingil põhjusel Õhtulehe ajakirjanikele hinge pugesid. Stuudios arutlesid asja Siim Kera, Kaarel Täll ja Mart Treial. Otseloomulikult ei puudunud saatest Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
12/28/201754 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

109. osa: FC Flora poolkaitsja Markus Poom: ema ütles kohe, et ma väravasse ei roniks

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas FC Flora 18aastane poolkaitsja Markus Poom. Legendaarse väravavahi Mart Poomi poeg jutustas oma elust Inglismaal, esimestest vutimälestustest, isa karika lõhkumisest, perega Eestisse kolimisest ning paljust muustki. Muuhulgas saab teada, kes talle Londoni Arsenali treeningväljakul alati oma särgi kinkis. Otseloomulikult ei puudunud saatest Coolbeti panustamisrubriik.
12/19/201743 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

108. osa: Tarmo Neemelo: esimeste koondisemängude möödalöögid hakkasid ajudele

Õhtulehe jalgpallistuudiot "Kolmas poolaeg" külastas äsja Paide Linnameeskonna siirdunud legendaarne ründaja Tarmo "Karu" Neemelo. Ajakirjanikud Siim Kera ja Karl Juhkami võtsid luubi alla ta senise karjääri ning mõtisklesid tema varumeherolli, koondisemängude ja välisklubide üle, kuid juttu jätkus muudel teemadelgi - nimelt selgub, mis teemal kirjutab Neemelo magistritööd ning miks ta omal ajal võrkpalli asemel ikkagi jalgpalli valis. Saatest ei puudunud ka traditsiooniline Coolbeti panustamisrubriik. Head kuulamist!
12/15/201743 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

107. osa: Kes on 2017. aasta Eesti kümme paremat jalgpallurit?

Õhtulehe jalgpallitaskuhäälingu "Kolmas poolaeg" seekordses saates tutvustasid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ja Kaarel Täll oma nimekirja 2017. aasta kümnest Eesti paremast vutimehest. Tulisemad vaidlused puudutasid Ragnar Klavanit, Karol Metsa, Mattias Käiti ja Konstantin Vassiljevit. Hüva kuulamist!
12/7/201746 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

106. osa: Lugu sellest, kuidas võrumaalane koos hiidlasega Okeaaniat avastas

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ rääkisid koondise Okeaania turneel kaasas käinud ajakirjanikud Siim Kera (Õhtuleht) ja Kasper Elissaar (Soccernet.ee) oma reisikogemustest. Mida oli võrumaalasel ja hiidlasel kõige raskem taluda: kas 45 tundi kestnud lennureisi, troopilist niiskust, tohutut kuumust või hoopis internetipuudust? Milliseid emotsioone tekitas porilombimaitseline traditsiooniline piprajook kava? Kuidas maitses hiigelsuurest nahkhiirest ehk lendavast rebasest tehtud hautis? Loomulikult tuli juttu ka jalgpallist. Kes kerkis suurel ringreisil esile ja keda võiks tulevikus ka nn päris A-koondises näha? Kuhu võiks jalgpallikoondise maailmarännakud tulevikus viia?
11/30/201752 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

105.osa: Miks mängib Dortmundi Borussia kohutavat jalgpalli?

Õhtulehe jalgpallisaades "Kolmas poolaeg" lahkasid ajakirjanikud Henry Rull, Kaarel Täll ja Karl Juhkami Euroopa jalgpallis toimuvat. Põhjalikumalt võeti ette Dortmundi Borussia meeskonna käekäik, kelle viimane korralik tulemus pärineb septembri lõpust. Lisaks mahtusid jututeemade hulka Pariisi Saint-Germaini vägev ründemäng ning Barcelona, Madridi Reali ja Valencia käekäik. Lisaks tõdeti, et Itaalia jalgpalli keskmine tase võib olla tõusuteel.
11/23/20171 hour, 55 seconds
Episode Artwork

104. osa: Põhjapanev tõde: kes võidab jalgpalli MMi?

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ arutlesid ajakirjanikud Henry Rull, Karl Juhkami ja Kaarel Täll järgmisel suvel toimuva jalgpalli MMi teemadel. Kui suur löök on Itaalia eemalejäämine? Milline oleks kõige tugevam potentsiaalne alagrupp, milline kõige nõrgem? Kas Zlatan Ibrahimovic peaks vormi tõusmise korral Rootsi koondisesse kuuluma? Mida suudab võõrustajamaa Venemaa? Kas äsja Levadias mänginud Anton Mirantšuk sõidab MMile? Kas maailmameistriks võib tulla koondis, kes seda seni pole suutnud? Ja loomulikult kõige olulisem küsimus: kes tuleb maailmameistriks?
11/17/201749 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

103. osa: Kuno Tehva kinnitas, et järgmine aasta ei jää Nõmme Kalju viimaseks

Õhtulehe ajakirjanikud Mart Treial ja Kaarel Täll võõrustasid jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" Nõmme Kalju presidenti Kuno Tehvat, kes rääkis sellest, miks oli laual nende ühinemine FC Levadia ja FC Infonetiga. Niisamuti selgitas Tehva, miks kurikuulus KTM-reegel teda häirib. Kas Kalju jääks eurorahadeta ellu? Mis saaks klubist, kui president astuks kõrvale? Miks pole klubil endiselt oma treeningbaasi, millest on räägitud aastaid? Vastuse saavad need ja paljud muud põnevad küsimused. Hüva kuulamist!
11/10/20171 hour, 4 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

102. osa: Martin Miller ohverdas profikarjääri nimel oma ekstreemspordihuvi

Õhtulehe jalgpallisaate "Kolmas Poolaeg" seekordne külaline oli värske Eesti meister, FC Flora vasakäär Martin Miller (20), kes pajatas muuhulgas nii enda kui meeskonna edukast aastast, Tartust Tallinnasse kolimise raskustest ja asjadest, millest profijalgpallur peab loobuma. Muuhulgas selgub, kes on Flora parim FIFA mängija, miks on Miller suur rallisõber ning miks ta eelistas Florat Soome kõrgliigaklubile Tampere Ilves. Stuudios olid Siim Kera ja Mart Treial. Hüva kuulamist!
11/1/201747 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

101. osa: Kas Premium liiga hooaeg oli igav?

Kuivõrd täna hommikuks oli Eestimaa kattunud valge lumevaibaga, on paslik kodune jalgpallihooaeg tasapisi ära lõpetada. Meistrivõistluste lõpuni on küll veel kaks vooru, kuid Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" võttis Premium liiga hooaja kokku. Stuudios olid Mart Treial, Karl Juhkami ja Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar. Kas hooaeg oli igav? Mis seda aastat meenutama jäävad? Kes kerkisid esile? Vastuse saavad need ja muud kodused vutiteemad.
10/26/201749 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

100. osa: Reim võtab aasta kokku: kas Käidi usaldamine oli risk?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis Kaarel Tällil ja Ville Arikesel külas Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim. Veidi enam kui aasta eest rahvuskoondise etteotsa nimetatud mees vaatas tehtud tööle tagasi ja selgitas ka mängustiili muutuste sügavamaid tagamaid. Pikemalt lahatakse talendika Mattias Käidi olevikku ja tulevikku. Coolbeti panustamisrubriigis antakse väärtuslikku panustamisinfot nädala lõpus toimuvateks põnevusmatšideks.
10/19/201758 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

99. osa: MM-valiksarja kokkuvõte: Läbikukkumine, miinimumeesmärk täidetud või oivaline?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" mõtisklesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ning Kaarel Täll eile lõppenud MM-valiktsükli teemadel. Eesti jalgpallikoondise saldoks jäi kolm võitu, kaks viiki ning viis kaotust. Kas 11 punktiga võib rahule jääda? Kas siit saab paremaks minna? Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisrubriik, kus kiigatakse nädalavahetusel toimuvate Inglismaa kõrgliigamängude hingeellu. Mõnusat kuulamist!
10/11/201739 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

98. osa: Gibraltaril pallinud Alen Stepanjan: alguses tundus endale ka, et see on naljaliiga

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas laupäevase Gibraltar-Eesti MM-valikmängu eel mõni aasta tagasi eksootilises vutiriigis profileiba teeninud Alen Stepanjan. Suurbritannia meretaguse ala jalgpall võeti üksipulgi lahti. Lisaks rääkis endine noortekoondislane Aasia vutiturust, mida ta agendina vallutada üritab. Saates kuuleb ka üdini metsikust Kõrgõzstani seigast! Otseloomulikult ei puudunud Coolbeti panustamisrubriik. Meeleolukat nautimist!
10/5/201759 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

97. osa: Kas Meistrite liiga on poole igavam kui mullu?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" mõtisklesid ajakirjanikud Siim Kera, Karl Juhkami ning Dannar Leitmaa Meistrite liiga esimese kahe mänguvooru üle. Sukelduti ajalukku ning võrreldi alagrupis löödud väravate arvu varasemate aastatega. Kas tippsari on muutunud ühekülgsemaks? Luubi alla võeti Liverpooli murelik algus ning Saksamaa jalgpalli konarlik start. Lisaks klubijalgpalli lipusarjale heideti pilk peale Eesti koondisele ning kohalikku vutitaevast vapustanud teemadele. Saatest ei puudunud ka Coolbeti panustamisrubriik.
9/28/201739 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

96. osa: Joel Lindpere hävitavatest orkaanidest, beebidest ja Mehhiko kuningast

Saate kirjeldus: Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" oli täna ajakirjanikel Siim Keral ja Henry Rullil külas kunagine vutiäss Joel Lindpere, kes töötab praegu Tallinna Kalevi spordidirektorina. Ehkki mõistagi tuli juttu ka jalgpallist ning Kalevist, rääkis Lindpere muuhulgas, kui raske on hakkama saada kaksikutest pisipoegadega, kuidas ta USAs autoga orkaani hävitava jõu eest on põigelnud ning avaldab, kes on Mehhiko kuningas. Head kuulamist!
9/21/201743 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

95. osa: Rannajalgpallikoondislasest Ragnar Rumpist huvitus suvel Barcelona!

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Eesti rannavutikoondise täht Ragnar Rump ehk Raku, kes jutustas ajakirjanikele Siim Kerale ja Mart Treialile plaaživuti iseärasustest. Kas on midagi, mis teda spordiala juures häirib? Kas vastab tõele, et tal oli suvel võimalus liikuda Barcelona rannajalgpalliklubisse? Pikemalt võetakse ette 14. septembril Itaalias algav Euroliiga B-divisjon, kus pääsu kõrgemasse seltskonda püüab ka Eesti koondis. Saatest ei puudu ka Coolbeti panustamisnurk. Mõnusat kuulamist!
9/13/201749 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

94. osa: Kas Eesti jalgpallikoondis on leidnud ideaalse taktika?

Õhtulehe vutisaates "Kolmas poolaeg" keskustlesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ning Kaarel Täll Eesti koondise kahe viimase MM-valikmängu üle. Võõrsilt väärt punkt Kreekalt, kodus magus viimase hetke võit Küprose üle - pole paha! Muideks saab teada, millal viimati meie esindus MM-valikmängus kaks kohtumist järjest oma värava puutumatuna hoidis. Võtame ette meie koondise taktika tahud ning arutleme, kas ja kuidas oleks võimalik veel vunki lisada. Otseloomulikult ei puudu Coolbeti panustamisnurk. Meeleolukat kuulamist!
9/4/201747 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

93. osa: Argo Arbeiter: Ma tahtsin Floras jätkata, lahkumine oli valus

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas jalgpallitreener Argo Arbeiter. Ajakirjanikud Henry Rull ja Siim Kera pärisid 1996. aastal Andorra vastu neli väravat löönud endiselt koondislaselt nii tema mängija- kui ka treenerikarjääri kohta. Tallinna Kalevis töötava mehega jagus jututeemasid igale maitsele: tema lühikeseks jäänud aeg FC Flora eesotsas ja lepingupakkumised välismaalt ning Infonetist. Oma jalgpallurioskused võttis ta kokku lihtsalt ja loogiliselt: tema tasemel mängijaid on maailmas sama palju kui kirjusid koeri! Otseloomulikult ei puudunud saatest ka Coolbeti panustamisrubriik. Mõnusat kuulamist!
8/31/201734 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

92. osa: Ammendav analüüs - kes kõrbeb Meistrite liigas, kes särab?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Mart Treial ning Dannar Leitmaa Meistrite liiga uue hooaja alagruppide üle. Kõik nelikud võeti üksipulgi ette ning jututeemad keerlesid Mägi-Karabahhist Igor Mangi koerani välja. Kes on iga kvarteti suurimad soosikud? Kuidas läheb Inglismaa meeskondadel? Millega saab hakkama Liverpool? Kes jõuavad tuleva aasta mais Kiievisse peetavasse finaali? Küsimusi on. Vastuseid ka. Meeleolukat kuulamist!
8/25/201745 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

91. osa: Suur ülevaade - kes tulevad Euroopa tippliigade meistriteks

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas Õhtulehe žurnaliste Siim Kera ning Dannar Leitmaad vutiajakirjanik Andres Must. Koos heideti pilk algavatesse ja juba stardipaugu saanud Euroopa tippliigadesse. Kes on favoriit Inglismaal? Aga Hispaanias või Saksamaal? Kes tõstab hooaja lõpus karika pea kohale Prantsusmaal või Itaalias? Otseloomulikult ei jäänud puudutamata superstaari Neymari megatehing. Kas oled ajakirjanike ennustustega nõus? Head kuulamist!
8/16/201744 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

90. osa: Kas perega UEFA superkarikamängule minek rebib rahakotti augu?

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas Eesti jalgpalliliidu koostöösuhete spetsialist Siim Juks, kes jutustas ajakirjanikele Henry Rullile ning Siim Kerale, mida oodata tuleval aastal Tallinnas toimuvast UEFA superkarika mängust. Kuidas muutub Meistrite liiga ja Euroopa liiga võitjate vastasseisust linnapilt? Palju eestlasi staadionile mahub? Kui palju krõbisevat tuleb pileti eest välja käia? Äsja Makedoonias toimunud Manchester United - Madridi Reali matši köögipoolega tutvumas käinud Juks valgustas! Meeleolukat kuulamist!
8/10/201729 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

89. osa: ERR 1 - Eesti Meedia 0

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Henry Rull ning Martin Šmutov möödunud nädalal vallandunud jalgpalli ülekandeõiguste skandaali üle. Kas EJL oleks ERRile makstavat kuni 950 000 eurot võinud vuti hüvanguks kuidagi paremini rakendada? Kas tehing on eetiliselt kahtlane? Haiseb see sisuturunduse järgi? Kuula ja mõtle kaasa!
8/2/201744 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

88. osa: Zelinski tõusis Aalborgis pilvedesse: poole aastaga tekkis rahulolu, et kõik on saavutatud

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas ajakirjanikke Siim Kera ning Karl Juhkamit Eesti naiste jalgpallikoondise peatreener Indrek Zelinski. Endine ründetuus pajatas pikalt ja põhjalikult oma mitmekesisest vutikarjäärist. Muuhulgas saab teada, kui palju krõbisevat oleks ta 1999. aastal Inglismaa tugevuselt kolmanda liiga klubis Blackpoolis teenima hakanud(22.15), kuidas ta Taanist ostetud videomakk siiani töökorras on (27.28) ning miks säravalt alanud Aalborgi karjäär allamäge veeres.(36.55) Mõnusat kuulamist!
7/27/201754 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

87. osa: Eesti jalgpallurid pagevad Soome, kas seal ikka on parem?

Praeguse seisuga mängib Soome kõrgliigas juba üheksa Eesti jalgpallurit. Tõeline invasioon! Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" arutlesid ajakirjanikud Siim Kera, Henry Rull ja Karl Juhkami selle üle, miks meie vutimehed põhjanaabrite vutisarja valivad ning kas Soome liiga ikkagi on meie omast etem? (1.00) Lisaks võeti pikemalt ette suvine üleminekutrall - kas Mbappe ja Neymar vahetavad leivaisasid? (30.18) Keda lõputus kuulujuttude virvarris uskuda ja keda mitte? (14.34) Mõnusat kuulamist!
7/20/201737 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

86. osa: Voskoboinikov tunneb süüd: Kui Puštov ametist lahkus, olin kolm ööd magamata

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas täna Infoneti ründemängija Vladimir Voskoboinikov. Ajakirjanikud Siim Kera ning Kaarel Täll uurisid endiselt Eesti koondislaselt, miks mulluse meistri tänavune hooaeg niivõrd rappa on läinud. (0.25) Samuti tuli jutuks mehe pikk karjäär, mis on ta viinud leiba teenima muuhulgas nii Belgiasse(22.21), Venemaale (25.53) kui ka Hiinasse (37.54). Meeleolukat kuulamist!
7/13/201749 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

85. osa: Eesti klubide euromängud kiskusid taas rappa: kaua me vabandusi otsime?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" vaagisid Eesti klubide euromängude tulemusi ajakirjanikud Siim Kera, Henry Rull ning Dannar Leitmaa. Neljast võistlustulle karanud klubist on esimese vastase järel konkurentsis vaid üks - Nõmme Kalju. Miks Infonet Malta meistri vastu nii mannetu oli? (4.34) Mida arvata nende poolt Soccernet.ee portaalile antud staadionikeelust? (20.40) Kuidas Nõmme Kalju ikka ja jälle eurokastanid välja toob? (15.22) Jututeemasid ning nalja jätkus. Head kuulamist!
7/7/201734 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

84. osa: Tarmo Rüütli: treener ei pea kõike teadma, tunnetuslik pool on mõnikord tähtsam

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" külastas ajakirjanikke Siim Kera ning Henry Rulli endine Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli. Legendaarse juhendajaga tulid jutuks edukad koondiseaastad (6.27), tema tunnetuslik treenerifilosoofia, Tallinna Levadia legendaarsed euromängud Twente ja Newcastle'ga (17.25) ning mehe ütlemata lühikeseks jäänud poliitikukarjäär. (39.29)
6/29/201742 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

83. osa: Miks on Rauno Sappinen Eesti liiga kõige väärtuslikum mängija?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" olid stuudios ajakirjanikud Henry Rull, Karl Juhkami ja Siim Kera. Kas FC Flora Rauno Sappinen on tõepoolest Eesti meistriliiga kõige väärtuslikum mängija? (34.33) Kas videokohtunikud on õnn või õnnetus? (0.46) Vastused neile ja teistelegi põnevatele küsimustele leiad juba saatest. Head kuulamist!
6/22/201739 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

82. osa: Tarmo Kink: Magnus Pehrsson oli marionettnukk, seda teavad kõik

Õhtulehe jalgpallisaadet „Kolmas poolaeg“ väisas mai lõpus Ungaris järjekordse klubihooaja lõpetanud Tarmo Kink (31). Ajakirjanikele Siim Kerale ning Kaarel Tällile jutustas emotsioonidest pungil ääreründaja oma senisest karjäärist ja sellest, kuidas ta omasõnutsi teenimatult on koondise ringist välja kukkunud. (13.29) Kui tavaliselt tulistab Kink vasakuga nurka, siis seekord ei hoidnud mees vaka all oma keelt. Niivõrd metsikut saadet pole "Kolmanda poolaja" ajaloos veel olnud!
6/15/201743 minutes, 1 second
Episode Artwork

81. osa: Frank Liivak: jäin liiga kauaks Hispaaniasse toppama

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" oli ajakirjanikel Henry Rullil ja Mart Treialil külas Bosnia ja Hertsegoviina tippklubis FK Sarajevos leiba teeniv Frank Liivak. Tartust pärit 20aastane ründava suunitlusega mängumees räägib elust (3.32) ja kirglikest fännidest Bosnias (7.49) ning meenutab ka aega Hispaania tugevuselt neljandas liiga mängivas satsis Alcobendas Sport. (28.34) Head kuulamist!
6/5/201738 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

80. osa: Zahovaiko igaüht tiimi ei võta: vaja on nahaalsust, eneseuhkust ja auahnust!

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Siim Keral ja Mart Treialil külas Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko, kel käimas esimene hooaeg Premium liiga klubi juhendajana. Pajatatud jutud olid suuremas osas Kesk-Eesti kesksed, Paide vutiteemad kammiti otsast otsani läbi. Räägitud sai treeneriameti igapäevatööst (2.13), klubi suurtest plaanidest(18.45), temperamendist(20.47), nahaalsusest ning Eestis valitsevast ründajatepõuast (31.38). Meeleolukat kuulamist!
6/1/201738 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

79. osa: Mattias Käit spetsialiseerub keskpoolkaitsjaks: isa küll loodab, et lähen tipuründesse

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" käis ajakirjanikel Mart Treialil ja Siim Keral külas rahvuskoondise 18aastane poolkaitsja Mattias Käit, kel lõppes nädala eest kolmas hooaeg Inglismaa esiliigaklubi Fulhami noortemeeskonnas. Juttu tuli nii lõppenud hooajast (1.52), Käidi pendeldamisest erinevate positsioonide vahel (23.05), elust kasuperes (15.44), terrorismiohust (12.07), rahvuskoondisest (29.17), meediakoolist (34.24) kui ka muust. Näiteks saab saates teada, miks ja kuidas tahab Käit vasakpoolse rooliga Žiguli Londonisse viia (21.04). Hüva kuulamist!
5/25/201739 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

78. osa: Karl Mööl: Eestis on lihtne olla hea mängija, see pole mingi näitaja

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" on ajakirjanikel Henry Rullil ja Kaarel Tällil külas Nõmme Kalju paremkaitsja Karl Mööl, kes alustas karjääri küll ründava poolkaitsjana. Milles väljendub Kalju peatreener Sergei Frantsevi karmus? (18:11) Kui lähedal on Mööl olnud välismaale minekule?(26.39) Kuula põnevat vutisaadet ning saa teada!
5/18/201742 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

77. osa: Mait Toom: märtsis ja aprillis on väljakul nii külm, et väga raske on olla

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg" oli ajakirjanikel Henry Rullil ja Mart Treialil külas FC Flora esiväravavaht Mait Toom. 27aastane puurilukk rääkis ausalt ja avameelselt, et on end karjääri jooksul mugavustsoonis tundnud. Lisaks tuleb muuhulgas juttu käsipallikantsist Põlvast pärit Toomi üürikesest käsipalli"karjäärist" ning sellest, miks on Eestis palju tasemel väravavahte.
5/11/201733 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

76. osa: Kas Juventuse kaitseliini on üldse võimalik murda?

Jalgpalli Meistrite liiga finalistid on juba poolfinaalide avamängude järel sisuliselt selged: Madridi Real võitis Atleticot 3:0, Juventus Monacot 2:0. Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas Poolaeg“ võtavad selle nädala mängud kokku ajakirjanikud Henry Rull, Kaarel Täll ja Mart Treial. Pikemalt lahatakse Juventuse kaitseliini, kelle selja taha pole ühtegi väravat löödud kuues järjestikuses Meistrite liiga matšis. Kas ja kuidas üldse on võimalik Monacol või potentsiaalsel finaalivastasel Realil murda ülikogenud ja taktikaliselt tark Itaalia meeskond?
5/4/201734 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

76. osa: Teever karjääri lõpetamisest, mitmekülgsest vaheaastast ja ootamatust tagasitulekust

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas Poolaeg“ oli sel korral külas Levadia jalgpalliklubi 34 aastane ründaja Ingemar Teever. Õhtulehe ajakirjanikud Kaarel Täll ja Henry Rull uurisid endiselt Eesti koondislaselt, miks ta ikkagi 2015. aastal karjääri lõpetamisest teatas – valiti Teever ju toona Eesti meistriliiga parimaks mängijaks ja kuulus ka koondisesse. (1.08) Lisaks räägib ründaja, millega ta vaheaastal tegeles (5.25) ja kuidas juhuslikku laadi kohtumine Viktor Levadaga temast veebruaris taas profisportlase tegi. (10.10) Juttu tuleb ka Eesti jalgpalli järelkasvust (19.53) ja sellest, kuidas Torino Juventus Meistrite liiga võidab. (25.13)
4/27/201727 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

75. osa: Real, Atletico, Monaco või Juventus - kelle võit Meistrite liigas rõõmustaks enim?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" räägivad ajakirjanikud Viljar Voog, Henry Rull ja Ott Järvela Meistrite liiga veerandfinaalide kordusmängudest, mille tulemusel jõudsid poolfinaalidesse Madridi Real, Madridi Atletico, AS Monaco ja Torino Juventus. Miks peab FC Barcelona end uuesti leiutama ja miks nad seda ei tee? (1.09) Kui muljetavaldav Juventuse kaitsetöö ikkagi oli? (10.12) Mis mõttes polnud Monaco võit Dortmundi Borussia üle üllatus? (13.14) Kas Atletico sattus Leicesteri vastu pabinasse (22.40) ning miks oli Reali võit Müncheni Bayerni üle õiglane? (25.58) Kõik need, aga mitmed muud küsimused samuti, saavad "Kolmandas Poolajas" vastatud.
4/20/201737 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

74. osa: Kas Meistrite liiga veerandfinaalides sai avamängudega kõik selgeks?

Õhtulehe jalgpallisaate "Kolmas Poolaeg" paneelis arutavad ajakirjanikud Henry Rull, Kaarel Täll ja Ott Järvela Meistrite liiga veerandfinaalide avamängude üle. Millises paaris võib kõige tõenäolisemalt lahti rulluda stsenaarium, et avamängu võitnud meeskond ikkagi edasi ei pääse? (1.16) Mis on peamised Leicesteri ime jätkumise vastu kõnelevad faktid? (15.45) Miks pole võimalik, et FC Barcelona kordab veerandfinaalis eelmises ringis nähtud pulli? (31.48) Kõik need ja mõned teisedki küsimused. Aga ka ettevaade nädalavahetuse põnevamatele jalgpallimatšidele läbi Coolbeti koefitsientide värskes Kolmandas Poolajas. (37.15)
4/13/201744 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

73. osa: Mis on Argentiina hädade põhjus ja kuidas hinnata Eesti koondise märtsikuud?

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas Poolaeg" keskendub sel korral rahvuskoondiste tegemistele. Mart Treial ja Kaarel Täll kutsusid endale külla Argentiina fännist vutiajakirjaniku Oliver Lombi, kellega koos lahatakse Lionel Messi kodumaa vaevalist minekut MM-valiksarjas. Miks Argentiina maailmakuulus ründeosakond koondisesärgis ei sahista? Kas Messi mängukeeld saab nende MM-püüdlustele saatuslikuks? (22.28) Kui palju mõjutab sealset jalgpallielu korruptsioon? (44.53) Kui tuua näiteid arutluse all olevatest teemadest. Loomulikult ei saa tänases saates üle ega ümber Eesti jalgpallikoondise teisipäevast vägiteost ehk 3:0 võidust Horvaatia üle ja märtsikuust tervikuna. (0.37) Lisaks vaatame hea sponsori Coolbeti koefitsientide abil ette koduse meistriliiga neljandale voorule. (33.27)
3/30/201754 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

72. osa: Kas viik Küprosel oleks Eesti koondise jaoks õnnestumine?

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas Poolaeg" lülitub koondiselainele, sest juba laupäeval ootab Eesti rahvusmeeskonda 2017. aasta esimene kohtumine, kui MM-valiksarjas ollakse Nicosias vastamisi Küprosega, kel sarnaselt Eestile tabelis kaotused Bosnia ja Hertsegoviina, Kreeka ja Belgia käest ning võit Gibraltari üle. Õhtulehe ajakirjanikud Mart Treial ja Ott Järvela ning Kiviõli kooliõpetaja Joosep Susi arutavad saates, kas viik oleks Eesti jaoks õnnestumine? (36.32) Samuti teemal, millist Eesti koondist laupäeval platsil näha soovitakse ja kes peaksid-võiksid kuuluda Sinisärkide algkoosseisu? (23.44)
3/23/201741 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

71. osa: FC Levadia väravakütt Mark Oliver Roosnupp: värava löömise tunne tekitab sõltuvust!

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas Poolaeg" kutsus endale külla FC Levadia jalgpalluri, eelmisel laupäeval Sillamäe Kalevit kahe väravaga kostitanud Mark Oliver Roosnupu. Väravatelöömisega juba varasest noorusest peale sina peal olev 19aastane Roosnupp vestleb Õhtulehe ajakirjanike Kaarel Tälli ja Ott Järvelaga karjääri võtmemomentidest ja elust FC Levadia põnevas esindusmeeskonnas. "Värava löömise järel läheb pea korraks täiesti klaariks – tehtud töö on end ära tasunud. See ongi tunne, mille pärast jalgpalli mängitakse. Ja see tekitab sõltuvust," räägib Roosnupp. Muuhulgas nimetab Levadia edurivimees ära ka meeskonna, keda peab tänavu Levadia suurimaks rivaaliks. (36.14) Kihlveorubriigis vaadatakse saate sponsori Coolbeti koefitsientide abil otsa nädalavahetuse kohtumistele Premium liigas. Kes neljast suurest – Infonet, Nõmme Kalju, Flora või Levadia – kõige tõenäolisemalt komistab? Ja kes on soosik duellis Tartu Tammeka – Narva Trans? Lisaks annab Järvela kindla soovituse pühapäevase Manchester City – Liverpool mängu kohta. (17.21)
3/16/201751 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

70. osa: Barcelona võitis ratsionaalse sohiga ja Wenger peab lahkuma

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas Poolaeg" vaatab tagasi pöörasele Meisitrite liiga nädalale. Ajakirjanikud Henry Rull ja Kaarel Täll räägivad lahti kolmapäeva õhtupooliku Barcelonas. (0.27)Võimalik, et 6:1 võit tõstis heitliku hooaja teinud Barcelona suurimaks tiitlifavoriidiks. Samal ajal liigub ülivõimas Müncheni Bayern võidult võidule ja ühtegi probleemi neil pika hooaja jooksul tekkinud pole. (21.58) Loomulikult ei saa üle ega ümber ka Arsene Wengeri personaalküsimusest. (24.07)Kui Arsenal peaks otsustama prantslasest peatreeneri jätkamisega ka järgmisel hooajal, siis riskitakse võimelike fännide rahutustega. Publik maksab suurt raha, aga jalgpallurid ei suuda isegi Meistrite liiga veerandfinaalis oma fännide ees lõpuni pingutada. Lisaks jagame hea sponsori Coolbeti panustamissoovitusi: kas Chelsea või Manchester United, Palermo või Roma, Berliini Hertha või Dortmundi Borussia? (37.41)
3/9/201745 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

69. osa: Eesti meistriliiga eelvaates piilutakse iga kivi alla, tiitli selgitab Tallinna kvartett

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas Poolaeg" vaatab täna ette reedel algavale jalgpalli Eesti meistriliigale. Et Õhtulehe ajakirjanikud Ott Järvela ja Viljar Voog rändavad seitsme maa ja mere taga, on Henry Rull ja Mart Treial endale külla kutsunud vutiportaal Soccerneti peatoimetaja Kasper Elissaare. Trio arutleb iga meeskonna võimaluste üle (0.44) ning ennustab nii medalikolmikut (56.20), parimat väravakütti (50.55) kui ka liiga parimat mängijat. (53.30)
3/2/201758 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

68. osa: Väravaralli Meistrite liigas, kunstnik Torres ja üdini mitteahvatlev FC Barcelona

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" vahetavad ajakirjanikud Henry Rull, Kaarel Täll ja Ott Järvela mõtteid selle nädala Meistrite liiga mängude teemal. Miks peab Leicester City 1:2 kaotusega röögatult rahul olema?(17.37) Miks on just Fernando Torrese väravad eriti sulnid?(10.48) Milliseid huvitavaid detaile tasub välja tuua jabura Man City - Monaco mängu kohta? (4.44) Saate toetaja Coolbeti koefitsientide abil vaadatakse otsa eeloleva nädalavahetuse põnevamatele matšidele - Eesti superkarikafinaal Infonet - Flora, Inglismaa liigakarikasarjafinaal Manchester United - Southampton, Hispaania tipplahing Madridi Atletico - FC Barcelona ja Inglismaa kõrgliigamatš Leicester City - Liverpool, kus loodetavasti näeb platsil ka Ragnar Klavanit. (24.59)
2/23/201740 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

67. osa: Kahurimeestel jäi püssirohuanum Londonisse, "Katari derbis" löödi Barcelona nokauti!

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" võtsid ajakirjanikud Henry Rull ja Kaarel Täll luubi alla Meistrite liiga. (0.16) Seda igati põhjendatult, sest teisipäeval ja kolmapäeval mängitud play-off kohtumised pakkusid nii šokk-kollapsi kui tõdemust: Arsene Wenger ja Kahurimehed - nii Londoni Arsenali kutsutakse - astuvad aastast-aastasse samasse auku. (15.17) Head kuulamist!
2/16/201737 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

66. osa: FC Barcelona vs Madridi Real – vägeva duelli omapärad, tulipunktid ja hetkeseis

Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas Poolaeg“ räägivad saatejuht Ott Järvela ning külalised Kasper Elissaar (portaali soccernet.ee peatoimetaja) ja Oliver Lomp (jalgpalliajakirjanik) Madridi Reali ja FC Barcelona vastasseisust. Mis ajendil inimesed emba-kumba toetama hakkavad? (3.30) Kuivõrd väga klapivad klubide mittejalgpallilised väärtused toetajate maailmapildiga?(7.00) Mida peab silmas pidama Reali kodumänge külastades?(24.13) Mida arvata Euroopa superliiga plaanist? (38.33)Kes kahest kangest pigem Hispaania meistriks tuleb? Aga kelle šansid on paremad Meistrite liigas? (43.30) Need ja mitmed teised küsimused saavad tänases „Kolmandas Poolajas“ vastused. Lisaks räägitakse eeloleva nädalavahetuse tähtsamatest jalgpallimatšidest – Ragnar Klavanil on päris hea võimalus platsile pääseda – läbi saate toetaja Coolbeti koefitsientide.
2/9/201756 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

65. osa: Ost, müük, vahetus! Eesti jalgpallurite klubivahetuste välimääraja

Jaanuar on jalgpallis usin klubivahetuskuu ning erandiks pole ka Eesti vutimehed, kellest kümmekond on talvel juba töökohta vahetanud ning vähemalt teist samapalju plaanivad seda teha. Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkavad ajakirjanikud Mart Treial, Viljar Voog ja Ott Järvela Eesti jalgpallurite selle talve samme - mis tekitab elevust, mis eriti mitte? Saate toetaja Coolbeti koefitisentide abil vaadatakse otsa nädalavahetuse põnevamatele jalgpallilahingutele Euroopa tippliigades, teiste seas ka matšile Chelsea - Arsenal. (27.25)
2/2/201753 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

64. osa: Mis on lahti Liverpooliga ja miks on paljudel jalgpallist kopp ees?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkasid ajakirjanikud Viljar Voog, Mart Treial ja Ott Järvela põletavamaid jalgpalliteemasid. Esimesena võeti muidugi ette Liverpooli eilne kaotus Southamptonile. Mis on Liverpooli hädade põhjus? (0.26)Kes panelistidest ennustab, et Manchester United saab tänavu Premier League'is parema koha kui Liverpool?(7.40) Mis võib olla põhjused Ragnar Klavanit jaanuaris tabanud kerge vormilanguse peamine põhjus? (11.19) Lisaks tutvustati põhjust, miks Eesti spordiajakirjandus saab pahandada, kui kohtleb Klavanit samadel alustel ülejäänud välismaal mängivate Eesti jalgpalluritega?(15.39) Samuti tõdeti üheskoos, et detsembri lõpu ja jaanuari alguse virr-varr tekitas korraliku jalgpallipohmelli, mille üheks kannatajaks on Aafrika meistrivõistlused. (24.42) Saate toetaja Coolbeti koefitsientide abil lahatakse mõnda põnevat eeloleva nädalavahetuse jalgpallikohtumist (33.58) ja juttu tuleb ka Hull City jalgpallurit Ryan Masonit tabanud õudsest vigastusest ja sellest, miks Inglismaa spordiajakirjandus reageeris sellele nii nagu ta reageeris. (39.46)
1/26/201749 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

63. osa: Kas MMi laiendamine on hea mõte? Aga suluseisu ja penaltiseeria kaotamine?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Henry Rull, Kaarel Täll ja Ott Järvela maailma jalgpalli revolutsiooniliste (võimalike) arengute üle. Mida arvata MM-finaalturniiri laiendamisest?(2:16) Järvela väidab, et Euroopal pole moraalset õigust seda sammu blokkida. Lisaks võetakse ette kõik FIFA tehnilise direktori Marco van Basteni ideed, mis puudutavad jalgpallireeglite võimalikke muudatusi. (14.38)Kas suluseis tuleks kaotada? (33.10) Aga penaltiseeria? (26.07) Kas oranž kaart on hea mõte?(47.11) Aga neli veerandaega? (37.59) Stuudios aitas lindistust läbi viia kolme-aastane Austraalia terjer Sven.
1/19/201758 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

62. osa: Klavanit ja Liverpooli ootab lahing võimsa Man Unitediga, saates erikülaline!

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" räägivad ajakirjanikud Kaarel Täll ja Ott Järvela ning Eesti koondislane Markus Jürgenson hetke põnevamatel jalgpalliteemadel. Muidugi on jutuks Ragnar Klavani koduklubi Liverpooli olukord – kolm mängu võiduta püsinud meeskonda ootab pühapäeval matš üheksamängulist võiduseeriat eviva Manchester Unitediga. (3.19) Kuidas on Jose Mourinho saanud Punased Kuradid toimima (14.52) ja milles peitub Liverpooli võimalus? (9.34) Peatutakse põgusalt ka FIFA aasta auhindade teemal ning Jürgensoni sunnitakse õigeks kuulutama kas Klavani või koondise peatreeneri Martin Reimi valik. (21.18) Saate teises pooles vesteldakse novembri lõpus FC Florast lahkunud Jürgensoniga argisematel teemadel – milline näeb välja elu jalgpalluril, kellel parajasti koduklubi ei ole?(30.11) Kuidas on lood tervisekindlustusega?(30.59) Kas töötukassas on end arvele võetud? (31.12) Kuidas käib enese vormis hoidmine? (33.38)
1/12/201745 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

61. osa: Klavan särab, kohtunikud mitte. Kes on vägevam – Chelsea või Madridi Real?

Õhtulehe jalgpallisaate „Kolmas Poolaeg“ 2017. aasta esimeses eetris lahkavad ajakirjanikud Viljar Voog, Henry Rull ja Ott Järvela hetke kõige kuumemaid vutiteemasid. Esmalt võetakse ette kolmapäeval Tottenham Hotspurilt saadud 0:2 kaotusega lõppenud Londoni Chelsea 13mängulise võiduseeria, mida hiljem ka endiselt jätkuva Madridi Reali 38mängulise kaotuseta seeriaga võrreldakse. Paneelis ilmnevad lahkarvamused küsimuses, kumma klubi saavutus on vägevam. Järvela jääb opositsiooni. Ning kuna Eestis on hetkel opositsiooni ülesanne sotsiaaldemokraate tümitada, siis seda Järvela ka teeb, kui protesteerib häälekalt ja jõuliselt Inglismaa kohtunike poolt viljeldava paanilise ettevaatlikusse vastu, mille tõttu on jagatud täiesti põhjendamatuid punaseid kaarte ja tühistatud hiilgav värav. Lapsehoidjalik hoiak – tuleb teha kõik, et midagi halba ei juhtuks – jalgpalliplatsile ei kõlba. Samuti räägitakse Ragnar Klavani partiidest, hinnatakse Liverpooli perspektiive, tutvustatakse hooaja 2017-18 hullumeelset mängugraafikut ja lahatakse põhjuseid, miks nimetas FC Flora peatreeneriks Arno Pijpersi.
1/5/201742 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

60. osa: Aastalõpu eri! Leicester, Real, Messi, Ronaldo, Klavan, Pehrsson, Infonet ja Islandi Huh!

Õhtulehe jalgpallisaate "Kolmas Poolaeg" 2016. aasta viimases väljalaskes vaatavad ajakirjanikud Mart Treial, Henry Rull ja Ott Järvela tagasi lõppevale jalgpalliaastale ning lahkavad ja meenutavad selle tippsündmusi. Esmalt võetakse jutuks Leicester City Inglismaa meistritiitel, mis päädis Andrea Bocelli esinemisega nende kodustaadionil. (2.05) Madridi Reali 11. Euroopa meistritiitel ja Madridi Atletico teine finaalikaotus kolme aasta jooksul. (10.20) Lionel Messi kaotas Argentiina koondisega kolmandat aastat järjest suurturniiri finaalmatši(16.19), aga Cristiano Ronaldo aitas Portugalil vastu ootusi Euroopa meistriks tõusta. (33.56) Suve küttis kuumaks Ragnar Klavani siirdumine Liverpooli (39.44)ning septembris öeldi pärast Bosnia ja Hertsegoviinalt saadud 0:5 kolakat "Adjö för alltid" Magnus Pehrssonile. (53.00) Eesti jalgpallisügis päädis pööraselt põneva lõpusirgega kodustel meistrivõistlustel(1.04.53), aga jalgpalliaasta vägevaim asi oli kõigest eelnenust hoolimata ikkagi Islandi "Huh!". (27.26)
12/29/20161 hour, 11 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

59. osa: Kas Klavan ongi nüüd Liverpooli põhimees ja kuidas anda klubide MMile mõte?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Mart Treial, Henry Rull ja Ott Järvela ainumõeldaval teemal - Ragnar Klavani hiilgav partii Evertoni vastu. Millised on Klavani šansid põhikoosseisus kanda kinnitada(1.32) ja kui sageli tasub teda platsile oodata vahemikus 27. detsember - 2. jaanuar, kui Liverpool peab seitsme päeva jooksul kolm mängu?(14.37) Lisaks räägitakse saates uue nädala alguses mängitavate Inglismaa Premier League'i 18. vooru mängudest (24.20) ning klubide MMist. Kas praegu vutisõpru külmaks muutuva turniiri jõuline reform, mida FIFA president Gianni Infantino novembris tingivas kõneviisis tutvustas, suudaks olukorda muuta?(36.56) Paneel jääb kardinaalselt lähenevatele arvamustele.
12/21/201648 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

58.osa: Kas Klavan mängis end põhikoosseisu?Saadame Eesti mehed välismaale, tervitame Arsenali fänne

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Henry Rull, Mart Treial ja Viljar Voog hetke kuumimaid jalgpalliteemasid. Kas Ragnar Klavan peaks jätkama Liverpooli põhikoosseisus ka Joel Matipi tervenemise järel? (0.30)Millised Eesti jalgpallurid võiksid talvel kodumaa tolmu jalge alt pühkida (23.54) ning kes võiks Maarjamaale naasta? (35.14) Saate lõpus tervitame kõiki Londoni Arsenali pöidlahoidjaid ehk et käime üle Meistrite liiga kaheksandikfinaalid ja esitame oma nägemuse edasipääsejatest. (42.06)
12/15/201655 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

57. osa: Meistrite liiga põrujad ja üllatajad, Järvela geniaalne reform ning muudatused Eestis

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Henry Rull, Mart Treial ja Ott Järvela hetke kuumimaid jalgpalliteemasid. Erilise luubi all on mõistagi eile lõppenud Meistrite liiga alagrupiturniir, mille baasil jagame üllataja (1.28) ja põruja (6.20) tiitleid ning esitame oma märksõna, mis tänavust grupifaasi kõige paremini iseloomustas. (15.29) Käimasoleva saalihoki MMi valguses esitab Järvela oma nägemuse, kuidas võiks Meistrite liiga alagrupiturniiri reformida, et sellesse põnevust juurde süstida. (20.28) Saate teises pooles tuleb juttu FC Flora olukorrast (36.18) ning muudatustest Eesti meistrivõistluste tuleva aasta juhendist. (42.41) Arutelu päädib Järvela ja Treiali vaidlusega, kas parem oleks mängida kuus kuud supermurul või üheksa kuud jäisel kunstmurul. (43.23)
12/8/201652 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

56. osa: Lummav El Clasico, vaidlus parima jalgpalluri valimise üle ja Guardiola vs Conte

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" räägivad ajakirjanikud Henry Rull, Mart Treial ja Ott Järvela hetke kuumimatest vutiteemadest. Kõige enam põletab laupäeval mängitav El Clasico, mille koefitsientidega on kihlveokontorid lootusetult puusse pannud. (0.40) Lisaks jutuks Eesti aasta parima jalgpalluri valimine(20.28) ja Manchester City - Chelsea mäng. (32.22)
12/1/201637 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

55. osa: Vembud ja tembud Meistrite liigas ning Eesti koondise Kariibi mere seiklus

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" võtavad ajakirjanikud Viljar Voog, Henry Rull ja Ott Järvela esmalt üksipulgi lahti Meistrite liiga alagrupiturniiri viiendas voorus juhtunu. (1.09) Selgunud on 12 edasipääsejat 16-st. Mis üllatas, mis üldse ei üllatanud ja milliseid jaburaid järeldusi saab teha labaseid liidan-lahutan tehteid jalgpallitulemuste tõlgendamisel kasutades? Need vastused saavad küsimuse. Saate toetaja Triobeti koefitsientide abil vaadatakse otsa laupäevastele põnevatele lahingutele, kui Premier League'is võõrustab Londoni Chelsea Tottenham Hotspuri ning Bundesligas sõidab kaks mängu järjest kaotanud Müncheni Bayernile külla Leverkuseni Bayer. (27.05) Saate lõpetuseks avaldatakse ja jagatakse mõtteid Eesti koondise Kariibi mere seikluse teemal. Kas sääraseid mänge on vaja? Kas oleks võimalik saada nendeks tugevamaid vastaseid? (33.40)
11/24/201643 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

54.osa: Kui Venemaa tuleb Eesti vastu platsile Georgi lintidega, on süüdi inglased

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Henry Rull, Viljar Voog ja Ott Järvela põnevaid ja pakilisi jalgpalliteemasid. Esmalt muidugi Eesti pühapäevane 1:8 kaotus Belgiale(0.44), aga seejärel natuke mõtteid ka teiste maailmajagude MM-valiksarjade kohta. (9.54) Laupäeval peetakse Euroopa kolmes tugevamas jalgpalliliigas kolm vägevat matši, kui toimuvad duellid Manchester United - Arsenal, Dortmundi Borussia - Müncheni Bayern ja Madridi Atletico - Madridi Real. "Kolmas Poolaeg" lahkab neid matše läbi saate toetaja Triobeti koefitsientide. (22.02) Saate viimases osas arutatakse Inglismaa koondise peatreeneri küsimuse üle (29.56), räägitakse kaks sõna videokohtunike kasutusele võtust(37.11) ning lõpuks esineb Järvela tiraadiga, kus nõuab, et FIFA karistaks Inglismaad ja Šotimaad punkti äravõtmisega, sest kui seda ei tehta, muutub reaalseks oht, et Venemaa tuleb valikmängus Eestiga platsile Georgi linte kandes. (39.56)
11/17/201646 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

53. osa: Diagnoos, lahang ja raviplaan Eesti jalgpalliliiga tippnelikule

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkavad Viljar Voog ja Ott Järvela hetke palavamaid vutiteemasid. Alustatakse Eesti Premium liiga esineliku-klubide hooaegade analüüsi, diagnoosi, lahangu ja raviplaaniga. (0.32) Mida peab tegema Flora? (1.17)Mida võiks teha Nõmme Kalju? (12.14)Mis tekitab põnevust Levadia juures? (21.05)Miks Infonet 2017 meistriks ei tule? (24.39) Lisaks: milline itaallane on süüdi, et Ragnar Klavan tänavu ilmselt Inglismaa meistriks ei tule ja kas Madridi Atletico võib La Ligas juba maha kanda? (33.30) Lõpetuseks saate toetaja Triobeti põnevad koefitsiendid (41.45)- ainult kolm ebatõenäolist tulemust võivad 1 eurost teha 48 000 - ja mõtted enne Belgia - Eesti MM-valikmängu. Tuleb loota, et loogika Brüsselis ei toimi. (46.30)
11/10/201652 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

52. osa: Kas Man City võit Barcelona üle oli ajalooline? Kes tuleb Eesti meistriks?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Mart Treial, Viljar Voog ja Ott Järvela hetke pakilisematel jalgpalliteemadel. Esmalt lahatakse Meistrite liigas toimunut, kus Manchester City hämmastas vägeva 3:1 võiduga FC Barcelona üle (1.51) ja Varssavi Legia üllatas 3:3 viigiga Madridi Reali vastu. (7.20) Kas oli õige, et Legia pidi mängima tühjade tribüünide ees? (8.38) Ning mida arvata Leicester City väravavahi Kasper Schmeicheli imelisest seeriast? (13.15) Saate toetaja Triobeti koefitsientide läbi vaadatakse otsa eeloleval nädalavahetusel mängitavale Inglismaa Premier League'i 11. voorule ning leitakse üksmeelselt, et kui on üks soosik, kelle vastu tasub seekord kihla vedada, on see Londoni Chelsea. (20.42) Järvela pakub välja ka paar jaburat variant. (26.00) Lõpetuseks arutatakse Eesti Premium liiga olukorda - kas meister selgub laupäeval ja kui selgub, siis kes selleks kroonitakse? (27.28) Igal osalejal on oma arvamus.
11/3/201638 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

51. osa: Manchesteri derbi järeldused, põnev retk Inglismaal ja pinge Eesti jalgpalliliigas

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Mart Treial ja Ott Järvela hetke kuumimaid jalgpalliteemasid. Kolmapäevase Manchesteri derbi (United - City 1:0) valguses lahatakse mõlema klubi hetkeolukorda, kus muresid rohkem kui rõõme. (0.48) Antakse hinnang Ragnar Klavani staatusele Liverpooli meeskonnas (17.25) ning Järvela tutvustab põnevat saateprojekti, mille tarbeks ta poolteist nädalat Inglismaal viibis. (19.12)Saate lõpetuseks spekuleeritakse ülipõneva Eesti jalgpalliliiga lõpplahenduse üle - kas Flora ja Levadia taha(25.15) Treial arvab, et jah, Järvela, et ei.
10/27/201634 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

50. osa: Kas kaotus Kreekale oli ilus? Lionel Messi suur väljakutse

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad ajakirjanikud Mart Treial ja Ott Järvela hetke kuumimaid vutiteemasid. Üksipulgi võetakse lahti Eesti koondise esitused MM-valikmängudes Gibraltari ja Kreekaga - mis meeldis, mis läks nihu, kes paistsid kõige rohkem silma ja kuidas hinnata mõne põneva mängija esitusi?(0.45) Lisaks vaadatakse otsa olukorrale MM-valiksarja Euroopa tsoonis(24.11) ning tutvustatakse Lionel Messi ees seisvat suurt väljakutset. (36.22) Lõpetuseks natuke juttu eesootavast Liverpool - Manchester United matšist Inglismaa Premier League'is, kus tõenäosus Ragnar Klavanit platsil näha arvestatav. (40.30)
10/13/201645 minutes, 1 second
Episode Artwork

49. osa: Kas Eesti lööb Gibraltaril puuri täis + analüüs Manchester Unitedi olukorrast

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" räägivad ajakirjanikud Mart Treial, Viljar Voog ja Ott Järvela hetke kuumimatest jalgpalliteemadest. Arutelu objekt number üks on otse loomulikult Eesti koondis, keda ootavad ees MM-valikmängud Gibraltari ja Kreekaga. (1.10) Kas on oodata väravatesadu? Kas Mattias Käit kuulub algkoosseisu?(13.08) Mitme kaitsjaga peatreener Martin Reim lahingusse läheb? Lisaks peatume põgusalt ka muudel MM-valikmängudel. (19.10) Saate lõpuks helistab Järvela Inglismaale ja räägib Manchesteris elava jalgpalli- ja spordisõbra Martti Relliga Man Unitedi olukorrast - kas patsiendil on lootust? (23.53)
10/6/201638 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

48. osa: Klavan Liverpooli põhimeheks? Barcelona, Real või Atletico? Kas Flora polegi audis?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkavad Kasper Elissaar (soccernet.ee) ja Ott Järvela (Õhtuleht) hetke pakilisemaid jalgpalliteemasid ning alustavad muidugi Inglismaast, kus Ragnar Klavan lõi paari päeva eest oma esimese värava Liverpoolis.(0.50) Miks Eesti koondise kapteni koduklubi hoog nii hea on ja miks Man United pidevalt koperdab?(9.20) Seejärel lahatakse pikemalt olukorda Hispaanias, kus kolmapäeval ei saanud võitu kirja ei Madridi Real, FC Barcelona ega Madridi Atletico. (17.20) Ning saate lõputeemaks on Eesti Premium liiga - kelle kumm kipub tühjaks saama, kelle mäng pole veenev ja kas tõesti on Floral jätkuvalt tiitlišanss? (28.40)
9/22/201638 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

47. osa: Kas Pehrsson sai ametist lahti vandenõu tõttu? Kuidas reformida Meistrite liigat?

Õhtulehe jalgpallisaates arutavad Mart Treial (Õhtuleht), Dannar Leitmaa (Eesti Ekspress) ja Ott Järvela (Õhtuleht) palavamatel vutiteemadel. Teemaks number üks on kahtlemata Eesti koondise eesotsas toimunud vangerdus - miks sai ametist lahti Magnus Pehrsson ja mida oodata Martin Reimilt?(04.40)Lisaks arutatakse olukorda jalgpalli Meistrite liigas - milliseid järeldusi teha 1. vooru mängudest ja mida ette võtta mammutskooride vältimise nimel? (32:00)
9/15/201650 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

46. osa: Miks on Pehrssoniga kõik viltu läinud ja kuidas edasi?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad Mart Treial, Martin Šmutov ja Ott Järvela Eesti jalgpallikoondise olukorra üle. 0:5 kaotus Bosnia ja Hertsegoviinale on tõstnud teravalt päevakorrale Magnus Pehrssoni sobivuse Eesti koondise peatreeneri ametisse. (0.50)Miks on asjad läinud viltu ja mida edasi teha? Kes peaks Pehrssonit asendama ja mida peab asendaja valikul silmas pidama? (22.58) Lisaks vaadatakse põguselt otsa MM-valiksarja Euroopa tsooni ülejäänud tulemustele (39.08)ning teemaks on ka laupäevane Manchesteri derbi United - City. (46.27)
9/8/201650 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

45. osa: Mis on lahti Eesti koondisega ja kas Islandi ime kordumine on välistatud?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkasid Viljar Voog ja Ott Järvela kolmapäeval Pärnus toimunud Eesti koondise maavõistlust Maltaga. 1:1 viik valmistas pettumuse ning muresid on rohkesti, rõõmu peaaegu üldse mitte. (0.42)Lisaks lahatakse pühapäeval algava MM-valiksarja Euroopa alagruppe ning Järvela väidab, et Islandi muinasjutu kordumine on sisuliselt välistatud. (24.49)
9/1/201638 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

44. osa: Miks pole koondises H. Ojamaad? Kas Flora on tiitlisoosik? Mis ootab Klavanit Liverpoolis?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" arutavad Joosep Susi, Mart Treial ja Ott Järvela hetke kõige pakilisematel jalgpalliteemadel, milleks on Eesti koondise koosseis (miks pole nimekirjas Henrik Ojamaad?)(1.20), olukord Premium liigas (kas kaheksa mängu järjest vähemalt kolme väravaga võitnud FC Flora on tiitlisoosik?)(26.40), Meistrite liiga (loosimise eel koostatakse kõige tugevam, nõrgem ja pungim võimalik alagrupp)(39.30) ja Ragnar Klavan (kas Eesti kaptenit ootabki kolmanda keskkaitsja staatus?)(44.33).
8/25/201648 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

43. osa: Ragnar Klavan, Eesti koondis, Inglismaa kohtunikud ja palju muud põnevat!

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkasid Martin Šmutov ja Ott Järvela seekord kuulajate esitatud küsimusi, mille diasporaa oli lai kui Pärnu jõgi. Millisel Eesti tipptreeneril on parim võimalus saada Eesti koondise juhendajaks? (1.23) Mida arvata Liverpooli 4:3 võidust Arsenali üle? (26.36) Kas Inglismaal on probleem väravavahtidega ja kui on, siis miks? (23.06) Mis on Konstantin Vassiljevi säramise eeldus? (14.45)
8/18/201633 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

42. osa: Ei mingit kahtlust - Klavan on 50 miljoni eest Man City'sse ostetud kaitsjast parem!

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" räägivad Mart Treial (Õhtuleht), Dannar Leitmaa (Eesti Ekspress) ja Ott Järvela (Õhtuleht) laupäeval kohtumisega Hull City - Leicester City algavast Premier League'i hooajast 2016-17.(1:30) Miks on Leicesteri ime kordumine välistatud? Kes on kõige tõenäolisem must hobune? (15:10) Kas Manchester United on suurim soosik? Või hoopis Chelsea? (16:00) Millised on Liverpooli võimalused ja Arsenali hädad? Kui tõsiselt tasub arvestada Tottenhamiga? Mida suudab Pep Guardiola korda saata Manchester City's? (27:09)
8/11/201636 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

41. osa: Ragnar Klavani debüüt Liverpoolis ja Nõmme Kalju Türgis

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" muljetavad ajakirjanikud Viljar Voog ja Ott Järvela Eesti aja järgi neljapäeva varahommikul aset leidnud Ragnar Klavani Liverpooli-debüüdi üle. Mis läks Chelsea'le 0:1 kaotatud mängus hästi, mis võinuks minna paremini? Samuti räägime Nõmme Kalju õhtusest Euroopa liiga 3. eelringi mängust Ankara Osmanlisporiga.
7/28/201627 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

40. osa: Ragnar Klavani üleminek Liverpooli ja Eesti klubid eurosarjas

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" räägivad Merili Luuk ja Ott Järvela Ragnar Klavani siirdumisest 18kordse Inglismaa meistri Liverpooli ridadesse. Samuti võetakse jutuks Nõmme Kalju ja Tallinna Levadia olukord Euroopa liigas - kordusmängu eel on mõlemal viisakas šanss pääseda kolmandasse eelringi ja teha ajalugu.
7/21/201619 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

39. osa: vaim alistas võimu ning mida tähendasid mängule ja publikule Ronaldo pisarad

EM on lõppenud, elagu EM! Võtame umbes kell pool kaks öösel tehtud lindistuses tänavuse suurturniiri kokku. Kuidas mõjutas mängu Ronaldo vigastus - kas see lükkas ümber Prantsusmaa taktikalise plaani või raputas mängijaid (ning publikut) pigem moraalselt? Kas EMil nähtud mängustiil kandub nüüd üle kogu maailma, sest pisemad riigid näitasid, kuidas tuleb nö jalgpallihiidude vastu pallida? Kas Pariisis ja Prantsusmaal reisinud Ott Järvela tundis ennast turniiril turvaliselt ning mida oodata Venemaal toimuvast MMist? Kõigele sellele ja veel paljudele teistele küsimustele annamegi vastuse. Tagasi eetris oleme edaspidi juba oma tavapärasel ajal - neljapäeval. Saadet juhtis Mart Treial ning osalesid Ott Järvela ja Martin Šmutov.
7/11/201637 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

38. osa: kas riputame Prantsusmaale kulla kaela või jätkub Portugali kaotusteta seeria?

Õllepudelid purunevad ja jalgpalli EM ongi jõudnud lõpusirgeni ning mängida on üks kohtumine - finaal. Kas Prantsusmaa on tõesti selge favoriit ja teekonnal 3:0 võiduni või suudab väga distsiplineeritult mänginud Portugal võtta veel ühe skalbi ning Cristiano Ronaldo tõusta Lionel Messist vähemalt koondisetasandil selgelt edukamaks palluriks? Mis sai aga saatuslikuks alati ohtlikule Saksamaale - kas Joachim Löw lõikas näppu, kui usaldas väljakule vanameister Bastian Schweinsteigeri, või tegi kõik õigesti ja Prantsusmaa oli vastasest lihtsalt üle? Kõigele sellele annavad vastuse Õhtulehe ajakirjanikud Ott Järvela, Mart Treial ja Martin Šmutov.
7/8/201640 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

37. osa: kaks finaali toimuvad juba enne finaali ning jätke meelde - muinasjutt ei lõppe kunagi

Kuigi jalgpalli EMi finaal toimub 10. juulil ehk pühapäeval, on juttu juba sellest, et esimene nö finaal oli Saksamaa ja Itaalia vahel ning teine tuleb Saksamaa ja Prantsusmaa vahel (7. juulil). Kuidas peaks sellesse suhtuma need meeskonnad ning loomulikult Portugal ja Wales, kes lõpuks finaali pääsevad? Lisaks arutame, miks on sellel turniiril kuidagi vähe ründajaid ning miks needki vähesed ei sära. Samuti proovib Ott selgitada, miks Portugal mängib meeskondlikult ja Belgia samas mitte. Ning lõpuks - kas Wales ja Island on Euroopa 8 parema meeskonna hulgas või on seal hoopis keegi, kes kaheksa hulgast välja jäi? Saates on Mart Treial, Ott Järvela ja Martin Šmutov.
7/4/201641 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

36. osa: EURO2016 parim värav, sööt, kombinatsioon, kaitsja ja soeng

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" teevad Henry Rull, Mart Treial ja Ott Järvela vahekokkuvõtte käimasoleva EM-finaalturniiri parimatest sooritustest ja õnnestujatest. Pärjatud saavad nii parim värav(1:17), sööt(6:25), kombinatsioon(9:10), tõrje(13:18), ründaja(15:15), kaitsja(19:50), poolkaitsja(21:33), väravavaht(25:07) kui ka fännid(27:26) ja staadion(35:15). Head kuulamist!
6/30/201644 minutes
Episode Artwork

35. osa: Islandi ime ja Inglismaa krahhi põhjused. Kes on veerandfinaalide soosikud?

Õhtulehe jalgpallisaate „Kolmas Poolaeg“ paneelis harutavad Martin Šmutov, Henry Rull ja Ott Järvela 1/8-finaalides juhtunut. Lisaks Islandi ime ja Inglismaa krahhi lahkamisele(0:52) kiidetakse Itaaliat (11:14) ja Saksamaad (30:38)ning minnakse korralikult tülli Belgia küsimuses. (26:15) Samuti vaadatakse otsa neljapäeval algavatele veerandfinaalidele ning ennustatakse finaliste, kus hääli saavad kokku neli riiki. (24:50)
6/28/201637 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

34. osa: sürreaalne mängupäev tekitas uskumatu tabelipoole ja EMi finaali jõuab üks tiitlita riik

Jalgpalli EMil on grupiturniir lõppenud. Arutame üllatusi, pettumusi ning analüüsime paare, mis tekkisid esimesse väljakukkumisfaasi. Stuudios on Ott Järvela, Mart Treial ja Martin Šmutov
6/23/201644 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

33. osa: EMi edukaimad saadavad platsile varumehed, kuid kas see rikub nende senise hoo?

Tänases saates vaatame peale esimesele alagrupile, kus kõik on selge, peaaegu. Ehk kuigi A-grupp on enda mängud lõpetanud, pole veel teada, mis saab Albaaniast ja kas nende euroteekond jätkub. Samuti puudutame suure staariga meeskondi, kes ei saa enda mängu käima ja proovime mõista, miks see nii on: ehk millal hakkavad Cristiano Ronaldo ja Zlatan Ibrahimovići püssid paukuma? Inglismaa ja Itaalia plaanivad aga oma põhimängijatele puhkust anda - kas mõistlik strateegia või viga?
6/20/201617 minutes
Episode Artwork

32. osa: Saksamaa ei vaimusta, Inglismaa väriseb ja EMil lüüakse vähe väravaid

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas poolaeg" tuleb päevase hilinemisega eetrisse, et võtta kokku EM-finaalturniiri esimesed seitse võistluspäeva. Esmalt tulevad arutluse alla eilsed mängud: Saksamaa-Poola tegid turniiri esimese 0:0 viigi, Ukraina langes konkurentsist ning Inglismaa peatreener Roy Hodgson tegi lõpuks mõistlikud vahetused. Mida arvata turniiri täiseduga jätkavast Prantsusmaast, kui kõrgel on ootused tänaste Itaalia ja Hispaania mängude eel ning mõistagi ISLAND! Lisaks Oti muljed otse sündmuste keerisest. Mart Treial ja Viljar Voog mõtisklevad juhtunu üle Tallinnast, Ott Järvela sündmuste keskelt Pariisist.
6/17/201637 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

31. osa: Ott sõidab peksukeskusesse ja kas koondised visatakse suurturniirilt välja?

EM-finaalturniiri puhul tuleb "Kolmas Poolaeg" eetrisse ka esmaspäeviti. EMi esimesele kolmele päevale vaatavad otsa Viljar Voog, Mart Treial ja sündmuste keerises viibiv Ott Järvela. (Sotsiaal)meediat ummistavad lõpmatud õõvastavad tänavakaklusevideod panevad küsima, kui jõhker olukord kohapeal ikkagi on? Kas Inglismaa koondise turniir lõppeb fännide mäsu tõttu juba neljapäeval, milline favoriit on alustanud veenvaimalt ning kas Albaanial on šansse play-offi jõuda. Lisaks avaldab Järvela, miks tal on lootust veel elus lüüa sarnane värav nagu Luka Modric Türgile.
6/13/201634 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

30. osa: Kas 0:7 Portugalile oli hullem kui 0:7 Bosniale? Kes võidab EMi?

Päev enne EM-finaalturniiri algust eetrisse minevas Õhtulehe jalgpallisaates Kolmas Poolaeg lahkavad Viljar Voog, Martin Šmutov ja Ott Järvela esmalt eelmisel õhtul Lissabonis juhtunud krahhi tagamaid. (1:36) Kas Eesti koondise 0:7 kaotus Portugalile oli hullem kaheksa aasta eest võõrsil Bosnia ja Hertsegoviina käest saadud sama skooriga kolakast või mitte ja miks? EM-finaalturniiri puhul arutatakse avakohtumise Prantsusmaa - Rumeenia nüansse(19:44) ja tuuakse välja mõned põnevad Olybeti koefitsiendid. (29:50)Märksõnadeks on teiste seas Portugal ja Slovakkia. Lisaks pakub Järvela, et EMi tõelist üllatuspauku võib näha pühapäevasest mängust Saksamaa - Ukraina.
6/9/201639 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

29. osa: intervjuu Aivar Pohlakuga jalgpalli EMist. Jutuks võimalikud üllatajad ja palju muud

Õhtulehe jalgpallisaade "Kolmas Poolaeg" tuleb erakorralisel nädalal eetrisse erakorralise saatega, kui Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak ja Õhtulehe sporditoimetuse juhataja Ott Järvela arutavad jalgpalli EMi neli päeva enne suurvõistluse algust. Ungari koondise vasaku ääre problemaatika seekord saatesse ei mahtunud, aga palju muud tähtsat ja olulist küll. Kas UEFA on turniiri turvalisuse pärast mures? Kuidas mõjutavad EMi vutimaailma räsinud skandaalid? Kes ja miks on turniiri favoriidid ja kes kõige tõenäolisemad üllatajad? Eraldi peatutakse 50 aastat ebaõnnestumiste küüsis vaevelnud Inglismaa olukorral.
6/6/201629 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

28. osa: Mis toimub Eesti koondisega? Mis juhtus Meistrite liiga finaalis?

Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas Poolaeg" lahkasid Dannar Leitmaa (Eesti Ekspress), Ott Järvela ja Martin Šmutov aktuaalseid jalgpalliteemasid. Esmalt võeti ette Eesti koondise olukord Balti turniiril (1.27). Kui koosseisuga katsetamise osas jäid paneeli liikmed eri arvamustele, siis ühe asja eest sai peatreener Magnus Pehrssoni üksmeelset kriitikat (13.35). Milanos Meistrite liiga finaalmatši külastanud Dannar Leitmaa muljetab kuuldust ja nähtust ning paneme paika soovid hooajaks 2016-17 (26.40). Lõpetuseks võetakse ette juba kaheksa päeva pärast algav EM-finaalturniir ning arutatakse, milliste kihlveokontorite pakutavate koefitsientidega oleks kõige parem neil nahk üle kõrvade tõmmata (28.55)?
6/2/201642 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

27 osa: Meistrite liiga finaal on etteaimatav ja Balti turniiri võit tuleb koju tuua.

Tänane „Kolmas poolaeg“ laveerib viimaste klubivutiteemade ja eesootava koondisepausi vahel kui kehv slaalomisuusataja, ehk lendab igasse teemasse sisse ja on pärast kogemuse võrra targem! 26. juuni jututeemad: Manchester Unitedil polnud pärast kolme põrumisaastat enam muud valikut kui Jose Mourinho pukki panna(1:10); Meistrite liiga finaali eel pole küsimärke ollagi, aga võitjat on õunte pealtki võimatu ennustada(10:00); Levadia võttis Kalju vastu muljetavaldava võidu, ent kas Flora võib nad veel kinni püüda(19:00); koondist ootab ees Balti turniir (31:15) ja sinisärkidelt peab ootama selle võitmist!
5/26/201641 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

26. osa: Kuidas ühe panusega üle 45 000 euro võita ning Liverpooli vägev - või kohutav - häving

Et komandeeringud ja õppereisid on laia maailma (loe: Tartusse ja Portugali) viinud enamik Õhtulehe sporditoimetuse jalgpallihuvilisi, peavad Henry Rull ja Ott Järvela vutisaate Kolmanda Poolaja eetris hakkama saama kahekesi. Arutluse alla tuleb KTM-reegli mõistlikkus (kuulsa tsiklitootjaga seost pole!) (18:56), suured karikafinaalid üle Euroopa (30:00) ning eileõhtune Euroopa liiga finaal, kus Liverpool teisel poolajal imestamisväärselt hävis(1:18). PAF.com'i toetatud panustamisrubriigis leidis Ott kombineeritud panuse, mis tooks ühe eurose panuse korral raha tagasi rohkem kui 9000-kordselt! (34:22)
5/19/201642 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

25. osa: Suurliigad lõpetavad! Kas Barcelona käkib tiitli ära? Kas Spurs edestab lõpuks Arsenali?

Järgnevatel päevadel valavad miljonid vutifännid üle Euroopa pisaraid – osad seetõttu, et peavad nädalavahetusteks leidma uue meelelahutuse, teised, et nende lemmikmeeskond langeb kõrgliigast välja. Tänane „Kolmas poolaeg“ võtab Euroopa tippliigade hooajad kokku. Mart Treial, Henry Rull ja Viljar Voog arutavad, kas Bayerni ülemvõim muudab Bundesliga igavaks (8:10), mida arvata Juventuse hiilgehoost ning kui tõenäoline on(13:00), et Barcelona kingib Hispaania meistritiitli Madridi Realile (18:35). Ennustusrubriigis läheb vaidluseks, kui kõva valuuta on matšides tipptiimidega selg vastu seina olek (26:55).
5/12/201644 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

24. osa: palvekiri ja haiku Leicesteri staaridele, déjà vu Meistrite liigas

Õhtulehe ajakirjanikud Mart Treial, Henry Rull ja Merili Luuk arutlevad jalgpallisaates Kolmas Poolaeg põnevatest Meistrite liiga mängudest (1:00), tõrjuvad eksprodutsent Martin Šmutovi penalteid(12:45), hurjutavad leiget jalgpallipublikut(14:25) ning tahavad koostada palvekirja Premier League'i võitnud Leicesteri staarmängijatele (26:50).
5/5/201643 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

23. osa: Flora krambist ja hirmust ning koduliiga segasumma suvilast, välismaal on kõik selge

Meistrite liiga on klubijalgpalli tippturniir ja sellest alustame: kas Madridi Atletico on kindlustanud koha finaalis või suudab Müncheni Bayern kaalukausid enda kasuks kallutada? Natuke nagu tundub, et asi on selge. Selge on seegi, et Manchester City ei tahtnud väga väravat lüüa ja sellest polnud huvitatud ka Madridi Real, sest nemad saavad teise kohtumise pidada kodus. Kuid kas see taktika õigustab või kumb meeskondadest eksis? (13:22) Pole kahtluski ka selles, kes on Euroopa liiga favoriidid ja mida üks või teine klubi peavad tegema, et see võita. Vaatame peale ka Inglismaa, Itaalia, Saksamaa ja Hispaania liigale, kus on kõik samuti võrdlemisi selge, igav lausa. Küll aga on kõik sassis koduvabariigis, kus Flora ei suuda endiselt võita (ja väravaid lüüa) ning Tartu Tammeka jätkab üllatamist ning parimatele hammaste näitamist. Mis on ohuks Tammekale ja rohuks Florale? (37:15) Loomulikult leiame PAF.com abil panused, mida tehes on mänge ehk huvitavam vaadata: elagu Augsburg, Müncheni Bayern (või Atletico) ja Leicester (või viik). (54:30) Saates olid Õhtulehe ajakirjanikud Ott Järvela, Henry Rull ja Martin Šmutov.
4/28/201659 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

22. osa: vanameistrid on kõvad, Barcelona mõranev (?) ja Flora liimist lahti

Saates teeme kohe kummarduse Francesco Totti, kes on sama vana kui Vanemuine, kuid lööb nagu noor Ronaldo (see õige). Edasi uurime olukorda Hispaanias ja ennustame, kas Barcelona mängib tiitli maha või koperdati ainult paar korda, mida võib ikka juhtuda. Tähelepanuta ei jää Inglismaa liiga ja loomulikult ei pääse vaidluseta skandaalne punane kaart. Kuid milline on olukord Euroopas ja kas näeme mõlemas eurosarjas tõesti Hispaania finaale? Mida see tähendab? Saate teises pooles analüüsime Flora sumbuurset mängu ja probleeme skoorimisel. Uuesti: mis on lahti publikuga? Kus inimesed on!? Loomulikult soovitame PAF.com toel mõnda panust ja mängu, millel tasuks silm peal hoida.
4/21/201656 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

21. osa: kolme suure põrmustamine, äge Euroopa Liiga ja kodus kisub põnevaks

Vabandame, sest saate heli on kahjuks kõikuv. Meistrite liigas on asjad ootamatult lahtised, sest nii Barcelona, Real Madrid kui ka Müncheni Bayern on edasipääsust veel kaugel – kaotas neist küll vaid üks, kuid ülejäänud kahel on vaid väravaline eduseis. Kas näeme poolfinaale, kus suurt kolmikut pole? Neljapäeval algab aga Euroopa Liiga ja kas silmapaare jagub mõnele mängule, mis pole Dortmundi Borussia – Liverpool (24.25)? Koduses jalgpalliliigas jätkab edukalt aga Tartu Tammeka, kuid kui kauaks ning kas nende edu liigas on kõige olulisem või tuleks tartlastel pilgud pöörata hoopis mujale (31.10)? Kihlveorubriigis ei ole vist kolme saates olija seas peaaegu ühtegi sarnast arvamust (39.40). Et kirge jätkub. Saadet vedas Ott Järvela ja osalesid Viljar Voog ning Martin Šmutov.
4/7/201644 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

20. osa: El Clasicost, Leicester Cityst ja tabascoga vanillikohukestest (loe: Meistrite liigast)

Pingeline nädalavahetus Euroopas nõuab, et Kolmas poolaeg tuleks eetrisse erisaatega. Tänase osa esimene ja tähtsaim teema on laupäeval peetud lahing Camp Noul, kus Madridi Real lõpetas Barcelona 39 mängu pika kaotuseta seeria. Ent kas Sergio Ramos pidanuks juba esimese pooltunni sees punast nägema? Leicester City suurendas nädalavahetusega taas oma edu Premier League’i tipus. Kui Liverpooli kapten Steven Gerrard kukkus tiitlijahis maoli, siis Leicesteri kapten Wes Morgan tuli ja lõi ülitähtsa värava. Kiitus talle! (15.52) Kolmandas saateosas vaatame ette Meistrite liiga veerandfinaalidele (28.55) ehk arutame, kas Benfical on Bayerni vastu võimalust, kas Barcelona on El Clasicost väsinud, kas PSG on ikka Manchesester City vastu kõva favoriit ja mida peab tegema Mart Treial, kui Wolfsburg alistab Madridi Reali. Veel on stuudios Ott Järvela, Merili Luuk ja Viljar Voog. Meeldivat kuulamist!
4/4/201637 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

19. osa: kas Pehrsson on süüdi, suurte riikide langus ja traditsioonide murdmine ning tuvastame tobu

Asjad lähevad stuudios tuliseks, sest jutuks tuleb, kas see on Magnus Pehrssoni viga, et ründajad ei löö Eesti koondises väravaid – kas tema saab midagi teha või mõjutada või tuleb süüdistada lihtsalt pallureid, kellel on jalgade asemele antud puupakud. Jutuks tulevad ka muud küsimused, mis kahe maavõistluse ajal esile kerkisid: kuidas sai hakkama Nikita Baranov, kas Eesti peaks panustama Balti turniirile jne… Lisaks spekuleerime sellisel teemal, et mis muutuks või juhtuks, kui maailmameistrivõistlused toimuks ilma Brasiiliata, mis on praegu täiesti reaalne (22.10). Seejärel kaalume, kas olümpial tasuks meeste tavajalgpalliturniir asendada saali- ja rannajalgpalliga (33.15). Penaltiseerias on arutluse all tumedad teemad (38.15), sest publik ei leia teed meistriliiga mängudele, kihlveoskandaaliga seotud mehed on jõudnud korvpallini ning teeme selgeks, kes ikka on see tõeline loll. Panustamisrubriigis (44.45) diskuteerime nii Eesti, Inglismaa kui ka Saksamaa teemadel.
3/31/201651 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

18. osa: katsetused koondises, kodune memmekate liiga ja skoorivad väravavahid

Alustame sissevaatega Eesti koondise tegemistesse, sest ees on kaks sõprusmängu, kus peatreener võib katsetada mitmeid huvitavaid lähenemisi – kas tõesti panna platsile korraga neli keskkaitsjat (1.05)? On see Eesti uus tiki-taka? Samuti analüüsime koondise vasakääre Ken Kallaste väidet, et Poolas on mõnusam mängida, sest tempo on kiirem ja lubatakse füüsilisemalt mängida (13.30). Miks on Eestis teisiti – kui muidugi on? Saate teises pooles meenutame korraks Eesti-Venemaa, kuid siis pikemalt Serbia-Eesti mängu (23.00) ja kõik annavad teada, mis emotsioonid neid Serbia võidu järel valdasid. Seejärel pakume kolm huvitavat kihlvedu mängudest, mis ei toimu Euroopas, kuid nendes kohtumistes on miski siiski mängus – Euroopas peetakse nimelt lihtsalt sõprusmänge ehk maavõistlusi (32.20). Saate lõpetavad neli kiirküsimust ja üks viktoriin ehk penaltiseeria, kus puudutatakse nii Katari telklaagrit kui ka skoorivaid väravavahte (39.55). Saadet juhtis Ott Järvela, saates osalesid Õhtulehe ajakirjanikud Viljar Voog ja Henry Rull ning episoodiliselt Martin Šmutov.
3/24/201648 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

17. osa: miks kiusatakse Florat, ettearvatav Meistrite liiga ja lootus helgele tulevikule

Alustame Meistrite liiga ülevaatega, kus kõik oli väga selge ja igav, kuid õnneks päästsid kaheksandikfinaalid Bayerni ja Juventuse vastasseis (1.30). Mis veel põnevat toimus (7.15), kuidas edasi (9.25), mida see kõik tähendab laiemas plaanis (12.05) ja miks on näiteks Euroopa Liiga Hispaania klubide jaoks eriti oluline (14.10). Samuti peatume korraks teemal, et miks Inglismaa liigas toimuv on tormihoiatuseks kõigile liigadele (19.50), kuid tegelikult väga meeldiv fenomen. Saate teises pooles tuleb mõnes kohas ehk heli langetada, sest tõstatub küsimus, kas Florast peaks koondises olema üheksa (jah, 9) mängijat (27.10). Teema viib meid mängijate valikust Eesti liiga kohtunikeni ning kinokülastustest mulluste suurimate skandaalideni koduses jalgpallis. Otsad tõmbame kokku kasulike kihlveoideedega (41.55) ja viie kiirküsimusega (46.15). Saadet vedas Õhtulehe sporditoimetuse juht Ott Järvela, saatekülalised olid Eesti Ekspressi ajakirjanik ja jalgpallikommentaator Dannar Leitmaa ning Õhtulehe veebitoimetuse juht Martin Šmutov.
3/17/201651 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

16. osa: ootamatult põnev kodune meistriliiga, särtsuv vutt Euroopas ja "head" reisisoovitused

Teemadest punnis saade: alustame Meistrite liigaga (1.05) ja liigume siis Eestisse (8.55), kus meistriliiga on alanud väga põnevalt: Tammeka neljas ja Paide apsakad (9.50), Infonet ainult võidab ja Nõmme kobab (14.10), kas peal on Flora või Levadia (17.30) ning kas Sillamäe on Rakvere viimaseks õlekõrreks (20.50). PAFi ennustusrubriigis keskendume põhjalikumalt kolmele mängule: Euroopa Liiga mängud Dortmundi Borussia – Tottenham (25.00) ja Liverpool – Manchester United (27.30) ning Meistrite liiga mäng Müncheni Bayern – Juventus (31.00). Penaltiseerias arutame kohtuniku lahkumist väljakult (39.30), tingimusi mängijate lepingutes, naistepäeva tähtsust jalgpallis, omapäraseid taktikaid ning lõpuks natuke ka seda, mis toimub üldjuhul – viisakate inimeste puhul – privaatselt ja kinniste uste taga. Saatejuht oli Ott Järvela ning saates osalesid Itaalia liiga huviline Eigo Kaljurand ja Õhtulehe ajakirjanik Martin Šmutov.
3/10/201646 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

15. osa: lõdiseme, kuid naudime - algab kodune hooaeg, Hazardi unelmate seeria ja Superliiga idee

Paneme ennast soojalt riidesse, sest algavad Eesti meistrivõistlused jalgpallis ja võtame hooaja tükkideks: kas Rakvere Tarvas langeb liigast (1.40), kas mõni Ida-Virumaa sats nõrgeneb (5.40), milline klubi mullusest esinelikust jääb medalita (9.40), mis saab Nõmme Kaljus (11.55), kes on Levadia ainus ründaja (17.50) ning kas Flora koosseis ja eriti selle sügavus on uskumatult hea (21.20). Seejärel analüüsime Leicesteri jätkuvad muinasjuttu (27.00), mis viib jutu sujuvalt jalgpalli superliigale, mille kohta räägitakse igasuguseid kuulujutte – kas ideed tuleks kiita või laita (34.35)? Saate lõpetavad kihlveosoovitused üle Euroopa (42.35) ning kaks mitte eriti tavapärast (sisult) viktoriiniküsimust (47.40) – üks Aston Villa ja teine Eden Hazardi kohta. Stuudios olid Ott Järvela, Mart Treial ja Viljar Voog.
3/3/201652 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

14. osa: kas Klavan sepitseb veebruari spordisündmuse number üks ning Saksamaa liiga võlu ja valu

Vaatame kõigele jalgpalliteemadele läbi bratwursti ja Oktoberfesti ehk Saksamaa vaatenurga. Meistrite liigas oli kõva andmine, kus Müncheni Bayern andis käest 2:0 eduseisu Juventuse vastu (1.30). Kuid kas see oli kõige üllatavam tulemus ja kohamängude avavoor pääses suuremast jalgpalli alustalade raputusest? Seejärel keskendume natuke rohkem Saksamaa liigale ja analüüsime, kas nende liiga teeks näiteks Inglismaa meistriliigale tuupi (21.20). Saate teise poole juhatame sisse Artur Pika teemaga (27.20) ja sealgi kerkib küsimus, kas Borisovi BATE on kõvem tegija kui sakslaste FC Augsburg? Sealt ongi mõistlik liikuda veebruarikuu spordisündmuseni number üks ehk just Augsburgi mängule Liverpooliga (35.05). Saate lõpetuseks soovib Ott Järvela aga koefitsientide koostajalt Rainer Lipandilt teada, kuidas on võimalik, et Manchester Unitedi koduvõidu koefitsiendiks Arsenali vastu on 3,0 ehk raha makstaks tagasi kolmekordselt. Saatejuht oli Ott Järvela ning saatekülalised Bundesliga fänn, kihlveospetsialist ja Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liige Rainer Lipand ning Õhtulehe ajakirjanik Mart Treial.
2/25/201653 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

13. osa: Ronaldo jalaviibutusest, amatööride nutulaulust ja Aivar Pohlaku-nimelisest fännitribüünist

Vaatame üle olukorra Meistrite Liigas (1.30), räägime kõige meeldejäävamatest olukordadest ja ennustame, kes pääsevad lõppkokkuvõttes edasi. Seejärel liigume Eestisse (20.45), kus räägime ründaja Artur Rätteli saatusest ning olukordadest Infonetis, Nõmme Kaljus ja Levadias, sest, olgem ausad, Floras on kõik selge. Samuti tõmbab Ott Järvela ennast käima Paide Linnameeskonna teemal (30.20), sest nendele ei meeldi, et peavad pallima liiga palju mänge tööpäevadel ehk nädala sees. Tegemist on aga amatöörmeeskonnaga ehk pallurid käivad näiteks tööl. Saate teises pooles anname ülevaate headest kihlvedudest (37.05) ja vastame neljale ootamatule küsimusele (40.50) ja viktoriiniküsimusele (46.15), milleks seekord on: milline mängija on pallinud kõige enamates finaalides ja kui paljudes? Vihje: Messi on viiendal kohal 19 finaaliga ja edetabeli esimesed kaks on pallinud Inglismaal ning nad juhivad päris pika vahega. Tulemusi näed siit (kuid ära spikerda): http://i.imgur.com/q7frSYQ.jpg.
2/18/201649 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

12. osa: 70 eurot jalkapileti eest, Pareiko energiapauk Levadiale ja eestlased Leicesteri edust

Tänases saates helistame Leicesteri Eesti maja juhatajale Teet Toomele (1.55), seejärel proovime aru saada, kuidas tundmatute pallurite kooslus suudab iganädalaselt uskumatult kõrgel tasemel pallida (11.50) ja millised on olnud teised sarnased juhtumid lähiajaloost (17.05). Saate esimese osa lõpetab piletihindade teema nii Euroopa (25.10) kui ka Eesti (30.50) kontekstis – kas hinnad on röögatud või õiglased? Edasi jätkame kodumaisel rajal ja hindame Levadia otsust palgata spordidirektoriks Sergei Pareiko (38.20). Samuti vaagime, kas Artur Pikk astub liiga pika sammu, kui ta peaks ühinema Barõssavi BATEga (43.35). Saate lõpetavad kihlveod (46.15), penaltiseeria (ja viktoriin) (48.20) ning huvitav fakt jalgpalli ajaloost (57.05). Saates olid Õhtulehe ajakirjanikud Ott Järvela, Viljar Voog ja Martin Šmutov.
2/11/201658 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

11. osa: St Totteringhami päev jääb ära, igavad prantslased ja kas Eesti võidaks uuest eurosarjast?

Tänase saate peateemana heidame pilgu kolmele Euroopa suurliigale ning teeme puust ja punaseks, miks Itaalia, Prantsusmaa ja Saksamaa liigad iga aasta nõnda ühte auku lähevad. Edasi räägime Londoni Arsenali oskusest iga aasta meistritiitlišanss ära käkkida ja arutame, mis kasu oleks Eesti klubidele planeeritavast kolmandast eurosarjast, kus hakkaksid osalema nende riikide klubid, kel Meistrite ega Euroopa liigasse asja pole. Lisaks püsirubriigid: ennustamissoovitus ning penaltid, kus Ott Järvelal lasub tõsine kokkuleppetulemuse sepistamise kahtlus!
2/4/201648 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

10. osa: Messi ühinemisest Paide Linnameeskonnaga, kuidas lüüa penalteid ja ManU fännide narrimisest

Tänases saates vaagiti küsimust, miks mõned meeskonnad löövad penalteid paremini kui teised (1.15) ning kuidas saaks penaltiseeriaid põnevamaks ja ausamaks muuta. Seejärel analüüsitakse, milline oleks maailma jalgpall, kui Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi oleks jalgpalluri asemel valinud keevitaja ameti (14.50) ning kumb neist tooks Paide Linnameeskonnaga ühinedes meeskonnale tiitli. Tavapäraselt on eetris rubriigid panustamisest (25.30), huvitavast faktist (29.00) ja kiirtulest (30.15). Kirsiks saatetordil on aga kõne Manchesteri ja räägime seal elava Martti Relliga (37.50), kuivõrd on sealkandis jututeemaks kuivõrd on sealkandis jututeemaks Manchester Unitedi tusameele talv.
1/28/201646 minutes, 1 second
Episode Artwork

9. osa: MMile 40 riiki, eestlased välismaale, U21 koondise võiduseeria ja õpetussõnad Piiblist

FIFAs lähenevad presidendivalimised ja räägitakse MMi suurendamisest 40 osalejani (1.05), samuti arutletakse, kus võiks MMid toimuda (10.05) ja kas tuleks loobuda ühe korraldajariigi ideest. Seejärel tehakse kiirülevaade kodumaistest jalgpalluritest, kes suunduvad välisklubidesse või otsivad uut töökohta (15.30). Lisaks tulevad Venemaalt vaid head teated, sest Eesti U-21 koondis alistab ühe vastase teise järel (22.35). Saate teises pooles räägime uskumatustest vigastustest (26.05), kõige kiiremast punasest kaardist (30.30) ja memmekaks olemisest ning pakume välja mängud, millele tasuks panustada (ja vaadata) (32.05). Stuudios olid Õhtulehe ajakirjanikud Ott Järvela, Henry Rull ja Merili Luuk ning korraks Martin Šmutov.
1/21/201635 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

8. osa: kas Ojamaa tagasi koondisesse, pissiv Balotelli ja pöörane jalgpall Inglismaal

Ott Järvela, Henry Rull ja Mart Treial alustavad Inglismaa meistriliiga kirgliku lahkamisega (1.00), sest kolmapäevaõhtused mängud lõid noormeeste jalad nõrgaks. Siis helistatakse Tartusse Merili Luukile (16.10), et saada põgus ülevaade Austria jalgpallist ja Hendrik Ojamaa uuest klubist. Seejärel naastakse sooja stuudiosse, et omakorda mõtiskleda, kuidas on Ojamaa suutnud juba niivõrd paljudes klubides pallida ja kas sellise iseloomuga palluril on Eesti koondisele asja (22.50). Saate teises pooles lüüakse penalteid (viis kiirteemat, mille hulka kuulub näiteks pissiv Balotelli) (30.00), kiidetakse Sepa jalgpallistaadioni projekti (34.00) ning jagatakse panustamisnippe (35.55), huvitavat jalgpallifakti (39.20) ja nädala vaatamissoovitusi (41.00).
1/14/201642 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

7. osa: Mattias Käidi debüüt, Ballon d'Ori mõttekus ja Järvela kaotas (rumalusega) 9000 krooni

Ott Järvela, Viljar Voog ja Mart Treial alustavad Eesti-Rootsi maavõistluse analüüsiga (1.05), hindavad Mattias Käidi debüüti (5.35), arutlevad, mis mõte on Ballon d'Oril ja kas võidab Ronaldo või Messi (12.30) ning proovivad aru saada, kuidas saab Hispaania liigat juhtida Madriidi Atletico (20.30). Lisaks pakub Ott Järvela välja kolm kihlvedu (26.30), nimetatakse kolme vaatamissoovitust (31.30) ja Viljar Voog tutvustab üht huvitavat fakti jalgpalli ajaloost (34.10). Lõpuks selgub ka, miks korvpallurid alati kartulipõllult null mugulaga tagasi tulevad.
1/7/201635 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

6. osa: kas FIFA on nüüd pätivaba ja milline uus Inglismaa meister teeks Barcelonale tuule alla

Ott Järvela, Merili Luuk ja Mart Treial heidavad kiire pilgu Inglismaale (1.20) ja tehakse ennustused uueks aastaks (3.25), misjärel tõmmatakse joon alla Eesti meistriliiga hooajale (11.30), vaadeldakse Barcelona imelist hooaega (17.20) ning aasta viimasel saatele pannakse punkt FIFA kriisi analüüsiga (23.50). Vabandame, et saate heli on mõnes kohas krobeline, tegime produtsendile karmi noomituse ja saadame koolitusele! Aitäh kuulamast ja uuel aastal täiesti uue (ja parema) hooga edasi.
12/31/201534 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

5. osa: Augsburgi superhoog, van Gaali ja läbi tema Mourinho saatus ning teeme korda klubide MMi

Ott Järvela, Mart Treial ja Viljar Voog räägivad Manchester Unitedi lootsi Louis van Gaali saatusest (2.10) ja toovad kiiresti sisse Jose Mourinho (5.40), keda pakutakse järgmiseks peatreeneriks. Samuti puudutatakse põgusalt Chelsea (7.45) ja Arsenali (9.00) olukorda – kas Chelsea võidab Meistrite liiga ja Arsenal liigatiitli? Kuid mis saab Liverpoolist (14.20)? Sealt liigutakse edasi Saksamaale ja vaadeldakse Augsburgi ning Ragnar Klavani head hoogu (18.50). Lõpuks pakutakse välja võlurohi, kuidas muuta klubide MM lõpuks ometi huvitavaks (25.00) ning antakse kolm panustamissoovitust (30.05), (üks) vaatamissoovitus (32.40) ja käiakse välja üks huvitav fakt (34.10).
12/24/201535 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

4. osa: Augsburgi suur vastasseis Liverpooliga, Nõmme Kalju olukord ja Meistrite liiga (põnev) loos

Räägime Augsburgis oleva Ott Järvelaga nii toimunud kohtumisest (1.20), Augsburgi senisest (kehvast) hooajast (6.20) kui ka saabuvast vastasseisust Inglismaa hiiu Liverpool FCga (11.00). Samuti vaatleme Nõmme Kalju olukorda (27.40) ja Ken Kallaste välisklubiotsinguid (36.00). Lõpetame ennustustega (45.00), milline Meistrite liiga paar pakub televaatajatele enim pinget.
12/17/201559 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

3. osa: erisaade EM-finaalturniiri alagruppidest - kes pääseb kergelt edasi ja kus on surmagrupp?

Erisaates võtame kokku jalgpalli EM-finaalturniiri alagruppide loosimise - vaatleme igat alagruppi ning ennustame, kes üllatab, kes pääseb ilma suurema vaevata edasi ning milline meeskond kaotab veerandfinaalis penaltitega Saksamaale.
12/14/201520 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

2. osa: Man Unitedi häving, Eesti tippklubide mured, paneme paika EMi surma- ja kotikute alagrupi

Tänases saates arutame, mis täpselt juhtus Meistrite liiga viimases grupivoorus (1.20) ja kas Inglismaa (tipp)klubi Manchester United võib vajuda veel sügavamale mutta (9.35)? Samuti heidame pilgu Eesti klubide koosseisudele ja muredele (21.15) ning valime oma lemmikud ja kotikud Euroopa meistrivõistluste loosimise igast tugevusgrupist (31.45)!
12/10/201550 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Osa 1: Inglismaa klubide võim, Messi liigne kiitmine ja Balti turniiri formaat

Arutame saates, kas Inglismaa liiga (ja klubid) tervikuna on Euroopa parim(ad) (3.40), millist mängu peaks sellel nädalal kindlasti vaatama (23.00), kes peaks võitma Ballon d'Ori ja kas Lionel Messit kiidetakse liiga palju (25.20) ja Balti turniiri uuest formaadist (33.00) ning jagame panustamissoovitusi (39.00).
12/3/201544 minutes, 45 seconds